FB pixel

Pán tygrů

Snad nikdo se nestal větším fenoménem jarních měsíců než cápek jménem Joe Exotic, který si na Floridě otevřel soukromou ZOO s divokými šelmami a pokusil se o vraždu své konkurentky Carol Baskin. Úspěch Pána tygrů, který okupoval žebříčky sledovanosti dlouhé týdny, není překvapením. Netflix totiž doručil další ze svých skvěle natočených kriminálních sérií, která vám představí řadu bizarních postaviček, které se neštítí vůbec ničeho. A tím myslíme skutečně ničeho. Plánování úkladných vražd, práce pro mafii, útlak podřízených i týrání zvířat. V podstatě se vám před očima rozehraje téměř neuvěřitelný příběh šílených lidí dělajících ještě šílenější věci, od něhož se člověku nemůžou odtrhnout oči. A víte, co je nejhorší? Podobných magorů je nejen jižní cíp USA plný.

Close Enough: Tak nějak

Co se stane, když tvůrce fenoménu Čas na dobrodružství přestoupí na dospělácká témata, ale nevzdá se své bláznivé, lehce infantilní vize? Close Enough je příběhem třicátníků, kteří už nemohou pařit tak jako ve dvaceti, kdy jejich náplní byly hlavně návštěvy klubů a barů. Ty v pokročilém věku vyměnili za starosti všedních dní a plenky, svého cool faktoru se ale nehodlají vzdát bez boje. Pokud jste milovali dobrodružství zdeprimovaného BoJacka Horsemana a toužíte po další dávce absurdního humoru se satirickým ostnem, jste rozhodně na správné adrese. Close Enough totiž nabízí nedospělé hrdiny, kteří nastavují zábavným způsobem zrcadlo společnosti, která je až podezřele podobná té naší.

74

Barbaři

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. Hrají: Gaetano Aronica, Bence Ferenczi, Jeanne Goursaud, Tibor Milos Krisko, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter

Proč koukat?
Pokud se vám líbila úvodní bitva z Gladiátora, připravte se na plnokrevný seriálový nášup.

Online na Netflix (titulky) od 23. 10. 2020

Alice in Borderland

Na Netflixu se dlouhodobě daří Jihokorejcům, kteří se nebojí přijít s nekompromisními žánrovkami, které často překonávají i to nejlepší z Hollywoodu. Letos ale zazářili i Japonci, kteří zadaptovali populární mangu Alice in Borderland, která je v podstatě další variací na kultovní řežbu Battle Royale, případně její amerikanizovanou (a hloupější) verzi Hunger Games. Povaleč a zatraceně dobrý hráč videoher Arisu se společně s kamarády ocitne ve zvrácené hře, kdy musí podstupovat různé úkoly, jejichž nesplnění znamená smrt. Častokrát je přitom vystaven nejen logickým zádrhelům, ale i vlastním přátelům či jiným lidem. A jak všichni víme, lidé jsou v krizi největší zvířata. Alice in Borderland sice ve své druhé polovině výrazně hloupne a neudrží svůj vychytralý satirický podtón tak silně, jak bychom po našlapaném úvodu doufali. Finále je ale hutné a ty nejlepší epizody jsou regulérní akční náhul se silným emocionálním ocasem, díky němuž se slabiny dají snadno odpustit.

Záhadné sídlo Bly

Režisér Mike Flanagan patří mezi nejschopnější hororové tvůrci současnosti, což divákům Netflixu dokázal mimo jiné v roce 2018 děsivým Domem na kopci. Nyní přichází s pokračováním, které si bere na paškál nový strašidelný příběh o mladé pečovatelce, která má na starost dvě malé děti. A ačkoli nabízí trochu jinou zábavu než posledně, opět se mu daří udeřit přímo na solar hororových fanoušků. Záhadné sídlo Bly už sice není tak hororově intenzivní jako jeho předchůdce, vlastně je to kombinace hororu, detektivky a starosvětské romance. Kupodivu ale všechny složky fungují ve vzájemném souladu a finále je intenzivním prožitkem, který děsí i dojímá zároveň. Jen se nenechte odradit velmi pozvolnými prvními epizodami.

Poslední představení

Kdo by neznal Michaela Jordana. Jeho éra největší slávy je sice už dávno pryč, přesto snad neexistuje nadšenec do basketbalu, který by jeho jméno neznal a alespoň jednou v životě nezatoužil po jeho legendárních keckách Air Jordan. Netflix v uplynulých týdnech uvedl desetidílnou sérii z produkce ESPN, která pokrývá slavné období Chicaga Bulls v pozdních 80. letech a průběhu 90. let, kdy se žádnému jinému týmu nedařilo poskládat tak nabušený tým skvělých hráčů a opanovat slavnou NBA. Dokumentární série je zajímavá především svým rozptylem a komplexitou, když přechází mezi sportovní stránkou a osobním životem stěžejních aktérů. Jordan je samozřejmě středobodem celé dokusérie, ale dostává se dost prostoru i pro motivace mizerně placeného Scottieho Pippena či rebelství Dennise Rodmana. Dokument hezky odkrývá i manažerskou stránku řízení Bulls ze strany Jerryho Krause a samozřejmě musí dojít řeč i na podivné okolnosti úmrtí Jordanova otce, Jordanovo rozhodnutí přerušit kariéru a věnovat se baseballu, gambling, anebo slavné řádění Dream Teamu na Olympijských hrách v roce 1992. Čím se ale Poslední představení opravdu cementuje jako jeden ze zásadních dokumentů poslední doby, je důraz na v podstatě celou sestavu Bulls (Steve Kerr!) a týmovost ruku v ruce s individualitou a vášní pro sport.

Cobra Kai

Když před lety vznikl nápad na pokračování kultovního Karate Kida, ve kterém se měli vrátit stěžejní soupeři z karatistické žíněnky Daniel LaRusso a Johnny Lawrence, kdekdo si ťukal na čelo. Jak asi může dopadnout seriál navazující na filmovou sérii, která se žádným pokračováním nevyrovnala originálu a ještě chce vyprávět příběh filmového padoucha! Inu, dopadlo to naprosto parádně. Tvůrcům se totiž povedlo nejen přivést zpět původní postavy, včetně Williama Zabky a Ralpha Macchia, ale vytvořit i novou generaci hrdinů, kteří zaujmou nováčky i nostalgiky. Nezáleží tedy na tom, jestli jste v životě praktikovali legendární jestřábí kop či nikoliv. Cobra Kai se o nostalgii a odkazy opírá jen částečně a vypráví vyspělý dramatický příběh o snech, ambicích a rivalitě s prvky komedie, který strhne bez rozdílu věku a pohlaví. A protože k sérii patří i akční scény, ty jsou v tomto případě opravdu famózní. Závěrečná bitka druhé řady je dokonce jeden z akčních highlightů posledních let. Třetí řady počátkem roku 2021 se tudíž nemůžeme dočkat. Už jen kvůli zdrcujícímu cliffhangeru!

Neortodoxní

Minisérii podle skutečných událostí, Neortodoxní, jsme vám letos doporučovali hned několikrát nejen v článcích, ale i v podcastech. A věřte tomu, nebo ne, ale do konce letošního roku nám tahle citlivá dramatická pecka neopustila mozkovny. Příběh ortodoxní Židovky Ester, která se rozhodne utéct ze své komunity v New Yorku a začít nový život v kosmopolitním Berlíně, zatímco po ní pátrá její muž a zbytek komunity, je mrazivým náhledem na svázaný život ortodoxních Židů, který si mnozí z nás ani neumí představit. Nechybí samozřejmě fantastické herecké výkony, které vám příběh prodají hladce jako když nůž projíždí máslem. Jeden z nejzásadnějších seriálů Netflixu vůbec.

Chalífát

Máte rádi seriálový hit Ve jménu vlasti? Pak není lepší způsob, jak na něj navázat než švédským Chalífátem, který vám v napínavých 8 epizodách ukáže způsoby verbování mladých lidí do Islámského státu, který chystá jeden ze svých útoků. A jedná se o velice realistickou, syrovou podívanou, která se nebojí práce s žánrovými pravidly a především nebýt černobíle pro či proti. Naopak dostanete komplexní náhled na střet Islámského státu s liberální Evropou, po kterém budete mít hodně nad čím přemýšlet. A nemusíte ani volit Trikolóru.

Dámský gambit

Taky máte kamaráda, který tvrdí, že šachy nejsou sport a že je tohle tahání figurek po šachovnici pěkná nuda? Doporučte mu novinku Dámský gambit a podobné názory ho brzy přejdou. Novinka Netflixu s Anyou Taylor-Joy v hlavní roli totiž nabízí dramatické mače u stolů i v hlavě hlavní hrdinky s takovou grácií, že od obrazovky neodtrhnete hlavu. A nejde tu jen o šachy. Hrdinka Elizabeth nemá od mala kvůli smrti matky a vyrůstání v sirotčinci jednoduchý život a jakmile se do něj ještě přidá závislost na sedativech a alkoholu, začne i mimo dění šachových turnajů pořádně přituhovat. Tohle je dobové drama jako lusk a Anya tu podává dosavadní výkon kariéry!

10 nejlepších nových seriálů roku 2020 od Netflixu  |  Tipy na film  |   |  30 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 nejlepších nových seriálů roku 2020 od Netflixu

Tipy na film  |   před 33 minutami

10 nesmrtelných filmových pecek, které se skrývají v útrobách Netflixu

V hlubinách největší streamovací sítě se mimo nepřeberného množství cooking shows nebo asi dvacáté řady Takové moderní rodinky skrývají i tituly, kterými můžete doplnit své mezery v kinematografickém kánonu. číst více

Tipy na film  |  včera 12:00

9 nejlepších filmů a seriálů, které se objeví do konce června na Netflixu

Žhavé léto je v plném proudu a Netflix se musí zatraceně snažit, aby nás udržel v obývacích pokojích. Proto začíná tasit nejen pořádnou porci vlastních, ale i zakoupených novinek. Pojďme je omrknout. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Slunce žhne venku na maximum. Pokud už máte dost chytání bronzu a chce trochu vnitřní zábavy, aktuální nabídka Netflixu a spol. by vás měla rozhodně uspokojit. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

5 esenciálních zombie filmů, které by měl vidět každý

Chcete si doplnit vzdělání v oblasti zombie žánru, ale nemáte čas nakoukávat úplně všechno? Zkuste těchto 5 filmů, které mnohdy nastartovaly celé série, přinesly slávu svým tvůrcům a vůbec dobře ukazují různé způsoby, jak s nemrtvými pracovat. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

9 parádních filmů, které jsou nově (nebo znovu) dostupné na Netflixu

Jak je u Netflixu častý jev, bez bližšího známení do jeho útrob přibyly filmy s novou či obnovenou licencí. Dočkali jsme se tak například Final Cutu původního Blade Runnera nebo Gran Torina. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist