FB pixel

Cobra Kai - 3. řada (1. ledna, Netflix)

Vážně čekáte, že tu nezmíníme náš nejmilovanější seriál současnosti? Cobra Kai už v předchozích dvou řadách prokázal, že se nejedná jen o nostalgické vzpomínání na prvního Karate Kida, ale o fenomenální update, který zvládá hlouběji prokreslit postavy, hraje si s kanonickými událostmi, zvládá představit lavinu nových líbivých hrdinů a hlavně - nikdy nestraní pouze jednomu z protagonistů. A třetí řada, kterou jsme samozřejmě sjeli první den, drží vysoko nastavenou laťku s až šokující samozřejmostí, když se znesvářené strany konečně týmují do jednoho bloku proti silnému soupeři v podobě senseie Kreese. A i ten dostává solidní vrstvu osobních vzpomínek, které prohlubují jeho do té doby simplisticky padoušský charakter. A pokud vás zajímá akce, pak ano, je tu. A finální bitka je naprostým vrcholem dosavadního seriálu společně s návratem na Okinawu (Čozen vládne!). Nic ale nepotěší tolik jako návrat dlouho očekávané známé tváře z minulosti, jejíž účast prostě rozjasní den i v době nejhorší pandemie.

Dějiny nadávání (5. ledna, Netflix)

Zajímá vás, jak se na svět dostala některá slova, která byste rozhodně neměli říkat často před svou matkou? Pak si můžete již nyní pustit novou dokumentární sérii Netflixu, kterou vás provede sám král bizarních nápadů Nicolas Cage. Není to žádná umělecká díra do světa, ale svůj účel plní celkem dokonale. Prostě se dozvíte historický kontext svých oblíbených nadávek a strýček Nic je tu vtipný jako obvykle. Ať už chtěně či nikoliv.

Střípky ženy (7. ledna, Netflix)

Netflix samozřejmě myslí i na milovníky festivalových filmů a intimních dramat a do své videotéky zakoupil účastníka mezinárodního festivalu z Benátek, snímek Střípky ženy. Ten pojednává o partnerské dvojici, která při domácím porodu přijde o své dítě. Dále sleduje jak se s touto tragédií pár, jeho okolí a za nedbalost odsouzená porodní asistentka vyrovnávají. Toto intimní drama je hvězdně obsazeno když Marthu, ženu, jež přišla o dítě, ztvárnila Vanessa Kirby a jejího partnera Seana si zahrál Shia LaBeouf. Za snímkem stojí v roli producenta Martin Scorsese

Lupin - 1. řada (8. ledna, Netflix)

Režisér Louis Leterrier nás před 8 lety velmi bavil svými Podfukáři a vypadá to, že se podobný styl odlehčeného heist thrilleru pokusí naroubovat i na reimaginaci slavného zloděje Arséne Lupina. Nečekejte tedy historický seriál ze staré školy o gentlemanském kapsáři a mistru zlodějského řemesla, ale svižnou moderní kriminálku, ve které se po francouzském vzoru nebude šetřit humorem. Trailery vypadají - s výjimkou příšerného anglického dabingu - docela nabušeně a Omar Sy má charisma na rozdávání. Tohle by mohl být velmi příjemný lednový eskapismus bez vyšších ambicí.

Tiger (11. ledna, HBO GO)

Loňské Poslední představení nám ukázalo legendárního Michaela Jordana a tým Chicago Bulls v zatraceně komplexním světle, od kterého jsme nedokázali odtrhnout oči. Dokáže nyní HBO to samé se svým projektem Tiger o slavném golfistovi Tigeru Woodsovi? Doufáme, že ano. Už trailer totiž působí velice vydařeně a pokrývá jak Tigerovo dětství či jeho velké úspěchy, tak éru osobních přešlapů, které ho uvrhly na dno bulvárních plátků. Jenže legendy se nevzdávají a my máme tyhle heroické příběhy o fénixech stávajících z popela až moc rádi.

Vykopávky (15. ledna, Netflix)

Carey Mulligan, Lily James a prostředí Británie za 2. světové války? To bychom chtěli vidět, i kdybychom neznali detaily zápletky. Ale kombinace s vykopávkami, v nichž se najde "poklad", který doslova ovlivní celé Spojené království v době historického zmaru a vlije naději do žil místním, to je přesně ten film na začátek roku, který si užijeme, ať se bude dít cokoli. Příjemných britských dobovek s romantickými podtóny není nikdy dost. NIKDY!

One Night in Miami... (15. ledna, Amazon Prime)

S režijním debutem Reginy King se tasí konkurence Netflixu v podobě Amazonu. A že se jedná o solidní želízko v letošním ohni filmových cen. Film One Night in Miami... má totiž za sebou kolečko po světových festivalech, velmi dobré recenze a vzhledem ke stále živému tématu postavení afroameričanů v americké společnosti je jasné, že se tady bude hodně útočit i na oscarové Akademiky. Zaslouženě? To zatím nevíme. Ale kombinace Malcolma X, Muhammada Aliho, Jima Browna a Sama Cookea, tedy afroamerických legend, v prostředí bouřlivých 60. let v Miami? To prostě chceme vidět!

Batwoman - 2. řada (19. ledna, HBO GO)

První řada Batwoman stála upřímně řečeno za pendrek, ale nikdy neříkej nikdy. Druhá řada může být v mnoha směrech odlišnou zábavou, neboť titulní postavu Kate Kane (Ruby Rose) nahradila postava Ryan Wilder (Javicia Leslie) a tvůrci slibují změny nejen v barvě kůže hlavní hrdinky. Ryan Wilder samozřejmě není originální Batwoman, tou se pouze inspiruje a snaží se jít v jejích šlépějích. Herečka Ruby Rose již dříve potvrdila, že roli musela po první řadě opustit kvůli zdravotním problémům způsobených zraněními během natáčení právě seriálu Batwoman.

Winx Saga: Osud - 1. řada (22. ledna, Netflix)

Co se stane, když Netflix zadaptuje pestrobarevnou vílí pohádku pro malé slečny? Temná fantasy, která připomíná kombinaci Sabriny, Riverdalu a Prokleté.Hlavní hrdinky jsou tudíž proklatě sexy, mají neskutečné schopnosti, záběry z trailerů jsou plné speciálních efektů a hrozbu nepředstavuje nic jiného než stvůry noci. Ano, zní to vlastně strašně okatě jako spousta dalších fantasy sérií. Netflix ale potřebuje nějaký nový hit z tohoto žánru a doufá, že právě Winx Saga podobným hitem bude. Zatím těžko soudit, jak zareagují fandové předlohy. My jsme velmi opatrně v očekávání. Nějak se do Zaklínače zabavit musíme, no ne?

Palmer (29. ledna, Apple TV+)

Justin Timberlake už dávno dokázal, že je Pan Herec, bohužel ale po svém průlomovém výkonu v Sociální síti z hereckého řemesla pomalu vycouval a dnes už ho před kamerou zase tak často nevidíme. O to příjemnější snad bude novinka Apple TV+, ve které se po dvanácti letech ve vězení Eddie Palmer, bývalá středoškolská fotbalová hvězda, vrací domů a chce opět začít žít. Zanedlouho překvapivě naváže pouto se Samem, nezapadajícím chlapcem z problémové rodiny. Eddieho minulost však začne jeho nový život a rodinu ohrožovat.

10 nejočekávanějších lednových novinek (nejen) na Netflixu  |  Tipy na film  |   |  66 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 nejočekávanějších lednových novinek (nejen) na Netflixu

Tipy na film  |  včera 19:00

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Slunce žhne venku na maximum. Pokud už máte dost chytání bronzu a chce trochu vnitřní zábavy, aktuální nabídka Netflixu a spol. by vás měla rozhodně uspokojit. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

5 esenciálních zombie filmů, které by měl vidět každý

Chcete si doplnit vzdělání v oblasti zombie žánru, ale nemáte čas nakoukávat úplně všechno? Zkuste těchto 5 filmů, které mnohdy nastartovaly celé série, přinesly slávu svým tvůrcům a vůbec dobře ukazují různé způsoby, jak s nemrtvými pracovat. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

9 parádních filmů, které jsou nově (nebo znovu) dostupné na Netflixu

Jak je u Netflixu častý jev, bez bližšího známení do jeho útrob přibyly filmy s novou či obnovenou licencí. Dočkali jsme se tak například Final Cutu původního Blade Runnera nebo Gran Torina. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 nejsledovanějších filmů na Netflixu současnosti

Armáda mrtvých sice koncem minulého měsíce rychle převzala otěže nejsledovanějšího filmu Netflixu, ve finálním součtu posledních týdnů ji ale trumfly jiné projekty. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Zatímco pořádná seriálová palba dorazí až příští týden, kdy se vrátí Elita nebo zombiárna Temné léto, tento týden si musíme vystačit hlavně s návratem netflixovského Lupina, kterého Netflix doplňuje o zajímavé licencované kousky. A něco málo nabízí i konkurence. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist