FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Wine Country (od 10.5. na Netflixu)
Zdroj: TMDB

Wine Country (od 10.5. na Netflixu)

Šest kamarádek si vyjede do vinařské oblasti Napa na menší víkendovou dovolenou, aby zde oslavily 50. narozeniny jedné z nich. Přestože mají všechny poměrně harmonický vztah a vzájemně se doplňují, postupně na povrch probublávají různé osobní problémy. Musím říct, že i když každý rok jezdím na dovolenou do vinařské oblasti (přestože nepiju žádný alkohol) a můj humor leží někde mezi Griffinovými a Smrtelným zlem, tak jsem se opravdu skvěle bavil a film jsem si užil, když postavy působí komplexně a nešustí papírem. Za filmem stojí Netflix, takže film nevypadá jako prodloužená reklama na sortiment producenta, jak to občas bývá u českých alternativ podobného vinařského žánru. Film má opravdu srdečný smysl pro humor, jednotlivé komičky jsou skvěle sehrané a nechávají se navzájem zazářit. Ideální film na letní babinec!

Online na Netflix (titulky) od 10. 5. 2019

I Am Mother (od 7.6. na Netflixu)
Zdroj: TMDB

I Am Mother (od 7.6. na Netflixu)

Představte si, že se probudíte na izolovaném místě a vaše chůva je sestra Chappieho s Apple faceliftem. Vyrůstáte v domnění, že svět je nehostinné místo a vaším úkolem je znovu obydlet planetu zemi. A potom se setkáte s něčím, co obrátí vše, čemu jste věřili, naruby. Přesně taková je premisa sci-fi I Am Mother. V roli záhadné přeživší se můžete těšit na oscarovou Hilary Swank a na trikové stránce filmu pracovala novozélandská WETA, tedy záruka trikové kvality. Film měl oficiální premiéru letos v lednu na festivalu Sundance, kde si ho všiml právě Netflix. Osobně mám pro sci-fi typu Nevědomí či Terminátor slabost a I Am Mother koncepčně působí jako soused ze stejné ulice.

Online na Netflix (titulky) od 7. 6. 2019

Murder Mystery (od 14.6. na Netflixu)
Zdroj: TMDB

Murder Mystery (od 14.6. na Netflixu)

Newyorský polda (Adam Sandler) vytáhne svou manželku (Jennifer Aniston) na dlouho slibovanou dovolenou do Evropy a během letu náhodou dostanou nabídku zúčastnit se rodinného setkání na luxusní jachtě staršího miliardáře, který záhy skončí pod drnem. Titulní duo se tak ocitne v hledáčku místních policejních složek jako hlavní podezřelí. Adam Sandler a Netflix jsou velmi dobří kamarádi. V roce 2014 společně oznámili dohodu o tvorbě čtyř snímků, se kterými muselo být účetní oddělení Netflixu spokojeno, neboť daná dohoda byla rozšířena o další čtyři snímky. Přestože Sandlerovy komedie nevyvolávají u kritiky oslavné komentáře, má Adam svou stabilní fanouškovskou základnu a Netflix si toho určitě cení. Pro oba tak bude tato variace na Agathu Christie už šestým společným projektem.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 14. 6. 2019

Yesterday (od 27.6. v kinech)

Yesterday (od 27.6. v kinech)

Představte si, že se probudíte a jste jediný člověk na světě, který si pamatuje tvorbu snad té nejznámější a nejzásadnější hudební skupiny na světě, The Beatles. Premisa tak elegantní a jednoduchá, že si scenáristé na Twitteru klepali na čelo, že s podobným konceptem nepřišli sami. Film režíroval Danny Boyle, režisér kultovního Trainspottingu, autorem scénáře je scenárista a režisér vánočního evergreenu Láska nebeská, Richard Curtis a Yesterday přijde v tu nejlepší možnou chvíli - loňská Bohemian Rhapsody se stala globálním hitem a v kinech utržila přes 900 milionů dolarů. A ačkoli nejde o biografii Beatles, je evidentní, že diváci jsou hladoví po filmech s hudbou toho nejlepšího ze Spojeného království.

Spider-Man: Daleko od domova (od 4.7. v kinech)
Zdroj: TMDB

Spider-Man: Daleko od domova (od 4.7. v kinech)

Ještě pořád nemáte dost komiksových hrdinů? Ani po Captain Marvel, Avengers: Endgame a X-Men: Dark Phoenix? Dobře! Letos vás ještě čeká váš hodný soused Spider-Man! Peter si chce po událostech Avengers: Infinity War a Endgame trochu orazit a rozhodne se zúčastnit školního výletu se svými přáteli. Na svých cestách se podívá mimo jiné i do Prahy (resp. Liberce, kde probíhalo natáčení). Každopádně povinnosti zavolají a Nick Fury brzy Peterovi trochu upraví představy o tom, co může během dovolené čekat. Daleko od domova má za úkol do MCU přinést koncept multivesmírů, a to v podobě Quentina Becka, neboli Mysteria v podání Jakea Gyllenhaala. Ačkoli by marketingové oddělení Marvelu nesouhlasilo, tak se dá říci, že Daleko od domova bude tím pravým zakončením dosavadního MCU. Náznak dalšího směřování série se totiž dozvíme až na konci srpna při příležitosti D23 Expo, kde Disney pravděpodobně představí další plánované filmy a přiřadí jména zatím bezejmenným datům.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), O2TV (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Rakuten od 31. 10. 2019

Srážka s láskou (od 11.7. v kinech)

Srážka s láskou (od 11.7. v kinech)

Romantická komedie s Charlize Theron a Sethem Rogenem zatím ve Státech sesbírala velmi vřelé reakce, což je jenom dobře, česká distribuce totiž naplánovala premiéru snímku na červenec. Theron hraje Charlotte, ministryni, jež se rozhodne kandidovat na prezidentku USA. Na jedné charitativní akci se setká s novinářem Fredem (Rogen), kterému v mládí dělala chůvu, a angažuje jej do svého týmu, aby do jejích projevů dodal trochu humoru. Postupně začnou propadat vzájemnému kouzlu - k nemilosti původního týmu Charlotte. Dá Charlotte přednost lásce, nebo kariéře? Oba herci také za filmem stojí jako producentské kapacity – Rogen je v komediálním žánru jako doma již delší dobu a pro Theron jde o několikátý projekt mimo akční vody (Atomic Blonde: Bez lítosti, Šílený Max: Zběsilá cesta), ve kterých měla v posledních letech úspěch.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (od 1.8. v kinech)
Zdroj: TMDB

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (od 1.8. v kinech)

Chtě nechtě musel Vin Diesel šlápnout na plyn a uvolnit cestu prvnímu spin-offu z universa naleštěných ráfků ze série Rychle a zběsile . Dwayne Johnson jako Luke Hobbs a Jason Statham jako Deckard Shaw jsou nuceni spojit síly, aby se mohli společně postavit nebezpečí v podobě geneticky upraveného černého supermana Idrise Elby. The Rock je v současnosti jeden z největších kasovních tahounů a Jason Statham nás loni bavil v letním žraločím akčňáku MEG: Monstrum z hlubin. Producenti i diváci tudíž čekají adekvátní porci zábavy a utržených dolarů. Ostatně Rychle a zběsile 8 dokázalo vytahat z kapes diváků přes 1.2 miliardy dolarů.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Netflix (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 14. 12. 2019

Tenkrát v Hollywoodu (od 8.8. v kinech)
Zdroj: TMDB

Tenkrát v Hollywoodu (od 8.8. v kinech)

Quentin Tarantino již před lety avizoval, že se hodlá odebrat do důchodu poté, co uvede svůj desátý film. Tenkrát v Hollywoodu je číslo devět a opět jde o událost, na kterou se těší široká filmová veřejnost. Film se může chlubit obsazením, kterému může konkurovat snad jen nová filmová verze Duny, ježž se nedávno začala natáčet. Obsazení vévodí Leonardo DiCaprio, jenž hraje bývalou westernovou hvězdu Ricka Daltona, dále nás čeká Brad Pitt jako Daltonův kaskadérský dublér a nejlepší kamarád Cliff Booth a na závěr Margot Robbie jako Sharon Tate, která se stala obětí nechvalně proslulé Mansonovy rodiny.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), Netflix (titulky), O2TV (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 14. 12. 2019

To: Kapitola 2 (od 5.9. v kinech)
Zdroj: TMDB

To: Kapitola 2 (od 5.9. v kinech)

Při rozpočtu pouze 35 milionů dolarů dokázala nová verze stejnojmenného románu Stephena Kinga prorazit hranici 700 milionů dolarů a studio Warner Brothers si mohlo zvesela mnout ruce. U pokračování nehodlalo nic ponechat náhodě a můžeme se tak těšit na takové herecké hvězdy jako jsou Jessica Chastain a James McAvoy. Parta zoufalců z první části se po dvaceti sedmi letech vrací do městečka Derry, aby se společně opět postavila nadpřirozenému zlu v podobě klauna Pennywise, jenž na sebe dokáže brát podobu vnitřních démonů, sužujících ústřední partu Smolařů.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Netflix, O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 30. 12. 2019

Rambo

Rambo: Poslední krev (od 19.9. v kinech)

Svatá Trojice akčního filmu - Arnie, Jean-Claude a Sylvester - je tady pořád s námi. Zatímco Arnie nám letos dopřeje pokračování své plechové série (Terminátor: Temný osud) a Jean-Claude se specializuje na akční VOD jednohubky, Sylvester si splní přání definitivně (?) uzavřít příběh hrdiny své, po sérii o boxerovi Rockym, druhé nejúspěšnější filmové série o veteránovi z Vietnamu, Johnu Rambovi. Koncepty finálního pokračování se během let měnily, jeden z konceptů měl dokonce pojednávat o geneticky upraveném monstru, po kterém se měla vydat speciální jednotka vedená právě Rambem. V pokračování, které se nakonec letos dostane do kin, bude Rambovým úkolem dostat se do Mexika a osvobodit kartelem unesenou dceru starého přítele.


10 filmů, u kterých promarníme letošní léto  |  Tipy na film  |   |  21 líbí se  |  1 komentář

Jakub Konieczny


Další články jako 10 filmů, u kterých promarníme letošní léto

Tipy na film  |  včera 8:30

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Podzimní hitparáda novinek pokračuje a následující víkend je opět plný titulů, které by divák neměl vynechat. Čeká nás nový Mortal Kombat, jablečná Nadace, anebo Doom Patrol. A to je jen začátek. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist