FB pixel

Michael Jackson

Michael Jackson

Náš seznam začneme jednou z největších postav hudebního průmyslu. Michael Jackson začal jako člen dětské skupiny, která mu podle jeho slov sebrala dětství. Následně se stal největším králem popu, prošel jako jeden z mála lidí lékařskou procedurou, která změnila jeho barvu kůže a byl také obviněn z pedofilie, ve svém obřím sídle jménem Neverland. A to nemluvíme o detailech jakože chtěl koupit studio Marvel, aby mohl hrát Spider-Mana. Život Michaela Jacksona je plný příběhů, které by vydaly na několik neuvěřitelných filmů. O Jacksonovi zatím vzniklo jen několik dokumentů a televizních filmů. A kdo by měl hrát? Ještě za svého života prý Jackson prohlásil, že rozhodně nechce, aby ho hrál běloch. Naposledy o roli měl zájem Joseph Fiennes.

David Bowie

David Bowie

Jestli je život na Marsu nevíme, ale víme, že příběh Davida Bowieho je možná ještě zajímavější, než tahle otázka. Bowie navždy změnil hudbu a jednotlivé éry jeho života jsou stejně jedinečné jako jeho hudba. Ať už jde o jeho alter ego jménem Ziggy Stardust, jeho kultovní hereckou roli ve filmu Muž, který spadl na Zemi nebo jeho “Berlínskou éru”, při které napsal Heroes. Podobně jako u Mercuryho by bylo zajímavé sledovat, kdo byl vlastně muž, za tím vším.

Amy Winehouse

Amy Winehouse

Její hlas byl stejně tak silný jako byl její příběh smutný. Amy Winehouse ve své hudbě kombinovala soul, blues a jazz, díky čemuž měla její hudba jedinečný zvuk. Dlouhodobě také bojovala se závislostmi. Stala se z toho nezaměnitelná součástí jejího života a taky toho, jak byla vnímána na veřejnosti. Každého, kdo zná její příběh, doteď musí mrazit, když si poslechne písničku Rehab, kde zpívá o tom, že nepotřebuje pomoc a ani odvykací kůru. Písničku vydala dva roky před svým předávkováním. Z jejího života zatím vznikl jen známý, ale velmi působivý dokument Amy.

Bob Marley

Bob Marley

Člověk, který definoval hudební styl reggae a stal se hlasem pro mír a jeho hudba zase symbolem pohody. Toho člověka přeci nikdo nemohl nemít rád, že ne? Chyba! Bob Marley byl na Jamajce podporovatel politické strany jménem People's National Party a při jedné zkoušce si jej vyhlídla skupina kritiků oné strany a Marley byl postřelen. O rok později mu zjistili rakovinu v palci u nohy, což není tak strašné a neoperovatelné, ale díky jeho Rastafari náboženskému základu odmítl amputaci. O pár let později na rakovinu zemřel. Ovšem mnohem zajímavější je jeho život a poselství míru, které je ideálním základem pro film.

Aretha Franklin

Aretha Franklin

Z příběhu Královny soulu by se mohl stát skvělý dobový příběh. Dlouhodobě bojovala jakožto afroamerická zpěvačka za lidská práva v době, kdy byl zastřelený Martin Luther King, a zároveň za ta ženská. Veřejně kritizovala uvěznění Angely Davis a její písničky jako Respect nebo Natural Woman se staly symbolem sociální změny.

Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne

Nesmrtelný zpěvák, který ukousl hlavu netopýrovi nebo šňupal živé mravence. Člověk, který si dle svých slov nepamatuje dekádu svého života kvůli drogám, se stal hvězdou vlastní reality show. Tenhle král metalu by si zasloužil film o nezastavitelnosti lidského ducha, podobně jako “sociální experiment” I'm Still Here. Možná je čas zavolat Caseyho Afflecka?

Eminem

Eminem

Ještě před pár lety měl Eminem více cen akademie, než Leonardo DiCaprio. Ano, rozdíl je v jedné ceně. A to za písničku k filmu 8 Mile, který je částečně autobiografický a Eminem v ní hraje vlastně sám sebe. Jako většina zpěváků na tomhle seznamu i Eminem bojoval s drogami a prošel si za posledních pár let dost těžkou cestou. Nemluvě o jeho posledních dvou CD, kdy téměř vyhlásil válku svým bývalým fanouškům. Je čas na pokračování po dvaceti letech? Curtis Hanson je sice mrtvý, ale Danny Boyle stále žije a první film chtěl režírovat. Myslím, že je čas na další telefonát.

Gorillaz

Gorillaz

Fiktivní kapela Gorillaz má vlastní knihu, komplexní historii plnou robotů, ponorek a úžasné kresby Jamie Hewlett a jestli si jedna kapela zaslouží vlastní animovaný film, který nám ukáže celou historii kapely nebo minimálně jednu z jejích fází (fáze jsou fiktivní vývoj kapely, kdy s každou další stárnou). Svět potřebuje muzikál plný šíleného humoru a kresby Jamieho Hewletta.

The Plastic People of the Universe

Plastic People of the Universe

Na poslední dvě místa jsme si nechali dva české příběhy. Tím první jsou Plastici - rockeři, kteří si za svoji hudbu šli sednout do vězení a stali se mezinárodním fenoménem. Nemluvě o tom, že o nich vznikla jedna z epizod 30 případů Majora Zemana, kde byly vykresleni jako feťáci a kriminální živly. V Čechách je jen málo hudebních osobností, které mají tak silný příběh jako právě oni.

Karel Kryl

Karel Kryl

Těžko v dnešní době říct, kde končí Karel Kryl jako symbol a začíná Karel Kryl jako člověk. Jeho texty fungují stejně jako nezapomenutelná hudební čísla a stejně jako poezie, kterou si člověk může jen tak číst. Jeho role v boji proti komunismu je nezapomenutelná, stejně jako jeho zhnusení nad tím, že se po “vyhraném boji” nic nezměnilo. Jestli by měla jedna česká hudební postava získat vlastní film, tak je to jednoznačně on.

10 hudebníků, kteří by si zasloužili film jako Bohemian Rhapsody  |  Tipy na film  |  před 2 měsíci  |  376 přečtení  |  16 líbí se  |  1 komentář

Honza Potměšil

Milovník původní Twilight Zone, Buffy a Adult Swim, který věří, že kvalitní řemeslničina má stejnou váhu jako umění. Věří také, že televize toho dokáže (minimálně) tolik, co film. A také, že internet jakožto vypravěč příběhů má před sebou velkou budoucnost. Autor dokáže také z fleku zazpívat (proti vůli ostatních) jakoukoliv muzikálovou záležitost, kterou napsal Joss Whedon nebo vygooglit divný obrázek s Danny De Vitem.

Komentáře k článku 10 hudebníků, kteří by si zasloužili film jako Bohemian Rhapsody

Další články jako 10 hudebníků, kteří by si zasloužili film jako Bohemian Rhapsody

Tipy na film  |  před 2 dny  |  10

10 filmů, které musíte vidět na Febiofestu

Pražský filmový festival Febiofest začíná již 21. března a při letmém pohledu na košatý program je jasné, že nelze z nekonečného nášupu filmů vidět všechny. Od toho jsme tu ale my, abychom vám doporučili alespoň desítku „must see“ filmů, které není radno v kině minout. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  37

Rocky jako životní odraz Sylvestera Stallonea

Creed II je konečně dostupný online na Google Play a iTunes a ke konci měsíce se ho dočkáme i na DVD a Blu-ray. Pojďme se proto poohlédnout za celou sdílenou sérií Creeda a Rockyho a za tím, jak se v ní odráží život jejího duchovního otce. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  10

10 filmů z Febiofestu, které můžete vidět online

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha Febiofest začíná již 21. března a v Praze i v regionech nabídne tradičně pestrou přehlídku současných i časem ozkoušených filmů ze všech koutů světa. I kdybyste vážně moc chtěli, všechny projekce ale nemůžete fyzicky stihnout. Od čehož je tu internet a naše oblíbené online služby. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  37

Jaké adaptace DC Comics nás čekají v příštích letech?

Obrovský úspěch loňského Aquamana ukázal, že filmové DC je na správné cestě, proto není divu, že se letos dočkáme dalších dvou filmů. Kromě filmové divize však DC nezahálí ani v seriálech. Následující článek se zaměří na všechny rozpracované projekty na motivy těch nejlepších světových komiksů. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  24

10 filmových novinek na poslední zimní víkend

Tedy nejen filmových, ale i seriálových. Za poslední týden vyšlo prakticky na všech platformách hodně zajímavých titulů, z nichž většinu jste zatím nikde jinde vidět nemohli. Třeba oscarového kandidáta, hvězdně obsazený film od Netflixu, nejhorší film roku či válečný horor se zombíky. A měli bychom tu i jednu pochoutku pro seriálové maniaky. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist