FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
Batwoman Zdroj: TMDB

Batwoman

Čeští diváci se díky HBO GO budou v říjnu poprvé moci podívat na seriál americké stanice CW o netopýří ženě z Gothamu. Ten je na absolutním dnu, protože Batman někam zmizel a policie si s kriminálníky neví rady. Jeho žezlo ochránce nevinných a utiskovaných tak převezme Kate, dcera jednoho z mužů, kteří se snaží obyvatele města vlastními silami chránit. S pomocí své nevlastní sestry Mary a syna technologického experta z Wayne Enterprises Luciuse Foxe Luka se z ní stane nová naděje a především, Batwoman. Hrají: Ruby Rose, Nicole Kang, Rachel Skarsten, Dougray Scott a Meagan Tandy.
Online na HBO od 7.10.2019

Online na HBO (titulky) od 15. 10. 2019 , nové díly od 13. 10. 2021

Kateřina Veliká Zdroj: TMDB

Kateřina Veliká

Další historická minisérie z produkce HBO, která má ambici navázat na úspěch svých mnoha předchůdců. Tentokrát se podíváme do Ruska 18. století, konkrétně na dvůr jedné z nejmocnějších a nejznámějších panovnic historie, kde není nouze o bouřlivé politické i sexuální události. Kateřina Veliká byla ve své době ztělesněním moderní ženy, které nechyběla inteligence, emancipace a nezávislost. Čtyřdílná minisérie se zaměřuje konkrétně na konec jejího vládnutí, kdy udržovala velmi vášnivý a promiskuitní poměr s armádním velitelem Grigorijem Potěmkinem, s nímž vladařka položila základy Ruska současnosti. Hrají: Helen Mirren, Jason Clarke, Gina McKee, Rory Kinnear a Richard Roxburgh.
Všechny čtyři epizody online na HBO od 3.10.2019

Online na HBO (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing) od 25. 10. 2019 , nové díly od 3. 10. 2019

Watchmen Zdroj: TMDB

Watchmen

Nejočekávanější novinka října je jasná už nějaký ten pátek. Stejnojmenná komiksová předloha Alana Moora se dočkala dalšího zpracování, tentokrát z rukou zkušeného producenta Damona Lindelofa (Ztraceni, Pozůstalí). Akční seriál nás zavede do alternativní reality ve městě Tulsa ve státě Oklahoma, kde stojí strážci s maskou mimo zákon, avšak nejsou ani zdaleka jedinými, kdo svou tvář musí skrývat. Připravte se na nostalgický výlet do druhé poloviny 80. let, kdy pod hlavičkou DC vyšel původní komiks. Lindelofovo zpracování však respektuje svou předlohu a hledá si v universu, jímž se inspiroval, spíš vlastní cestu. Hrají: Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart a Tim Blake Nelson.
Online na HBO od 21.10.2019

Online na HBO (titulky) od 21. 10. 2019 , nové díly od 20. 10. 2019

Fotbalový talent Zdroj: TMDB

Fotbalový talent

První řada Fotbalového talentu loni zaujala především svými postavami, stejně jako rozebíráním některých tabuizovaných témat (incest, coming out, třídní rozdíly, drogová závislost, násilné prostředí gangů). Druhá řada začíná ve chvíli, kdy je Spencer James již národně uznávanou fotbalovou hvězdou, kterou čeká nelehké kariérní i životní rozhodnutí. Zůstane v Beverly Hills pod svým trenérem, se svými přáteli a svou láskou, nebo zamíří do Los Angeles za svou rodinou a do nového týmu? Než však k samotnému rozhodnutí dojde, dostane Spencer od života nečekanou ránu, která všechno změní. Hrají: Daniel Ezra, Bre-Z, Greta Onieogou, Samantha Logan a Michael Evans Behling.
2. řada online na HBO od 8.10.2019

Online na HBO od 27. 10. 2018 , nové díly od 25. 10. 2021

Silicon Valley Zdroj: TMDB

Silicon Valley

Jak už název napovídá, Silicon Valley je seriálem, který se točí okolo onoho pověstného údolí plného nerdů a extravagantních či podivných miliardářů. Jeho tvůrce Mike Judge sám na konci 80. let v Silicon Valley pracoval jako inženýr, takže tu a tam čerpal i z vlastních zkušeností a zážitků. A je to znát, přesvědčivým postavám prostě věříte. Teda pokud zrovna neresuscitujete bránici po další z mnoha a mnoha nekorektních hlášek, kterými je seriál poctivě prošpikován. Vtipnou stránku ale seriál, který má za pasem dvě nominace na Zlaté glóby, zároveň velmi dobře kombinuje s různými konspiracemi a dějovými zvraty, které nebudete čekat. Hrají: Thomas Middleditch, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Martin Starr a Josh Brener.
6. řada online na HBO od 28.10.2019

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 10. 2018 , nové díly od 27. 10. 2019

Odkaz Zdroj: TMDB

Odkaz

Hororové fantasy Odkaz stojí na dědictví seriálů Upíří deníky a The Originals, které svým úspěchem podnítily další produkci s podobnou tématikou. Zápletka proto bude fanouškům výše zmíněných počinů nepochybně povědomá. Seriál sleduje školu pro nadané děti mající nadpřirozené schopnosti, kterou navštěvuje například Hope, dcera Klause Mikaelsona, dvojčata Lizzie a Josie Alarica Saltzmana a řada dalších studentů. Nejde přitom jen o dospívání omladiny složené z čarodějnic, upírů a vlkodlaků, ale i o to, kdo z nich podlehne démonovi, kterého v sobě každý z nich má již od narození, a kdo se naopak stane hrdinou. Hrají: Danielle Rose Russell, Aria Shahghasemi, Kaylee Bryant, Jenny Boyd a Quincy Fouse.
2. řada online na HBO od 11.10.2019

Online na HBO (titulky) (dabing) od 27. 10. 2018 , nové díly od 14. 10. 2021

Castle rock Zdroj: TMDB

Castle rock

Po roce se vracíme do mysteriózního města Castle Rock ve státě Maine, jež pochází z pera Stephena Kinga a hraje v jeho literárním díle významnou roli (místo, kde se odehrávají romány Mrtvá zóna, Cujo nebo Obchodník s hrůzou; v dalších příbězích na něj rovněž nechybí odkazy). Respektive se vracíme na pár čtverečních kilometrů lesa protkaného světlem i temnotou, na nichž proti sobě stojí dva válčící klany. A letos v říjnu mezi nimi bouchnou saze, neboť se ze řetězu utrhne ďábelská nemocniční sestra Annie Wilkes, kterou ve městě zanechala v roce 1987 v románu Misery Kingova představivost. Hrají: André Holland, Melanie Lynskey, Bill Skarsgard, Jane Levy a Sissy Spacek.
2. řada online na HBO od 24.10.2019

Online na HBO (titulky) (dabing) od 6. 6. 2021 , nové díly od 2. 8. 2018

Hledání Aljašky

Hledání Aljašky

Možná lehce neprávem opomíjený osmidílný seriál, který je adaptací stejnojmenného románu autora Johna Greena z roku 2005. Román je řazen mezi jednu z nejlepších knih pro dospívající a i seriál zřejmě zaujme zejména náctiletou část publika. Děj se točí okolo nesmělého chlapce Milese Haltera, jehož koníčkem je vyhledávání posledních slov slavných osobností. Jeho snaha najít hlubší pochopení života jej zavede až na internátní školu, kde se zamiluje do spolužačky s lehce netradičním jménem Aljaška Youngová. Do děje však zasáhne nečekaná tragédie, která Milese i ostatní hlavní postavy donutí projít si něčím, co zřejmě ani v nejhorším snu nečekali. Hrají: Charlie Plummer, Kristine Froseth, Denny Love, Jay Lee a Landry Bender.
Online na HBO od 19.10.2019

Wataha Zdroj: TMDB

Wataha

Polské kriminální drama z roku 2014 se již potřetí vrací na Bukovské vrchy, kterými prochází hranice mezi Polskem a Ukrajinou. Zdejší pohraniční stráž se potýká s migranty ze zemí bývalého Sovětského svazu i pašeráky, avšak do popředí náhle vystupuje případ otřesné vraždy, jež otřese celým Polskem. Nechybí ani politické intriky a atmosféra polsko-ukrajinského pohraničí. Hrají: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Piotr Żurawski a Evgeniya Akhremenko.
3. řada online na HBO od 30.10.2019

Online na HBO (titulky) (dabing) od 6. 1. 2016

Paní Fletcherová

Paní Fletcherová

Nový komediální seriál z produkce HBO se inspiroval stejnojmenným románovým bestsellerem spisovatele Toma Perrotty. Hlavní postavou je rozvedená svobodná matka Eva Fletcher, jež po synově odchodu na studia bojuje se samotou a syndromem prázdného hnízda. Ten si začne léčit internetovou pornografií, která jí nabízí způsob, jak se odreagovat a dát průchod svým dosud potlačovaným sexuálním fantaziím. U pouhého fantazírování za notebookem však nezůstane. Nové problémy mezitím v prostředí vysoké školy řeší i její syn Brendan. Hrají: Kathryn Hahn, Jackson White, Casey Wilson, Owen Teague a Jen Richards.
Online na HBO od 28.10.2019

10 důvodů, proč si HBO zaplatit i v říjnu  |  Tipy na film  |   |  8 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Další články jako 10 důvodů, proč si HBO zaplatit i v říjnu

Tipy na film  |  včera 15:00

30 nejlepších hororových filmů na Netflixu, které můžete vidět na Halloween

O víkendu čeká mnoho z nás oslava Halloweenu, což s sebou samozřejmě nese nakoukávání hororů či hororově laděných filmů. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší, které jsou aktuálně na Netflixu. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

9 brutálních asijských filmů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Jestli se vám líbila Hra na oliheň, máme pro vás devítku filmových pecek, které by měly být v životopisu každého filmového fanouška. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 drsných a smrtelných nehod, které dokazují, že při natáčení jde o život

Filmařina je krásná a dobrodružná profese, někdy ale může přinášet i smrtelná nebezpečí. Podívali jsme se na zoubek těm nejšílenějším a nejsmrtelnějším nehodám, které se na filmovém place za poslední roky staly. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

12 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Je před námi další pořádně nabušený víkend. Dočkají se fanoušci komiksů i jihokorejské kinematografie. A nechybí ani přípravka na jeden z nejočekávanějších seriálů Netflixu letošního podzimu. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

8 nejlepších thrillerů posledních 5 let, které by měl vidět každý

Thrillery zůstávají mezi nejpopulárnějšími žánry nejen na Netflixu a není se čemu divit. Lidé zkrátka chtějí pořádnou a hlavně pravidelnou dávku napětí. Nepřekvapí proto, že se najde v posledních letech hned několik výrazných zástupců jak mezi filmy, tak seriály. Pojďme se na ně podívat. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist