FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Death Note - Zápisník smrti
Zdroj: TMDB

Death Note - Zápisník smrti

Podle kultovní dvanáctidílné mangy bylo natočeno toto neméně působivé anime, v němž můžeme sledovat souboj dvou geniálních mozků jako určitý typ partie šachu, v níž jsou v sázce lidské životy. Excelentní student Light Jagami nalezne zápisník, jenž patří bohu smrti Rjúkovi. Po napsání konkrétního jména do zápisníku, daná osoba zemře. Light se tímto nástrojem rozhodne vytvořit lepší svět a zabít všechny zločince. Protože se ho budou snažit zastavit i nevinní lidé, Light se rozhodne kvůli vidině nového a lepšího světa zabíjet i je. Jediný člověk, který ho může zastavit, je geniální detektiv s podobně brilantním myšlením jako Light, jenž se skrývá pod jménem L. Anime přebírá s mangy komplexní příběh s mnoha překvapivými zvraty, vnitřní monology pomáhající sledovat myšlení hrdinů či diskuze nad morálkou a spravedlností.

Online na Netflix (dabing) od 14. 4. 2015

One Punch Man
Zdroj: TMDB

One Punch Man

One Punch Man je zároveň poctou i parodií superhrdinským žánrům a vypráví o hrdinovi jménem Saitamo, který má schopnost kohokoli skolit jednou ranou. Dokázal to neúnavným tříletým tréninkem, při kterém ztratil všechny vlasy, splnil si tím ovšem svůj dětský sen být hrdinou. Na druhou stranu se stal tak silným, že jej zabíjení nepřátel začalo nudit a upadá do depresí. Potkává ovšem kyborga Genosse a spolu se chtějí dostat do Organizace hrdinů, která shromažďuje, zastupuje a hodnotí superhrdiny podle jejich schopností. Saitamo je překvapen, že jej nikdo nezná, a tak se snaží postupovat v žebříčku a stát se populárním. Jde o adaptaci původně webové mangy, která byla posléze nominována i na Eisnerovu cenu. Diváci si na tomto seriálu cení skvělé animace, nápadité akce a nespočtu různých typů hrdinů a nepřátel.

Online na Netflix od 2. 3. 2017

Devilman Crybaby
Zdroj: TMDB

Devilman Crybaby

Určitě se jedná o nejzvláštnější kousek z nabízené desítky. Devilman Crybaby je vizuálně opulentní přestylizovaná šílenost s podmanivou hudební a zvukovou složkou, dějově ovšem může působit kostrbatě a zkratkovitě. To ovšem neubírá oné surrealistické audiovizuální podívané v režii Masaakiho Juasi, který se již dříve proslavil seriálem Ping Pong Animation či filmem Mind Game, opět s abstraktní kresbou. Hlavním hrdinou je student Akira, který se po návratu rasy démonů zpátky na Zemi a s cílem ovládnout ji, sám stává Devilmanem, démonem s lidskou duší. Zdá se to být jediný způsob, jak ostatní démony porazit. Devilmana by určitě neměl sledovat nikdo, komu nejsou po chuti explicitní sexuální scény a šokující násilí. Snaha šokovat a provokovat je jedním z principů celého seriálu, který produkoval Netflix.

Online na Netflix od 6. 1. 2018 , nové díly od 5. 1. 2018

Violet Evergarden
Zdroj: TMDB

Violet Evergarden

Dalším letošním anime, na které Netflix vlastní mezinárodní distribuční práva je adaptace mangy Violet Evergarden. Tento titul patří do skupiny ranobe (light novel - lehký román), tedy příběhu, který svým stylem primárně míří na teenagery. Mladá Violet byla vychována jako voják k zabíjení, po skončení války si hledá nový důvod k žití, a nalezne jej v práci pro poštovní službu jako tzv. Auto Memory Doll, tedy osoba, jež přepisuje myšlenky a pocity lidí, kteří psát nemohou či neumějí. Setkávání s těmito lidmi ji pak pomáhá při jejím samotném sebeurčení. Violet Evergarden je vymezena svým žánrem, dokonale jej však naplňuje melancholickou hudbou, přepjatými emocemi a sentimentálním melodramatickým příběhem. Dalece však překonává očekávání dechberoucím audiovizuálním zpracováním s propracovanými detaily, které může navnadit i fanoušky mimo žánr ranobe.

Online na Netflix od 12. 1. 2018 , nové díly od 10. 1. 2018

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
Zdroj: TMDB

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Ještě než se Hajao Mijazaki pustil do svých osobních projektů a celosvětově se proslavil filmy jako Můj soused Totoro, Princezna Mononoke nebo Cesta do fantazie, režíroval seriál a posléze i celovečerní film o postavě geniálního zloděje Arsenea Lupina. Postava Lupina je v Japonsku velmi populární, o čemž svědčí nespočet seriálových a televizních zpracování. Film s podtitulem The Castle of Cagliostro již jasně určil některé autorovy devizy. Miyazakiho první celovečerní film se pyšní vším, co má správný dobrodružný film mít: skvělou rytmizovanou akcí, napětím, romantikou a vtipným nadhledem. Všechny tyto složky tvoří skvělou zábavnou podívanou, která je možná trochu povrchnější než následující režisérské počiny, ovšem zábava je to stále prvotřídní.

Online na Netflix od 12. 12. 2016

Erased
Zdroj: TMDB

Erased

Satoru Fujinuma je mladým mužem, který vládne schopností cestovat v čase. Ta se ale nedá vědomě ovládat, spouští se jen v situacích, kdy je ohrožen něčí život, a on je tak schopen odvrátit průběh událostí a zabránit katastrofě. Po vraždě jeho matky neznámým pachatelem, se Satoru stává hlavním podezřelým a jeho schopnost jej pošle zpět osmnáct let do minulosti. Satoru nyní navštěvuje základní školu a jeho hlavním cílem je zabránit únosu spolužačky a vyřešit vraždu své matky. Erased je anime z roku 2016 a opět jde o adaptaci populární mangy, ta se stala i předlohou k hrané verzi, kterou produkoval o rok později Netflix. Oblíbené téma cestování v čase je v tomto příběhu doprovázeno kvalitním scénářem s důrazem na detail, který prokresluje postavy do životných a uvěřitelných bytostí a zaujme už od první epizody.

Není nikde online , nové díly od 8. 1. 2016

Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Zdroj: TMDB

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

V anketách o nejlepší anime chybí tento klenot opravdu málokdy. Seriál je napěchovaný nápaditou akcí, zásadními překvapivými zvraty, odlehčeným fungujícím humorem, ale i plný emocí, které cítíme k sympatickým a uvěřitelným postavám. Vyprávění nás zavádí do země Amestris, kde sledujeme bratry Edwarda a Alphonse Elrica, kteří se pokusí oživit svou mrtvou matku. Tato operace se nezdaří a jeden přijde o končetiny, druhý je uvězněn v rytířském brnění. Oba chlapci dál pátrají po kameni mudrců, aby získali zpět svá původní těla. To je zavede do armády, kde se stanou státními alchymisty. První verze anime vznikla již v roce 2003, ta se ale od své manga předlohy v polovině oddělila, protože anime vznikalo rychleji a druhá polovina se oproti předloze liší. Průběh je vlastně podobný problémům adaptace Hry o trůny. Verze Brotherhood z roku 2009 je manze věrná a fanoušky i více respektovaná.

Online na Netflix (titulky) od 1. 1. 2018

Castlevania
Zdroj: TMDB

Castlevania

Technicky vzato vlastně nejde tak úplně o anime. Tento seriál vznikl v USA, je ovšem na motivy japonských videoher Castlevania, animačním stylem je anime velmi ovlivněn a produkční tým zahrnuje i členy, kteří pracovali v japonském anime průmyslu. Projekt byl původně plánován jako film, scénář vypracoval slavný filmový a komiksový scénárista Warren Ellis (Transmetropolitan). Posléze se jej ujal Netflix a po první čtyřdílné sérii letos vznikla i druhá, již osmidílná řada a vzápětí po jejím odvysílání byla potvrzena i práce na třetí, což může indikovat úspěšnost a velkou sledovanost. V seriálu se dozvídáme o upálení Drákulovy ženy po jejím falešném obvinění z čarodějnictví, ten tak zanevře na lidstvo a rozhodne se všechny lidské bytosti sprovodit ze světa. Svolává armádu monster a démonů, aby naplnili jeho plán. Tomu se snaží zabránit lovec monster Trevor Belmont, čarodějka Sypha a Drákulův syn Alucard. Oceňuje se hlavně velmi kvalitní hlasové obsazení a sugestivní krvavá akce.

Online na Netflix (titulky) od 7. 7. 2017 , nové díly od 13. 5. 2021

Madoka Magica
Zdroj: TMDB

Madoka Magica

Madoka Magica je dvanáctidílné anime z roku 2011, které spadá do subžánru Mahó šódžo (Magical Girl), v němž dívky vládnou čarodějným schopnostem. Žánr je určen především děvčatům navštěvujícím základní školu a málokdy v něm chybí pestrá barevná škála, odlesky či světelné efekty. Toto anime ovšem přineslo do žánru novou krev, když si dospělejší a mnohem temnější témata a přístup získali kritické i divácké uznání i za obvyklou cílovou skupinu. Oceňován není jen příběh, který dekonstruuje žánr, ale i skvěle podporující soundtrack a osobitý animační přístup, který hlavně v soubojích přepíná až do hypnotických barevných LSD koláží. Děj se točí kolem dívek, kterým magické stvoření nabídne jedno přání. Pokud souhlasí, musí se stát magickými dívkami, které budou chránit svět a bojovat s čarodějnicemi. Jak se záhy dozvědí, vše je poněkud komplikovanější.

Online na Netflix od 6. 1. 2016 , nové díly od 14. 4. 2015

Knights of Sidonia
Zdroj: TMDB

Knights of Sidonia

Knights of Sidonia je další anime, na kterém se produkčně podílel Netflix. Spadá do subžánru mecha anime, které se zabývá obřími roboty či stroji, které jsou ovládané lidmi. Jako tvůrce stojí za adaptovanou mangou Tsutomu Nihej, který napsal kultovní sci-fi Blame! o neuvěřitelně rozsáhlém technologickém světě a který také produkoval Netflix. Knight of Sidonia je mnohem přístupnější seriál, opět ale s velmi architektonicky působivým a propracovaným světem. Po rozpadu Země zbytky lidstva putují vesmírem na lodi Sidonia a bojují s Gaunou, vesmírnými inteligentními organismy, které umí měnit tvar a které zničily náš solární systém. Knights of Sidonia nabízí oku lahodící vesmírné souboje s výrazným zvukovým designem, detailně propracovaný svět a poutavý příběh zaměřený na interakci postav.

Není nikde online

Ještě nemáte dost?

Mrkněte do naší nové sekce Anime, kde jsme pro vás sesbíraly téměř 80 anime filmů a seriálů, které jsou právě teď online na Netflixu.

10 nejlepších anime právě teď na Netflixu  |  Tipy na film  |   |  7 líbí se

Petr Kollár

Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.


Další články jako 10 nejlepších anime právě teď na Netflixu

Tipy na film  |  dnes 8:30

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Podzimní hitparáda novinek pokračuje a následující víkend je opět plný titulů, které by divák neměl vynechat. Čeká nás nový Mortal Kombat, jablečná Nadace, anebo Doom Patrol. A to je jen začátek. číst více

Tipy na film  |  včera 7:00

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist