FB pixel

Byl by to hřích

Scenárista Russel T. Davies je v televizní branži již zavedené jméno. Nejprve psal scénáře pro kultovní britskou sci-fi Pán času, posléze se podílel na sci-fi dramatu Torchwood, aby se posléze více či méně tematicky pohyboval ve vykreslení životů homosexuálů v Británii v seriálech Bananas, Cucumber, Skandál po anglicku nebo Roky a roky. Tato tendence nyní vyvrcholila v dramatické minisérii Byl by to hřích, která sbírá jednu nadšenou reakci za druhou. Vypráví o třech gayích Ritchiem, Roscoevi a Colinovi a jejich prožívání lásek a přátelství v 80. letech, když se světem prohání epidemie AIDS.
Na HBO již k vidění celá série.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 23. 1. 2021 , nové díly od 22. 1. 2021

Fotbalový talent

Dramatický seriál Fotbalový talent, který je inspirován životem profesionálního hráče amerického fotbalu Spencera Paysingera, začal svou pouť obrazovkami v říjnu 2018 a letos můžeme na HBO sledovat již jeho třetí řadu. Seriál sleduje Spencera, který se ze středoškolského hráče NFL v Comptonu dostane do týmu v Beverly Hills. Spencer se tak najednou ocitá ve dvou odlišných prostředích – jeho domovem na jihu Los Angeles a bohatým prostředím Beverly Hills.
Každé úterý nová epizoda online.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 27. 10. 2018 , nové díly od 18. 1. 2021

C.B.Strike: Smrtící bílá

Seriál C. B. Strike se letos dostal do své již čtvrté řady série, jež postupně adaptuje všechny romány spisovatele Roberta Galbraitha (pseudonym pro slavnou autorku Harryho Pottera J. K. Rowling). Postupně jsme tak dostali zfilmované knihy Volání kukačky, Hedvábník a Ve službách zla. Smrtící bílá, jak zní podtitul právě vysílané série, je adaptací poslední knihy o detektivu Cormoranu Strikeovi (Tom Burke), který v Afgánistánu přišel o nohu a po návratu si založil soukromou detektivní firmu. Soukromé očko nyní musí řešit případy uškrceného dítěte a vyděračství, které jsou vzájemně propojeny.
Každý čtvrtek nová epizoda online.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 21. 1. 2021 , nové díly od 30. 8. 2020

Lady a Dale

Na HBO je od 1. února k vidění dokumentární série Lady a Dale. Ta se zaměřuje na postavu Elizabeth Carmichael, která na trh v 70. letech uvedla úsporné tříkolové vozidlo. Dokázala pro svůj nápad přilákat investory i velké výrobce aut. Postupně se ale na světlo světa dostaly záhadné detaily kolem technologie vozu, navíc se postupně odhalovala i šokující minulost samotné Carmichaelové. Za seriálem stojí herecké a producentské duo Mark a Jay Duplassové, kteří stáli i za jedním z nejpozoruhodnějších dokumentů poslední doby Wild Wild Country, za který si v roce 2018 odnesli cenu Emmy.
Každé pondělí nová epizoda online.

Online na HBO (titulky) od 1. 2. 2021

Lockdown

Koronavirová pandemie posloužila v novém filmu ostříleného režiséra Douga Limana a scenáristy Stevena Knighta jako základ pro krimi komedii v hlavních rolích s hvězdnými Anne Hathaway a Chiwetelem Ejioforem. Ti hrají postavy Lindy a Paxtona, kteří se právě rozešli, kvůli lockdownu Londýna spolu ovšem musí trávit čas i nadále. Období nuceného spolužití ale mezi nimi probudí ztracenou touhu, která je v důsledku dovede až k nabídce na akci, ve které by se měli podílet na krádeži šperků. Bohužel podle prvních reakcí si prý Doug Liman vybral spíše slabší chvíli a další Agent bez minulosti nebo Na hraně zítřka se nekoná.
Na HBO GO online od 5. února.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 5. 2. 2021

Výjimeční

Na první únorovou sobotu si HBO připravilo chválené francouzské komediální drama Výjimeční. Hlavní role postavy Bruna, který vede spolek pro těžké případy autistických dětí a dospívajících, se ujal hvězdný Vincent Cassel. Brunův nejlepší přítel Malik v podání Reda Kateba zase učí děti ze sociálně slabých rodin. Hlavní dějová linie nám pak zprostředkovává jejich boj za ochranu těch nejslabších, se kterými si většinová společnost neví rady a jejich metody neschvaluje. Od režisérů Nedotknutelných Érica Toledana a Oliviera Nakache dostaneme další jímavý lidský příběh, který to nehraje na první dobrou a těžké momenty dokáže nenuceně skloubit s těmi úsměvnými.
Na HBO GO online od 6. února.

Online na Aerovod (titulky), Google Play (titulky) (dabing), HBO (titulky), iTunes (titulky) (dabing) od 1. 1. 2021

Léto s matkou

Britská nezávislá komedie Léto s matkou je adaptací stejnojmenného komiksu Joffa Winterharta vydaného roku 2012. Zajímavostí je, že se režie snímku ujal Simon Bird, který je znám především jako Will McKenzie, hlavní postava kultovního britského prcičkovského sitcomu The Inbetweeners. Léto s matkou je jeho režijním debutem na poli celovečerního filmu a z reakcí z festivalu v Locarnu, kde měl tento snímek premiéru, se dá usuzovat, že celkem povedený. Film se točí kolem vztahu matky Sue a jejího syna Daniela, který měl odjet na léto k otci na Floridu, který ale tento plán zrušil. V hlavní roli matky Sue Monica Dolan.
Na HBO GO dostupné od 7. února.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 15. 7. 2021

Jsme v tom spolu

Od 7. února bude k dispozici také třídílná dokumentární minisérie Jsme v tom spolu. Tento projekt zachycuje pohled na nemocnici v barcelonské Sabadell během nejkrutějších měsíců nákazy koronavirovou pandemií. Zblízka sledujeme tvrdou práci nemocničního personálu, zkušenosti nakažených obětí Covidem-19 s vhledem do jejich soukromých životů včetně rodinných příslušníků.
Na HBO GO dostupné všechny tři díly minisérie od 7. února.

Online na HBO (titulky) od 7. 2. 2021

Axios

Od neděle 7. 2. pak můžeme na HBO sledovat již 4. řadu konfrontační dokumentární série Axios, která zblízka sleduje dění zahrnující politiku, byznys, technologie, média, vědu či kulturu. Samotné díly se skládají z exkluzivních interview se známými osobnostmi, využívá medailonků a profilů nebo krátkých zpráv k popsání základních trendů hýbající Amerikou i celým světem.
Od 7. února každou neděli nová epizoda.

Online na HBO (titulky) od 1. 8. 2019

Pravdivé lži

V jedné z nejzábavnějších akčních pecek devadesátých let, ve které se v nejlepší formě opět potkali režisér James Cameron a na vrcholu slávy zářicí Arnold Schwarzenegger, si od osudového Terminátora odskočili k hravé variaci na Jamese Bonda. Tajný agent, kterému nedělá potíž během pár chvil zabít několik protivníků, se ztrácí ve svém civilním životě, v němž ho jeho rodina považuje za největšího suchara. Vedle hláškujícího Arnolda celému filmu herecky vládne Jamie Lee Curtis v roli jeho manželky Helen, jež chce do svého života přinést trochu vášně a dobrodružství, což roztočí kolo divokých událostí a bláznivých akčních scén.
Na HBO GO dostupné od 14. února.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 18. 7. 2021

10 filmových a seriálových důvodů, proč si v únoru zaplatit HBO  |  Tipy na film  |   |  5 líbí se

Petr Kollár

Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.


Další články jako 10 filmových a seriálových důvodů, proč si v únoru zaplatit HBO

Tipy na film  |  před 3 dny

10 povedených filmů na HBO, které jste zcela jistě přehlédli

Každý, kdo někdy zapnul HBO GO, ví, že dostat se do hlubin jeho nabídky je nesmírně obtížné. Což je škoda, protože se v ní skrývá mnoho pokladů, které by vás jinak ani nenapadlo si pustit. Vybrali jsme pro vás desítku zajímavých snímků, kterým se vyplatí dát šanci. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

20 nejlepších sci-fi, které najdete aktuálně na Netflixu s češtinou

Sci-fi patří mezi nejoblíbenější žánry na Netflixu, a proto nepřekvapí, že má streamovací služba docela slušný výběr filmů napříč subžánry. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

13 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Je před námi další z nabušených víkendů. Především Netflix se do obsahu pořádně opřel a servíruje sexy těla, upíry či gangstery. Co na to Ted Lasso a konkurence od Amazonu? číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

20 nejlepších akčních filmů, které najdete aktuálně na Netflixu s češtinou

Pokud milujete akci, pak se máte na Netflixu na co těšit. Najdete zde totiž celou řadu akčních sérií, které do vás napumpují pořádnou dávku adrenalinu a nabídnou frajerské hrdiny, kterým je radost držet palce. číst více

Tipy na film  |  před 11 dny

10 skvělých filmů, o kterých jste ani nevěděli, že jsou na Netflixu

Máte pocit, že nabídka Netflixu je složená hlavně z jeho původních pořadů? To streamer chce, abyste si mysleli. My jsme ale z jeho útrob vylovili dalších deset mnohdy kultovních bijáků, které byste si měli pustit dřív, než další jeho původní výplach. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist