FB pixel

Wine Country (od 10.5. na Netflixu)

Šest kamarádek si vyjede do vinařské oblasti Napa na menší víkendovou dovolenou, aby zde oslavily 50. narozeniny jedné z nich. Přestože mají všechny poměrně harmonický vztah a vzájemně se doplňují, postupně na povrch probublávají různé osobní problémy. Musím říct, že i když každý rok jezdím na dovolenou do vinařské oblasti (přestože nepiju žádný alkohol) a můj humor leží někde mezi Griffinovými a Smrtelným zlem, tak jsem se opravdu skvěle bavil a film jsem si užil, když postavy působí komplexně a nešustí papírem. Za filmem stojí Netflix, takže film nevypadá jako prodloužená reklama na sortiment producenta, jak to občas bývá u českých alternativ podobného vinařského žánru. Film má opravdu srdečný smysl pro humor, jednotlivé komičky jsou skvěle sehrané a nechávají se navzájem zazářit. Ideální film na letní babinec!

I Am Mother (od 7.6. na Netflixu)

Představte si, že se probudíte na izolovaném místě a vaše chůva je sestra Chappieho s Apple faceliftem. Vyrůstáte v domnění, že svět je nehostinné místo a vaším úkolem je znovu obydlet planetu zemi. A potom se setkáte s něčím, co obrátí vše, čemu jste věřili, naruby. Přesně taková je premisa sci-fi I Am Mother. V roli záhadné přeživší se můžete těšit na oscarovou Hilary Swank a na trikové stránce filmu pracovala novozélandská WETA, tedy záruka trikové kvality. Film měl oficiální premiéru letos v lednu na festivalu Sundance, kde si ho všiml právě Netflix. Osobně mám pro sci-fi typu Nevědomí či Terminátor slabost a I Am Mother koncepčně působí jako soused ze stejné ulice.

Murder Mystery (od 14.6. na Netflixu)

Newyorský polda (Adam Sandler) vytáhne svou manželku (Jennifer Aniston) na dlouho slibovanou dovolenou do Evropy a během letu náhodou dostanou nabídku zúčastnit se rodinného setkání na luxusní jachtě staršího miliardáře, který záhy skončí pod drnem. Titulní duo se tak ocitne v hledáčku místních policejních složek jako hlavní podezřelí. Adam Sandler a Netflix jsou velmi dobří kamarádi. V roce 2014 společně oznámili dohodu o tvorbě čtyř snímků, se kterými muselo být účetní oddělení Netflixu spokojeno, neboť daná dohoda byla rozšířena o další čtyři snímky. Přestože Sandlerovy komedie nevyvolávají u kritiky oslavné komentáře, má Adam svou stabilní fanouškovskou základnu a Netflix si toho určitě cení. Pro oba tak bude tato variace na Agathu Christie už šestým společným projektem.

Yesterday (od 27.6. v kinech)

Yesterday (od 27.6. v kinech)

Představte si, že se probudíte a jste jediný člověk na světě, který si pamatuje tvorbu snad té nejznámější a nejzásadnější hudební skupiny na světě, The Beatles. Premisa tak elegantní a jednoduchá, že si scenáristé na Twitteru klepali na čelo, že s podobným konceptem nepřišli sami. Film režíroval Danny Boyle, režisér kultovního Trainspottingu, autorem scénáře je scenárista a režisér vánočního evergreenu Láska nebeská, Richard Curtis a Yesterday přijde v tu nejlepší možnou chvíli - loňská Bohemian Rhapsody se stala globálním hitem a v kinech utržila přes 900 milionů dolarů. A ačkoli nejde o biografii Beatles, je evidentní, že diváci jsou hladoví po filmech s hudbou toho nejlepšího ze Spojeného království.

Spider-Man: Daleko od domova (od 4.7. v kinech)

Ještě pořád nemáte dost komiksových hrdinů? Ani po Captain Marvel, Avengers: Endgame a X-Men: Dark Phoenix? Dobře! Letos vás ještě čeká váš hodný soused Spider-Man! Peter si chce po událostech Avengers: Infinity War a Endgame trochu orazit a rozhodne se zúčastnit školního výletu se svými přáteli. Na svých cestách se podívá mimo jiné i do Prahy (resp. Liberce, kde probíhalo natáčení). Každopádně povinnosti zavolají a Nick Fury brzy Peterovi trochu upraví představy o tom, co může během dovolené čekat. Daleko od domova má za úkol do MCU přinést koncept multivesmírů, a to v podobě Quentina Becka, neboli Mysteria v podání Jakea Gyllenhaala. Ačkoli by marketingové oddělení Marvelu nesouhlasilo, tak se dá říci, že Daleko od domova bude tím pravým zakončením dosavadního MCU. Náznak dalšího směřování série se totiž dozvíme až na konci srpna při příležitosti D23 Expo, kde Disney pravděpodobně představí další plánované filmy a přiřadí jména zatím bezejmenným datům.

Srážka s láskou (od 11.7. v kinech)

Srážka s láskou (od 11.7. v kinech)

Romantická komedie s Charlize Theron a Sethem Rogenem zatím ve Státech sesbírala velmi vřelé reakce, což je jenom dobře, česká distribuce totiž naplánovala premiéru snímku na červenec. Theron hraje Charlotte, ministryni, jež se rozhodne kandidovat na prezidentku USA. Na jedné charitativní akci se setká s novinářem Fredem (Rogen), kterému v mládí dělala chůvu, a angažuje jej do svého týmu, aby do jejích projevů dodal trochu humoru. Postupně začnou propadat vzájemnému kouzlu - k nemilosti původního týmu Charlotte. Dá Charlotte přednost lásce, nebo kariéře? Oba herci také za filmem stojí jako producentské kapacity – Rogen je v komediálním žánru jako doma již delší dobu a pro Theron jde o několikátý projekt mimo akční vody (Atomic Blonde: Bez lítosti, Šílený Max: Zběsilá cesta), ve kterých měla v posledních letech úspěch.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (od 1.8. v kinech)

Chtě nechtě musel Vin Diesel šlápnout na plyn a uvolnit cestu prvnímu spin-offu z universa naleštěných ráfků ze série Rychle a zběsile . Dwayne Johnson jako Luke Hobbs a Jason Statham jako Deckard Shaw jsou nuceni spojit síly, aby se mohli společně postavit nebezpečí v podobě geneticky upraveného černého supermana Idrise Elby. The Rock je v současnosti jeden z největších kasovních tahounů a Jason Statham nás loni bavil v letním žraločím akčňáku MEG: Monstrum z hlubin. Producenti i diváci tudíž čekají adekvátní porci zábavy a utržených dolarů. Ostatně Rychle a zběsile 8 dokázalo vytahat z kapes diváků přes 1.2 miliardy dolarů.

Tenkrát v Hollywoodu (od 8.8. v kinech)

Quentin Tarantino již před lety avizoval, že se hodlá odebrat do důchodu poté, co uvede svůj desátý film. Tenkrát v Hollywoodu je číslo devět a opět jde o událost, na kterou se těší široká filmová veřejnost. Film se může chlubit obsazením, kterému může konkurovat snad jen nová filmová verze Duny, ježž se nedávno začala natáčet. Obsazení vévodí Leonardo DiCaprio, jenž hraje bývalou westernovou hvězdu Ricka Daltona, dále nás čeká Brad Pitt jako Daltonův kaskadérský dublér a nejlepší kamarád Cliff Booth a na závěr Margot Robbie jako Sharon Tate, která se stala obětí nechvalně proslulé Mansonovy rodiny.

To: Kapitola 2 (od 5.9. v kinech)

Při rozpočtu pouze 35 milionů dolarů dokázala nová verze stejnojmenného románu Stephena Kinga prorazit hranici 700 milionů dolarů a studio Warner Brothers si mohlo zvesela mnout ruce. U pokračování nehodlalo nic ponechat náhodě a můžeme se tak těšit na takové herecké hvězdy jako jsou Jessica Chastain a James McAvoy. Parta zoufalců z první části se po dvaceti sedmi letech vrací do městečka Derry, aby se společně opět postavila nadpřirozenému zlu v podobě klauna Pennywise, jenž na sebe dokáže brát podobu vnitřních démonů, sužujících ústřední partu Smolařů.

Rambo

Rambo: Poslední krev (od 19.9. v kinech)

Svatá Trojice akčního filmu - Arnie, Jean-Claude a Sylvester - je tady pořád s námi. Zatímco Arnie nám letos dopřeje pokračování své plechové série (Terminátor: Temný osud) a Jean-Claude se specializuje na akční VOD jednohubky, Sylvester si splní přání definitivně (?) uzavřít příběh hrdiny své, po sérii o boxerovi Rockym, druhé nejúspěšnější filmové série o veteránovi z Vietnamu, Johnu Rambovi. Koncepty finálního pokračování se během let měnily, jeden z konceptů měl dokonce pojednávat o geneticky upraveném monstru, po kterém se měla vydat speciální jednotka vedená právě Rambem. V pokračování, které se nakonec letos dostane do kin, bude Rambovým úkolem dostat se do Mexika a osvobodit kartelem unesenou dceru starého přítele.


10 filmů, u kterých promarníme letošní léto  |  Tipy na film  |   |  21 líbí se  |  1 komentář

Jakub Konieczny


Další články jako 10 filmů, u kterých promarníme letošní léto

Tipy na film  |  včera 10:00

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Zatímco pořádná seriálová palba dorazí až příští týden, kdy se vrátí Elita nebo zombiárna Temné léto, tento týden si musíme vystačit hlavně s návratem netflixovského Lupina, kterého Netflix doplňuje o zajímavé licencované kousky. A něco málo nabízí i konkurence. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

12 nejlepších filmů a seriálů, kterými můžete zavzpomínat na Libuši Šafránkovou

Tuzemský film dnes hlásí obrovskou ztrátu. Po náhlé srdeční příhodě totiž zemřela národem milovaný Libuše Šafránková, jež byla dokonce zvolena nejlepší herečkou v historii naší kinematografie. Pojďme uctít její památku za pomoci jejích nejlepších filmových i seriálových projektů. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

Známe největší seriálové hity Netflixu současnosti. Dostanou další řady?

Květen je za námi a během něj jsme se dočkali celé řady nových a očekávaných originálních projektů z produkce Netflixu. Ty si naprosto podmanily žebříček nejsledovanějších seriálů, bude to však stačit na další pokračování? číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  309

10 nejzásadnějších odhalení ze speciálu Přátelé: Zase spolu

Když se na konci května opět sešla oblíbená partička z kavárny Central Perk, snad žádné oko nezůstalo suché. Mimo pořádné dávky nostalgie přinesl reunion Přátel i pár zásadních zjištění. Přinášíme Vám výběr deseti nejdůležitějších věcí, které jsme se ze speciálu dozvěděli. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

12 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

První červnový týden je tady a Netflix tasí očekávanou komiksovou novinku Sweet Tooth a řadu dalších novinek, zatímco konkurence jen lape po dechu. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist