FB pixel

Hugo Weaving jako Red Skull

Hugo Weaving

O tom, že Weavingovi role záporáků skvěle sedí, jsme se přesvědčili už v trilogii Matrix, kde ztvárnil agenta Smithse. V Captain America: První Avenger si zahrál postavu stejného jména, tedy v německém překladu, Johanna Schmidta. Padouch přezdívaný Red Skull byl supervojákem a hlavou Hydry. Přestože je hercovo ztvárnění kultovního záporáka nezapomenutelné, Weavinga film příliš nezaujal a případný návrat do role odmítl s tím, že tvorba jeho masky je časově příliš náročná. Mimo Marvel a Matrix se už příliš neprosadil, ještě si ho můžete pamatovat jako Elronda v trilogiích Pán prstenů a Hobit.


Jeff Goldblum jako Grandmaster

Jeff Goldblum

Pokud lze o některém představiteli marvelovských padouchů říct, že si svou roli opravdu užíval, pak je to Jeff Goldblum. Coby vládce Sakaaru, jenž většinu času tráví sledováním gladiátorských zápasů v obří aréně, se mihnul v závěrečných titulcích druhých Strážců Galaxie. Naplno to pak rozpálil v Thor: Ragnarok, kde se v jeho aréně utkali zajatci nejtěžšího kalibru, Thor s Hulkem. Zajímavostí je, že v komiksech má Grandmaster modrou kůži, režisér Taika Waititi se však rozhodl, že Goldblum je natolik dobrý herec, že se obejde bez ní. Goldblum se v excentrických vedlejších rolí vyžívá, užil si je v obou dílech Dne nezávislosti či Jurském parku, kde letos se vrátí jako doctor Malcolm.


Sam Rockwell jako Justin Hammer.

Sam Rockwell

Konkurent Tonyho Starka na poli výroby zbroje mu ve druhém Iron Manovi pořádně zatápěl. Snažil se ho dostat, jak jen to šlo, a v rámci konkurenčního boje si najal nebezpečného Ivana Vanka na sestrojení obleků. Sam Rockwell většinu kariéry ztvárňuje trochu vyšinuté postavy a Hammer není výjimkou. Vedle vážně se tvářícího Vanka v podání Mickeyho Rourka je jeho lehce komická postava příjemným oživením. Rockwell roli přijal, aniž by si přečetl scénář, protože se mu líbila předchozí tvorba režiséra Jona Favreaua. Ucházel se už o roli Iron-Mana v prvním dílu, ale tu získal nakonec Robert Downey Jr., ale Favreau si na Rockwella vzpomněl a obsadil ho do druhého dílu. Rockwell je horkým favoritem na letošního Oscara za svoji roli ve filmu Tři billboardy kousek za Ebbingem.


Guy Pearce jako Aldrich Killian

Guy Pearce

Když vám dá košem Tony Stark, může se z vás stát globální terorista bondovského typu jako v případě Killiana. Muž, který ve třetím Iron Manovi tahá za nitky, zatímco veřejnosti předhodí nastrčeného padoucha Mandarina (Ben Kingsley). Guy Pearce se s rolí ne zrovna typického marvelovského padoucha popral na výbornou, ale dlouho to vypadalo, že ji vůbec nepřijme. Chtěl nejdřív vidět scénář, který mu studio nechtělo ukázat. Nakonec přece jen souhlasili a k jejich štěstí byl Pearce natolik spokojen, aby roli vzal. Guy Pearce měl našlápnuto do první ligy na přelomu tisíciletí (Stroj času, Memento), ale neprosadil se a poslední roky má jen menší role.


Cate Blanchett jako Hela

Cate Blanchett

Oscarová herečka jako hlavní záporačka v Thor: Ragnarok? Cate Blanchett je v roli bohyně smrti, která chce po Odinovi převzít vládu nad Asgardem, rozhodně nepřehlédnutelná. Hela je ochotna vraždit hlava nehlava a to se vší vážností. Na rozdíl od Jeffa Goldbluma, který v tomto snímku plní jako Grandmaster spíše roli zábavného padoucha. Blanchett roli přijala, aby udělala radost svým dětem, jež jsou velkými marvelovskými fanoušky. Největší radost z toho měl její nejmladší syn, který ve filmu získal cameo roličku. Jinak ale dál zůstane věrná svým charakterním rolím, díky kterým patří mezi nejoceňovanější herečky současného Hollywoodu.


Kurt Russell jako Ego

Kurt Russell

Pokud bychom chtěli zvolit nejoriginálnějšího záporáka, Ego by byl jasným vítězem. Z nově nalezeného otce Star-Lorda se ve Strážcích Galaxie Vol. 2 nakonec vyklube živá planeta, která chce vše zničit. Russell je výborný ve všech polohách své role, a to včetně úvodního flashbacku, v němž byl pomocí make-upu a trochy efektů omlazen. Především díky jeho výkonu si divák všechny zvraty náležitě užije. Russell byl hvězdou v osmdesátých letech (Věc, Velké nesnáze v Malé Číně), jeho obsazení bylo tak hlavně poctou osmdesátkové atmosféře filmu. Poslední roky zažívá malý comeback - viz Osm hrozných nebo Rychle a zběsile 7.


Sebastian Stan jako Winter Soldier

Sebastian Stan

V Captain America: První Avenger byl Bucky Barnes přítelem Stevea Rodgerse, v pokračování Captain America: Návrat prvního Avengera však na sebe vzal roli hlavního padoucha. Po jeho údajné smrti se jej zmocnila Hydra, vymyla mu mozek a udělala z něj špičkového zabijáka, který se několikrát střetne s Rogersem, než je zachráněn a opět se postaví na správnou stranu v třetím díle Captain America: Občanská válka. Vývoj Stanovy postavy patří k těm nejzajímavějším mezi marvelovskými záporáky. Herec podepsal smlouvu rovnou na devět filmů, ale sám do poslední chvíle nikdy netuší, ve kterém marvelovském snímku se objeví. Mimo Marvel filmy začíná postupně růst z vedlejších rolí do těch větší, aktuálně ho ještě uvidíme v hlavní roli v dramatu I, Tonya.


Daniel Brühl jako Helmut Zemo

Daniel Brühl

Hlavní záporák v Captain America: Občanská válka dostal tvář německého herce, který rád ztvárňuje různorodé role. V jednom rozhovoru poznamenal, že němečtí herci nakonec v Hollywoodu vždy skončí u padoušské role, ale on se jí zhostil na výbornou. V jeho podání je Zemo, který se chce Avengerům pomstít za smrt své rodiny v Sokovii, patřičně záhadnou postavou, která tahá za nitky a všem hrdinům pořádně zatápí. Herce mrzelo, že se ve filmu neobjevil Chris Hemsworth jako Thor, se kterým se sešel ve filmu Rivalové. Právě Hemsworth mu poradil, aby roli Zema vzal. Brühl se už od začátku kariéry věnuje také dabingu a postavu Zema nadaboval pro německou verzi.


Michael Keaton jako Vulture

Michael Keaton

Zdá se, že "ptačí" role byly Keatonovi souzeny. V roce 2014 vzkřísil jeho kariéru snímek Birdman, kde ztvárnil herce, který se kdysi proslavil rolí ptačího superhrdiny. Vyneslo mu to nominaci na Oscara a vzápětí i roli ve filmu Spider-Man: Homecoming. Zde si zahrál zhrzeného Adriana Toomese, který se začne mstít coby Vulture v ptačím obleku vyrobeném z kradené technologie Chitauri. Zatímco v DC Univerzu byl hned dvakrát samotným Batman, u Marvelu si střihl padoucha. S přípravou na roli se Keaton příliš nenamáhal a spolehl se na informace od svých dvou dcer, které postavu znaly z komiksu. O roli projevil zájem i Mark Hamill v případě, že by ji Keaton odmítl. Původně se také uvažovalo o obsazení Garyho Oldmana. Keaton poslední roky jde po delší odmlce z jednoho dobrého filmu (Zakladatel) do lepšího (Spotlight).


Tom Hiddleston jako Loki

Tom Hiddleston

K roli zákeřného Lokiho se Hiddleston dostal díky režisérovi Thora Kennethu Branaghovi, se kterým už dříve spolupracoval na seriálu Wallander. Původně se ucházel o roli Thora, ale to by vyžadovalo, aby nabral podstatně více svalové hmoty a Branagh se nakonec rozhodl, že postava Lokiho mu bude sedět lépe. A měl pravdu, i jako padouch si Hiddleston okamžitě získal spoustu fanoušků. Roli si následně zopakoval ve filmech Avengers, Thor: Temný svět a Thor: Ragnarok. A letos se na něj můžeme těšit v Avengers: Infinity War. Hiddleston si roli boha chaosu pořádně užívá a je za ni vděčný, protože díky ní není obsazován jen do jednoho typu rolí, což mu svého času hrozilo.


10 nejlepších padouchů v Marvel Cinematic Universe  |  Tipy na film  |  2018  |  5799 přečtení  |  116 líbí se

Kateřina Grosmanová

Komentáře k článku 10 nejlepších padouchů v Marvel Cinematic Universe

Další články jako 10 nejlepších padouchů v Marvel Cinematic Universe

Tipy na film  |  včera 15:00  |  3

10 nejlepších anime právě teď na Netflixu

Jedním ze strategických rozhodnutí Netflixu ohledně rozvíjení obsahu, bylo zaměření služby na anime. Oblíbené a svou kresbou specifické japonské animované filmy a seriály, širokému publiku známé hlavně franšízou Pokémon či tvorbou Hajao Mijazakiho, mají na této streamovací platformě důležité místo. číst více

Tipy na film  |  včera 12:12

Nejsledovanější tituly na Netflixu v roce 2018? Pořadí vás překvapí

Netflix je na čísla sledovanosti skoupý, ale jednou za čas vypustí alespoň nějaké drobky. Aktuálně vydal žebříček nejsledovanějších filmů a seriálů ze své nabídky. A budete překvapeni, jaké tituly tam najdete. Chybí nejznámější pecky, mezi původní filmy letí hlavně romantické komedie. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  7

RECENZE: Jak se povedl dobrodružný Mauglí, který koupil Netflix?

Nejnovější adaptace populární knihy měla Rudyarda Kiplinga v režii Andyho Serkise měla jít původně do kin, ale Netflix překvapivě koupil práva a film zařadil do své předvánoční nabídky. A jak tato konkurenční verze disneyovského hitu dopadla? číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  6

10 skvělých seriálů, které byly bohužel ukončeny po první řadě

Jedna z nejlepších věcí, na tom být seriálový fanoušek, je že můžete sledovat seriály od prvních informací o obsazení, až do jejich zrušení. Ale nic nebolí víc, než když váš oblíbený seriál zaříznou hned po první řadě! Připravili jsme si pro vás seznam deseti seriálů, u kterých nás to zvlášť trápí. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  9

20 nejlepších seriálů podle nominací na Zlaté Glóby

Dnes byly vyhlášeny nominace na Zlaté Glóby, druhé nejprestižnější filmové a televizní ocenění, hned po Oscarech. Zatímco u filmů platí, že dost nominovaných není a možná ani nebude v českých kinech, u seriálů je situace jiná - naprostá většina už je online na HBO, Amazonu nebo Netflixu. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist