FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Doom Patrol, 2. řada (26. června, HBO GO)
Zdroj: TMDB

Doom Patrol, 2. řada (26. června, HBO GO)

Šílená variace na X-Men od DC? Jasně, proč ne! Doom Patrol sleduje partu neobvyklých hrdinů, které pojí fakt, že ke svým schopnostem přišli při nehodě. Druhá řada téhle ujetosti naváže tam, kde první skončila. Poté, co partička “superhrdinů” porazí hlavního záporaka, musí znovu nabrat síly a… vyrůst. Doslova. Protože jsou z nich pidilidi. To jsme si nevymysleli. To musíte vidět.

Online na HBO (titulky) od 1. 8. 2019 , nové díly od 23. 9. 2021

Válečná jeptiška (2. července, Netflix)
Zdroj: TMDB

Válečná jeptiška (2. července, Netflix)

Adaptace stejnojmenné komiksové série sleduje příběh mladé ženy, která se nečekaně probudí v márnici, aby zjistila, že její život má poselství. Má se totiž stát jeptiškou. Ale ne jen tak ledajakou. Přijme ji totiž řád Válečných jeptišek. Což jsou jeptišky bojující proti démonům a místo modliteb proti zlu tasí kvéry. Zní vám to šíleně? To je správně, protože šíleně to rozhodně vypadá. Ale taky ukrutně zábavně!

Online na Netflix (titulky) od 2. 7. 2020

Zoufalky (3. července, Netflix)
Zdroj: TMDB

Zoufalky (3. července, Netflix)

Wesley je kolem třiceti a ráda by už konečně našla stálého partnera a usadila se. Rande naslepo jí nevychází a když náhodou potká snového Jareda, myslí si, že má vyhráno. Tedy do chvíle, než ji Jared nezačne ignorovat a ona mu opilá nepošle nevhodný e-mail. Aby vztah s potenciálním otcem svých dětí zachránila, musí Wesley se dvěma kamarádkami vyrazit do Mexika a e-mail smazat přímo na Jaredově telefonu. Zoufalky slibují zábavnou dámskou jízdu ve stylu Road Trip, kterou potáhne skvělá komička Nasim Pedrad (Saturday Night Live, Nová holka). Ideální film na páteční večer strávený u televize se sklenkou vína.

Online na Netflix (titulky) od 3. 7. 2020

Hanna, 2. řada (3. července, Amazon)
Zdroj: TMDB

Hanna, 2. řada (3. července, Amazon)

Seriál na motivy stejnojmenného filmu z roku 2011 se Saoirse Ronan v hlavní roli v první řadě do velké míry jen kopíroval jeho premisu. Hanna žije s otcem, bývalým pracovníkem CIA, v lesích, a je vytrénovaná na to být supervojákem s povolením zabíjet. Do toho se dozvídá nové věci o svém původu a nahání ji spousta agentů. Druhá řada půjde dál, když svět Hanny rozšíří o armádu Hanniných geneticky modifikovaných “sester” a ukáže nejistou budoucnost podobných vládních experimentů.

Online na Amazon Prime (titulky) (dabing) od 11. 5. 2019 , nové díly od 3. 7. 2020

Old Guard: Nesmrtelní (10. července, Netflix)
Zdroj: TMDB

Old Guard: Nesmrtelní (10. července, Netflix)

Akčňáky Netflix a jeho diváky zjevně baví. Vyproštění s Chrisem Hemsworthem, O život s Anthony Mackiem… a zapomenout nesmíme samozřejmě ani na šílenou Bayovinu 6 Underground: Tajné operace. Tentokrát se Netflix a režisérka Gina Prince-Bythewood ( Láska a basket) chopí adaptace komiksu o nesmrtelných žoldácích, kterým jde po krku někdo, komu se tohle jejich tajemství nezamlouvá. Udržet si totiž v 21. století anonymitu je totiž skoro nemožné. V hlavní roli drsňačka Charlize Theron.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 10. 7. 2020

Greyhound: Bitva o Atlantik (10. července, Apple TV+)
Zdroj: TMDB

Greyhound: Bitva o Atlantik (10. července, Apple TV+)

Druhoválečné drama s Tomem Hanksem se původně chystalo skrze Sony Pictures do kin, ale jako mnoho dalších bylo ovlivněno pandemií COVID-19. Namísto do kin se tak podívá jen na internet, když práva převzala služba Apple TV Plus. Tom Hanks v adaptaci románu The Good Shepherd spisovatele C. S. Forestera povede flotilu lodí, která musí proplout nebezpečnými vodami severního Atlantiku. Což by samo o sobě asi nebyl nic moc zážitek, ale hrdinům Greyhoundu jdou navíc po krku německé ponorky. Trochu vážnější Bitevní loď? Proč ne!

Online na Apple TV Plus (titulky) od 4. 6. 2021

Prokletá (17. července, Netflix)
Zdroj: TMDB

Prokletá (17. července, Netflix)

Legenda o králi Artušovi v ženském provedení? Ano, prosím! Prokletá od Franka Millera (Sin City) jako by vypadla z oka Králi Artušovi od Guye Ritchieho. Tedy až na to, že po Merlinovi a po bájném meči půjde nebojácná Nimue (Katherine Langford z Proč? 13x proto). Že by snad Excalibur nepatřil vyvolenému králi, ale královně? Novinka Netflixu z ukázek slibuje ultra-stylovou středověkou rubanici a my se nemůžeme dočkat!

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 17. 7. 2020

Stánek s polibky 2 (24. července, Netflix)
Zdroj: TMDB

Stánek s polibky 2 (24. července, Netflix)

V pokračování teen romantiky Stánek s polibky se vrátí Elle a Noah, kteří spolu právě strávili nejlepší romantické léto vůbec. Noah se ale po střední škole chystá na Harvard a mladičký pár tak čeká zatím největší životní zkouška: vztah na dálku. Jednička byla příjemná a vtipná oddechovka a od dvojky čekáme to samé.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 24. 7. 2020

Radioactive (24. července, Amazon)
Zdroj: TMDB

Radioactive (24. července, Amazon)

Po loňském uvedení na mezinárodních festivalech v Torontu a v Zurichu se novinka s Rosamund Pike měla objevit i v různých kinech po celém světě, ale jarní pandemie všem překazila plány. Dalšího režijního počinu talentované Marjane Satrapi (Persepolis, Hlasy) se tak v některých zemích, včetně Česka, alespoň dočkáme online. Jak napovídá název, Radioactive sleduje život Marie Curie-Skłodowské. Francouzské vědkyně s polskými kořeny, která se zasloužila o významné objevy a výzkumy ve fyzice a chemii. Přelom 19. a 20. století ovšem ženám ve vědě příliš nenahrával. Radioactive slibuje zajímavý příběh ženské emancipace, svébytný audiovizuální styl a nakonec i špetku poučení z historie.

Není nikde online

The Umbrella Academy, 2. řada (31. července, Netflix)
Zdroj: TMDB

The Umbrella Academy, 2. řada (31. července, Netflix)

Umbrella Academy je první komiksový seriál Netflixu, kterým se streamovací služba snažila dokázat, že nemusí být závislá jen na seriálech adaptujících populární značky od Marvelu. A povedlo se. Umbrella Academy nabídla sci-fi drama o dysfunkční rodině adoptovaných dětí se superschopnostmi, které se snaží vyrovnat samy se sebou a zároveň musí zabránit blížící se apokalypse. Ta na konci první řady skutečně nastala a nyní je na skupině hrdinů, aby se vydala do minulosti a pokusila se přepsat historii. A tvůrci slibují další dávku parádních písniček do soundtracku. Těšíme se moc.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 15. 2. 2019 , nové díly od 31. 7. 2020

10 nejočekávanějších filmů a seriálů v červenci (nejen) na Netflixu  |  Tipy na film  |   |  117 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 10 nejočekávanějších filmů a seriálů v červenci (nejen) na Netflixu

Tipy na film  |  včera 7:00

22 nejlepších filmů, které do 30. září opustí Netflix

S koncem září opustí Netflix hned několik desítek titulů. Vybrali jsme přes 20 nejlepších, které nám budou chybět. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Podzimní hitparáda novinek pokračuje a následující víkend je opět plný titulů, které by divák neměl vynechat. Čeká nás nový Mortal Kombat, jablečná Nadace, anebo Doom Patrol. A to je jen začátek. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist