FB pixel TP pixel
Strach
Strach

Strach

Strach
Česko | 1963 | Major Kalaš (kolekce) | Krimi filmy | Případ týdne

Na silnici u pohraničního městečka přejede automobil jedné noci úmyslně mladého muže. V mrtvém poznají místní jednoho ze studentů, který tam byl před časem na brigádě. Profesor pražské grafické školy Hechtl pozná v mrtvém na fotografii čerstvého absolventa Coufalíka. Kriminalisté, major Kalaš a nadp...

Na silnici u pohraničního městečka přejede automobil jedné noci úmyslně mladého muže. V mrtvém poznají místní jednoho ze studentů, který tam byl před časem na brigádě. Profesor pražské grafické školy Hechtl pozná v mrtvém na fotografii čerstvého absolventa Coufalíka. Kriminalisté, major Kalaš a nadporučík Varga, se tak dostanou na stopu lidí, se kterými se oběť stýkala, především do fotografického ateliéru, který vede Bohuslav Pacer. Jeho syn Bert byl Coufalíkovým spolužákem a majitelem auta, které prokazatelně mladíka přejelo. Berta kriminalisté hledají na chatě Pacerových. Chata je vyloupená a Bertův otec, který zjevně ví víc, než přizná, je odvezen se srdečním záchvatem do nemocnice. Při bližším pátrání je na zahradě chaty nalezeno zakopané Bertovo tělo. Podle lékařů však zemřel dříve než Coufalík. Starý Pacer, který je nejvíce podezřelý, odejde na reverz z nemocnice a vzápětí zemře ve svém bytě, kde je puštěný plyn a leží jeho písemné přiznání k vraždám. Podle pitvy zemřel však na infarkt. Nebezpečí hrozí Bertově dívce Věře, která vlastní magnetofonový pásek, na němž je rozhovor starého Pacera s neznámým mužem o tajných fotografiích. Je to důležité svědectví o špionážní činnosti, které se dopouštěli starý Pacer, profesor Hechtl a fotograf Hadraba. Ke spolupráci je donutil válečný zločinec Krüger, později vedoucí špionážní centrály v Západním Německu, který má důkazy o jejich kolaborantských činech za okupace. Měli mu poslat mikrofotografie vojenského letiště. Nepříjemní svědci špionážní činnosti museli být odstraněni. Berta zabil Coufalík a sám byl odstraněn Hechtlem, který je za vraždu nakonec odsouzen.

CSFD  70 %

Strach online

Sledovat Strach online můžeš na KVIFF TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Strach online, zda je ke stažení a zda má Strach dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
SD kvalita | od 22. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč

Strach obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Strach, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Strach postavy.

Rudolf Hrušínský
Rudolf Hrušínský
major SNB Kalaš
Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
nadporučík SNB Varga
Bohuš Záhorský
Bohuš Záhorský
vedoucí Fotografie Bohumil Pacer
Jarmila Smejkalová
Jarmila Smejkalová
účetní Fotografie Milnerová
Helga Čočková
Helga Čočková
Věra Klímová
Václav Lohniský
Václav Lohniský
zástupce vedoucího Fotografie Hadraba
Soběslav Sejk
Soběslav Sejk
příslušník VB Suchánek
Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
podpraporčík VB Loubal
Zdeněk Hodr
Zdeněk Hodr
profesor Hechtl alias Horyna
Jarmila Švabíková
Jarmila Švabíková
Grossová, Coufalíkova bytná

Strach recenze a hodnocení

Ve filmu Strach hrají Rudolf Hrušínský, Radoslav Brzobohatý, Bohuš Záhorský, Jarmila Smejkalová, Helga Čočková, Václav Lohniský, Soběslav Sejk.

Film Strach režíruje Petr Schulhoff.

Film Strach můžete vidět na KVIFF TV, Voyo.

Film Strach je online na KVIFF TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.