FB pixel
Zdroj: BBC / Marvel Studios / Showtime
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!

Je to muž se správným vychováním a noblesou

Představitel populárního moderního Sherlocka se narodil v britské metropoli a svůj původ opravdu nezapře. Říká se, že angličané jsou prapůvodní gentlemani a své vychování a důraz na hrdou tradici dávají pořádně najevo.. a ani Benedict není výjimkou. Na všech akcích dbá na etiketu, chová se ohleduplně ke svým hereckým kolegům a kolegyním a “postaru” komunikuje i s médii. Nedokážeme si představit originálnější a každým coulem britštější ohlášení zásnub než přes inzerát v The Times.

Dokáže napodobit kohokoliv a cokoliv

Zdá se, že umění napodobovat své kolegy se snad i vyučuje na britských hereckých školách. Na rozdíl od svého kolegy a od natáčení Válečného koně i velice dobrého kamaráda Toma Hiddlestona se však Cumberbatch nedrží zkrátka, co se rozmanitosti nápodob týče. Nejenže dokáže napodobit kdejakého člověka, mezi jeho majstrštyky patří i tvorové z předaleké galaxie.


Umí pořádně rozhýbat svoje tělo

O Benedictovi se nedá úplně říct, že by tančil jako bůh a svými sexy kreacemi na parketu ohromoval všechny ostatní, se svým tělem ale také umí zajímavé kousky. Jelikož se zdá být hypermobilní. Nikde to sice přímo nepřiznává, ale do těchto úhlů své klouby normálně nedostanete. Vyžívá se především v divnochůzi ala Monty Python, kterou baví všechny zúčastněné.


Umí si ze sebe udělat srandu

Nejenže si umí udělat legraci sám ze sebe, což každého dělá hned sympatičtějším člověkem, umí též pořádně vypéct své kamarády a kolegy. Obzvlášť s oblibou jim pak kazí rádoby seriózní načančané fotky z červených koberců. Pro jeho ujetý skok před objektiv se dokonce vžil i výraz “the cumberbomb”. Rád ale kazí i své vlastní fotky a vytváří pak vtipné montáže, za svého dvojníka pak dokonce považuje lenochoda Sida z Doby Ledové!

Nevzdal se divadla za žádnou cenu

I když se Ben, jak se mu familiárně říká, proslavil především díky televizním obrazovkám a stříbrnému plátnu, na svůj divadelní původ nikdy nezanevřel a s oblibou se k němu vrací. V poslední době má na kontě dvě velkolepé inscenace, kde jej mohli diváci vidět v novém světle. Z obou pak existují i legálně dostupné záznamy, a tak si i vy můžete užít Frankensteina a Hamleta v pohodlí domova.


Má zdravý vztah s fanoušky

Někteří herci mívají občas zkrátka šílené fanouškovské základny, a co se týče cumberfans či tzv. cumberbitches, platí to dvojnásob. Nejenže si s nimi dokáže se vtipem poradit a odrážet neustále milostné návaly, ale dokáže být i milý a vstřícný a rád si s nimi povídá.Je feminista

Nejenže chová ženy v úctě a chová se k nim jako pravý britský gentleman, věří i v naprostou genderovou vyrovnanost. Bojuje za rovnoprávnost v průmyslu, kde to nejen jeho herecké kolegyně, ale všechny členky výrobního štábumají opravdu těžké, a pravidelně tak podporuje hnutí jako Times Up a odmítá participovat na projektech, kde nepanuje platová rovnost.

Má srdce na pravém místě

Benedictovi rozhodně nestoupla sláva do hlavy, naopak svoje postavení chce využívat ke společenskému užitku. Za svých studentských let učil dva měsíce angličtinu v Tibetu, pravidelně též spolupracuje s organizací UNICEF či organizuje vlastní akce na podporu obětí blízkovýchodních konfliktů.

Byl by ideální Bond

Co by asi tak správný agent s povolením zabíjet měl umět, jaké by měly být jeho zájmy? Adrenalinové sporty, sociální skills, neodolatelný šarm… to všechno Cumberbatch splňuje a díky jeho koníčkům by i o akční scény bylo postaráno. Ve svém volném čase se totiž netradičních aktivit opravdu nebojí, miluje vysokohorské lyžování, potápění, seskoky s padákem či pořádně rychlou jízdu na motorce. Haló, MGM, můžeme dostat k telefonu Barbaru Broccoli, prosím?


Miluje psy

Že je pes nejlepší přítel člověka ví i Henry Cavill nebo Tom Hardy, ani Benedict se netají svou láskou ke čtyřnohým chlupáčům. Se svou manželkou Sophií Hunter sice momentálně veškerou svou péči věnují svým třem potomkům, ohledně rasy na potenciálního domácího mazlíčka má však jasno, zlatý retrívr nebo labradoodle.


10 důvodů, proč je Benedict Cumberbatch naprosto boží  |  Zajímavosti  | 

Beata Mrazíková


Další články jako 10 důvodů, proč je Benedict Cumberbatch naprosto boží

Zajímavosti  |  před 7 dny

Odhalil trailer nové Hry o trůny návrat kvality? Tohle všechno jste minuli

První upoutávka na House of the Dragon představila mocné vládce, nové frakce, starobylé zbraně, komplikované rodokmeny a samozřejmě legendární ohnivé bestie, které v těchto dobách nahradily úlohu bohů. číst více

Zajímavosti  |  před 19 dny

10 žhavých kandidátů na nového Bonda: Cavill i Hemsworth mají své slabiny

Čas se nachýlil a éře jednoho Bonda odzvonilo, je tedy čas podívat se po nových tvářích, které by se mohly stát agentem s povolením zabíjet. Přinášíme výběr deseti nejžhavějších kandidátů na nového 007. číst více

Zajímavosti  |  před 20 dny

7 faktů o Eternals, které musíte znát. Co mají společného s Thanosem?

Snímek Eternals se blíží a už za měsíc se jej dočkáme exkluzivně v kinech. Jelikož se jedná o zcela novou partu hrdinů, kterou ve filmovém vesmíru Marvelu uvidíme, jsou její členové a jejich příběhy pro mnoho fandů velkou neznámou. Proto si pojďme představit několik základních informací. číst více

Zajímavosti  |  před 29 dny

10 šílených překvapení, které nás baví a zároveň štvou na Papírovém domu

Málokterý seriál nás v posledních letech zvedl ze židle jako španělský heist Papírový dům. Podívali jsme se na zoubek těm největším a nejšílenějším překvapením, která pro nás tvůrci připravili a která nás stejnou měrou iritují jako baví. Dopředu upozorňujeme na hromadu spoilerů. číst více

Zajímavosti  |  před 1 měsíci

ROZBOR: 9 věcí, které odhalil první trailer Matrixu 4

Snad žádný trailer poslední doby neotřásl internetem jako upoutávka na nový Matrix. Pojďme se podívat na to, co všechno se v ní skrývá. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist