FB pixel TP pixel
10 důvodů, proč je Benedict Cumberbatch naprosto boží © BBC / Marvel Studios / Showtime

10 důvodů, proč je Benedict Cumberbatch naprosto boží

Pohrdavý Sherlock, skvělý Doctor Strange i dokonale odpudivý plukovník Marshall z Pokání. Uplynulá dekáda zaznamenala raketový start Benedicta Cumberbatche a my přinášíme 10 důvodů, proč tohohle britského elegána stále milujeme a vy byste měli taky.

Zajímavosti

Je to muž se správným vychováním a noblesou

Představitel populárního moderního Sherlocka se narodil v britské metropoli a svůj původ opravdu nezapře. Říká se, že angličané jsou prapůvodní gentlemani a své vychování a důraz na hrdou tradici dávají pořádně najevo.. a ani Benedict není výjimkou. Na všech akcích dbá na etiketu, chová se ohleduplně ke svým hereckým kolegům a kolegyním a “postaru” komunikuje i s médii. Nedokážeme si představit originálnější a každým coulem britštější ohlášení zásnub než přes inzerát v The Times.

Dokáže napodobit kohokoliv a cokoliv

Zdá se, že umění napodobovat své kolegy se snad i vyučuje na britských hereckých školách. Na rozdíl od svého kolegy a od natáčení Válečného koně i velice dobrého kamaráda Toma Hiddlestona se však Cumberbatch nedrží zkrátka, co se rozmanitosti nápodob týče. Nejenže dokáže napodobit kdejakého člověka, mezi jeho majstrštyky patří i tvorové z předaleké galaxie.

Umí pořádně rozhýbat svoje tělo

O Benedictovi se nedá úplně říct, že by tančil jako bůh a svými sexy kreacemi na parketu ohromoval všechny ostatní, se svým tělem ale také umí zajímavé kousky. Jelikož se zdá být hypermobilní. Nikde to sice přímo nepřiznává, ale do těchto úhlů své klouby normálně nedostanete. Vyžívá se především v divnochůzi ala Monty Python, kterou baví všechny zúčastněné.

Umí si ze sebe udělat srandu

Nejenže si umí udělat legraci sám ze sebe, což každého dělá hned sympatičtějším člověkem, umí též pořádně vypéct své kamarády a kolegy. Obzvlášť s oblibou jim pak kazí rádoby seriózní načančané fotky z červených koberců. Pro jeho ujetý skok před objektiv se dokonce vžil i výraz “the cumberbomb”. Rád ale kazí i své vlastní fotky a vytváří pak vtipné montáže, za svého dvojníka pak dokonce považuje lenochoda Sida z Doby Ledové!

Nevzdal se divadla za žádnou cenu

I když se Ben, jak se mu familiárně říká, proslavil především díky televizním obrazovkám a stříbrnému plátnu, na svůj divadelní původ nikdy nezanevřel a s oblibou se k němu vrací. V poslední době má na kontě dvě velkolepé inscenace, kde jej mohli diváci vidět v novém světle. Z obou pak existují i legálně dostupné záznamy, a tak si i vy můžete užít Frankensteina a Hamleta v pohodlí domova.

Má zdravý vztah s fanoušky

Někteří herci mívají občas zkrátka šílené fanouškovské základny, a co se týče cumberfans či tzv. cumberbitches, platí to dvojnásob. Nejenže si s nimi dokáže se vtipem poradit a odrážet neustále milostné návaly, ale dokáže být i milý a vstřícný a rád si s nimi povídá.

Je feminista

Nejenže chová ženy v úctě a chová se k nim jako pravý britský gentleman, věří i v naprostou genderovou vyrovnanost. Bojuje za rovnoprávnost v průmyslu, kde to nejen jeho herecké kolegyně, ale všechny členky výrobního štábumají opravdu těžké, a pravidelně tak podporuje hnutí jako Times Up a odmítá participovat na projektech, kde nepanuje platová rovnost.

Má srdce na pravém místě

Benedictovi rozhodně nestoupla sláva do hlavy, naopak svoje postavení chce využívat ke společenskému užitku. Za svých studentských let učil dva měsíce angličtinu v Tibetu, pravidelně též spolupracuje s organizací UNICEF či organizuje vlastní akce na podporu obětí blízkovýchodních konfliktů.

Byl by ideální Bond

Co by asi tak správný agent s povolením zabíjet měl umět, jaké by měly být jeho zájmy? Adrenalinové sporty, sociální skills, neodolatelný šarm… to všechno Cumberbatch splňuje a díky jeho koníčkům by i o akční scény bylo postaráno. Ve svém volném čase se totiž netradičních aktivit opravdu nebojí, miluje vysokohorské lyžování, potápění, seskoky s padákem či pořádně rychlou jízdu na motorce. Haló, MGM, můžeme dostat k telefonu Barbaru Broccoli, prosím?

Miluje psy

Že je pes nejlepší přítel člověka ví i Henry Cavill nebo Tom Hardy, ani Benedict se netají svou láskou ke čtyřnohým chlupáčům. Se svou manželkou Sophií Hunter sice momentálně veškerou svou péči věnují svým třem potomkům, ohledně rasy na potenciálního domácího mazlíčka má však jasno, zlatý retrívr nebo labradoodle.

 1 599 zobrazení  
Sólovka Flashe zničí filmy Zacka Snydera. Jakou roli sehraje Batman?
Sólovka Flashe zničí filmy Zacka Snydera. Jakou roli sehraje Batman?
29.07.2021 15:40:00 | Zajímavosti

Argentinský režisér Andrés Muschietti aktuálně v Británii dokončuje svůj snímek The Flash, který podle tvůrců z řad DC přinese svěží vítr do skomírajícího univerza DCEU. Na internetu se v poslední době objevila celá řada leaků, které vám přinášíme v ucelené formě.

Avengers 5: Co je zač a co umí nový arcipadouch, který nahradí Thanose?
Avengers 5: Co je zač a co umí nový arcipadouch, který nahradí Thanose?
20.07.2021 11:00:00 | Zajímavosti

Finále seriálu Loki nás připravilo na očekávaný příchod Thanosova nástupce. Novým nepřítelem, který nás bude provázet čtvrtou fází MCU, bude sám Kang Dobyvatel. Pojďme si slavného padoucha představit a probrat i jeho budoucnost v rozvětveném univerzu.

7 věcí, které zjistíte, nakoukáte-li Star Wars (i seriály) chronologicky
7 věcí, které zjistíte, nakoukáte-li Star Wars (i seriály) chronologicky
15.07.2021 17:00:00 | Zajímavosti

Co nás může naučit sledování Star Wars? Respektive, co nás může naučit, když si pustíme celé Star Wars po časové ose, přičemž nevynecháme ani seriály? Jen pozitivní to bohužel není.

Co znamená potitulková scéna Black Widow pro budoucnost Marvelu?
Co znamená potitulková scéna Black Widow pro budoucnost Marvelu?
12.07.2021 13:00:00 | Zajímavosti

Ačkoli se nejnovější a dlouho odkládaná marvelovka může jevit jako poněkud mdlá a zbytečná výplň dosavadní komiksové ságy, potitulková scéna jasně naznačuje, co nás již brzy čeká a nemine.