FB pixel TP pixel
The Curse of the Jade Scorpion

Prokletí žlutozeleného škorpióna

The Curse of the Jade Scorpion
USA | 2001 | Komedie | 103 minut

Film nejslavnějšího filmového neurotika Woodyho Allena se podobně jako řada snímků jeho posledního období vyznačuje fantastickým námětem zpracovaným formou bláznivé komedie. Autorova psychoa...

Film nejslavnějšího filmového neurotika Woodyho Allena se podobně jako řada snímků jeho posledního období vyznačuje fantastickým námětem zpracovaným formou bláznivé komedie. Autorova psychoanalytická zpověď ustupuje do pozadí ve prospěch příběhu. V tomto snímku si Allen zahrál pojistného detektiva, kterému kontruje Helen Hunt jako ambiciózní členka nového vedení pojišťovny. Oba se stanou obětí kouzelníka Zoltána, který je během svého představení zhypnotizuje ai po jeho skončení nadále využívá na krádež šperků. Komické situace vznikají nejen v dialozích Allena a Hunt, kteří jsou v hypnóze do sebe zamilovaní, ale iz faktu, že Allen vyšetřuje případ, jehož je sám pachatelem.

IMDb  68 %
Kinomaniak
Kinomaniak
Filmové tržby

Film Prokletí žlutozeleného škorpióna vidělo v českých kinech 18 769 diváků, kteří nechali v pokladnách kin celkem 1 791 714 Kč.

Tvůj názor na Prokletí žlutozeleného škorpióna?