FB pixel TP pixel
The Tiger and the Pussycat
The Tiger and the Pussycat

Tygr a kočička

The Tiger and the Pussycat
Itálie | 1967 | Komedie | Romantická komedie | 105 minut

Protagonista (Vittorio Gassman) italské vztahové komedie pracuje jako generální ředitel velkého závodu na ledničky a má zdánlivě vše: vilu na předměstí, krásnou a milující ženu, dvě úspěšné dospělé děti a vnuka na cestě. Avšak právě ve chvíli, kdy se pětačtyřicetiletý Francesco stane dědečkem, začín...

Protagonista (Vittorio Gassman) italské vztahové komedie pracuje jako generální ředitel velkého závodu na ledničky a má zdánlivě vše: vilu na předměstí, krásnou a milující ženu, dvě úspěšné dospělé děti a vnuka na cestě. Avšak právě ve chvíli, kdy se pětačtyřicetiletý Francesco stane dědečkem, začíná mít pochybnosti o směřování svého života a cítí se jako tygr v kleci. Přistoupí na vrtkavý vztah s Karolínou (Ann-Margret), svéhlavou mladou dívkou a k tomu bývalou přítelkyní svého syna. Stále více se zamotává do milostných pletek přes varování svého syna i kamaráda z vojny, který si prošel podobným poblázněním a ztratil práci i rodinu... Režisér snímku Dino Risi se proslavil jako tvůrce italských komedií s ostnem společenské kritiky, často zaměřenou na pokrytectví střední třídy. Risi své hrdiny ale nikdy zcela neodsoudil, naopak měl pro jejich fanfarónskou lehkomyslnost, záletnické eskapády či malé mazané podvůdky často pochopení, byť někdy končili tragicky. Svá nejslavnější díla natočil stejně jako v případě Tygra a kočičky (1967) s italským komikem Vittoriem Gassmanem, který se stal tváří Risiho nejslavnějších tragikomických postav. Mimo nedávno odvysílané Sváteční vyjížďky (1962) spolu natočili také snímek Vůně ženy (1974), jenž získal nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film a Gassman si za svůj herecký výkon vysloužil ocenění v Cannes. Tygra a kočičku uvádí Česká televize s původním barrandovským dabingem, stejným s jakým byl film před padesáti lety promítán v československých kinech.

CSFD  66 %
Voyo
Komedie na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Tygr a kočička online

Tygr a kočička online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Tygr a kočička obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Tygr a kočička, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Tygr a kočička postavy.

Vittorio Gassman
Vittorio Gassman
Francesco Vincenzini
Ann-Margret
Ann-Margret
Caroline
Eleanor Parker
Eleanor Parker
Mme Vincenzini
Antonella Steni
Antonella Steni
Pinella
Jacques Herlin
Jacques Herlin
Monsignore
Eleonora Brown
Eleonora Brown
Luisella
Luigi Vannucchi
Luigi Vannucchi
le président de la compagnie
Dino Risi
Dino Risi
Režie

Tygr a kočička recenze a hodnocení

Ve filmu Tygr a kočička hrají Vittorio Gassman, Ann-Margret, Eleanor Parker, Fiorenzo Fiorentini, Antonella Steni, Caterina Boratto, Jacques Herlin.

Film Tygr a kočička režíruje Dino Risi.

Film Tygr a kočička má 105 minut.

Film Tygr a kočička není zatím nikde online.

Film Tygr a kočička není zatím kde sledovat.