10 filmů, které si pustit, když se vám líbil Escobar


V českých kinech slušně boduje drama Escobar, ve kterém sledujeme pohnutý osud slavného kolumbijského drogového krále Pablo Escobara. Ať už přímo on nebo členové jeho kolumbijského kartelu bývají často hrdiny dalších filmů či seriálů. Nabízíme klasickou desítku s tipy na podobné tituly.


Ve výběru představujeme především filmy a seriály, které se přímo Escobara týkají. Na téma drogových kartelů bychom samozřejmě našli mnoho dalších filmů, ať už se zabývají bojem s pašováním drog jako Traffic - Nadvláda gangů nebo Sicario: Nájemný vrah, popisují osud slavných amerických mafiánů, kteří na obchodu s drogami zbohatli jako Zjizvená tvář nebo Americký gangster a nebo si naopak popustili uzdu fantazii a nechali různé fiktivní hrdiny bojovat s kartely, například Arnold Schwarzenegger hned několikrát (Konečná, Sabotáž, Protiúder), to samé Robert Rodriguez v trilogii El Mariachi, Desperado a Kdysi dávno v Mexiku. Své řekla i americká vláda v thrillerech jako Jasné nebezpečí nebo Ve jménu odvahy.

Drug Lords

Netflix

Poznejte příběhy těch nejslavnějších drogových králů historie, mezi kterými nechybí ani obávaný Pablo Escobar.


Kokainoví kovbojové

Filmbox+ (české titulky) (čeština)

Píší se 80. léta a nemilosrdní kolumbijští kokainoví magnáti ovládli Miami a přinesli s sebou nevídané násilí. Sledujte, jak se z Miami stane jejich centrum.


Surviving Escobar - Alias JJ

Netflix

Medelínský kartel se po smrti Pabla Escobara rozpadl. A toto je příběh nejnebezpečnějšího Escobarova zabijáka, jak se snaží přežít ve vězení.


Infiltrátor

iTunes (české titulky) (čeština)

Federální agent Robert "Bob" Mazurse v 80. letech dostal v utajení dál než kdo před ním, když pronikl do srdce drogového kartelu samotného Pabla Escobara.


Countdown to Death: Pablo Escobar

Netflix

Dokumentární film o životě Escobara prostřednictvím unikátních a nikdy dříve neviděných interview a reportáží.


Kokain

Google Play, iTunes (čeština), Netflix, Rakuten (čeština)

George Jung patřil mezi největší americké pašeráky, kteří dováželi do země drogy. Jeho hlavním dodavatelem nebyl nikdo jiný než Pablo Escobar.


Barry Seal: Nebeský gauner

iTunes (české titulky) (čeština), Rakuten (české titulky) (čeština)

Skutečný příběh pilota, který pašoval v osmdesátých letech pro kolumbijský kartel, aby ho posléze rekrutovala CIA s cílem kartel zničit.


Escobar: Paradise Lost

Pro obávaného Pabla Escobara platí, že rodina nade vše. Když se mladý surfař Nick zamiluje do Escobarovy neteře, Escobar ho přijme, ale chce, aby se zapojil do rodinného podniku.


Pablo Escobar, The Drug Lord

Netflix

Život a smrt Pabla Escobara v rozsáhlé televizní sérii se 113 díly natočené v produkci kolumbijské televize.


Narcos

Netflix (české titulky) (čeština)

Kronika mapující život, osudy a smrt nechvalně známého kolumbijského drogového krále, Pablo Escobara a to včetně dalších, kteří se pokusili na něj navázat. Parádní drogový napínák, který ocení každý fanoušek žánru.


Escobar

Google Play (české titulky), iTunes (české titulky) (čeština), Kuki (čeština), My Prime (čeština), O2TV (české titulky) (čeština), Starmax (čeština), Vodafone TV (české titulky) (čeština), Voyo (české titulky) (čeština)

Poznejte příběh kolumbijského drogového bosse Pabla Escobara, tak jak ho vyprávěla jeho milenka, televizní moderátorka Virginia Vallejo.Tomáš Vyskočil
2018


Podobné články - 10 filmů, které si pustit, když se vám líbil Escobar

10 novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o tomto víkendu

včera 12:00

28 filmů, které jsou od 1. března nově dostupné na Netflixu

před 2 dny

25 nejlepších filmů s dabingem, které najdete aktuálně na Netflixu

před 3 dny

Komentáře

Přihlas se a napiš komentář