FB pixel
ad
ad

Dead to Me (od 3.5. na Netflixu)

Jeden z producentů seriálu je Will Ferrell, takže si můžete snadno udělat představu o tom, jaký humor lze v tomto seriálu očekávat. V hlavních rolích se představí Ferrellova kolegyně ze Zprávaře Christina Applegate a paní Hawkeye-ová, neboli Linda Cardellini. Jen (Applegate) je člověk jednající přímo – co na srdci, to na jazyku. Jako čerstvá vdova (neznámý řidič srazil jejího manžela a z místa ujel) se na terapeutickém sezení potká se svým pravým opakem, nicneřešící Judy (Cardellini), jenž také zažila tragickou ztrátu. I přes počáteční antipatie se z obou stanou kamarádky, ale věci samozřejmě nejsou takové, jak na první pohled mohou vypadat. Ohrozí to přátelství obou žen?

What/If (od 24.5. na Netflixu)

První série o deseti epizodách se soustředí na dva novomanžele ve finančních problémech. Celý jejich život se obrátí vzhůru nohama poté, co dostanou doslova neslušný návrh od tajemné Anny, noir divy mnoha tváří, kterou ztvárňuje Renée Zellweger, pro kterou jde o první televizní projekt po návratu ze šestileté přestávky od herectví. Přijmou finanční injekci i za takovou cenu? Dle tvůrců seriálu má každá sezóna zkoumat způsoby, jakým může jedno zásadní rozhodnutí zpřeházet život jinak poměrně slušných lidí. Může mít takový čin dominový efekt nejen na člověka, ale i na jeho okolí?

Sedmilhářky (od 10.6. na HBO)

I ta na pohled nejdokonalejší rodina skrývá tajemství pod povrchem. Životy pěti žen z Monterey v Kalifornii se protínají v napjatých vztazích, které jsou podrobeny zatěžkávací zkoušce poté, co jsou všechny nuceny spolupracovat, aby skryly destruktivní tajemství. První série Sedmilhářek dokázala proměnit osm ze 16 nominací na seriálového Oscara, cenu Emmy. Celou sérii režíroval Jean-Marc Vallée, režisér oscarového Klubu poslední naděje. Pod jeho vedením exceluje doslova nabušené herecké obsazení (Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Laura Dern a další), ve druhé sérii se tato úroveň posune ještě o stupínek výše, neboť se k hlavnímu obsazení přidává herecká legenda Meryl Streep, pro kterou půjde o debut na televizních obrazovkách.

Too Old to Die Young (od 14.6. na Amazon Prime)

Hlavní postava této kriminální série, truchlící policejní důstojník v podání Milese Tellera, se bude muset vydat na cestu do kriminálního podsvětí Los Angeles, kde se bude muset vypořádat s řadou zabijáků různých národností, příslušností a původu. Všech deset epizod série režíroval Nicolas Winding Refn, jenž v Hollywoodu prorazil díky spolupráci s Ryanem Goslingem, ze které v roce 2011 vzešlo stylové akční drama Drive. Refnovi jako spoluscénárista pomáhal Ed Brubaker, jenž proslul jako autor několika populárních řad superhrdinských komiksů pro Marvel. Nedávno uvedený trailer nám potvrdil, že se můžeme opět těšit na Refnovu hutnou atmosféru a kreativní využití kamery.

Stranger Things (od 4.7. na Netflixu)

V roce 2016 způsobila první řada Stranger Things pozdvižení, když si diváci okamžitě zamilovali kombinaci sci-fi a hororu zabalenou do retro hávu plného odkazů na osmdesátá léta. V první sezóně jsme hledali odpověď na otázky, kam zmizel jeden z členů ústřední party, kdo je a odkud se vzala dívka jménem Eleven (Millie Bobby Brown) a jaké jsou její nadpřirozené schopnosti? A jsou ti, kteří zmizeli vůbec ještě naživu? Druhá série přidává pod kotel plný příběhových linií první sezóny a stupňuje nebezpečí hrozící městečku Hawkins a jeho nic netušícím obyvatelům. Vrátí se Eleven? A odkud se vůbec vzala? Nebezpečí číhá na každém rohu a cliffhanger na konci druhé sezóny je ideálním lákadlem na třetí řadu, které se dočkáme již za pár týdnů.

The Boys (od 26.7. na Amazon Prime)

Ještě pořád nemáte dost superhrdinů a současná nabídka vám z nějakého důvodu nevyhovuje? Je pro vás humor ze stáje DC a Marvelu příliš umírněný a chtěli byste raději něco drsnějšího? V tom případě pro vás může být tím pravým adaptace komiksové série The Boys. Superhrdinové ve světě The Boys jsou totiž natolik morálně zkaženi svou slávou, že je nutné, aby jim někdo v případě potřeby zatnul tipec. Ten někdo je Billy Butcher v podání Karla Urbana, představitele posledního Dredda. Autor Garth Ennis na The Boys opět navazuje spolupráci s kreativním týmem Setha Rogena, se kterým spolupracoval už na adaptaci komiksu Preacher.

Příběh služebnice (od 26.7. na HBO)

Ačkoli se dystopická série natáčí v Kanadě, má hlavně v USA poměrně citlivý přesah, neboť v současné době některé státy začaly uvádět v platnost kontroverzní zákony téměř zakazující potrat. A nejen to. První série se objevila v roce 2017, krátce poté, co v USA došlo se zvolením "Oranžového démona" k politickému zemětřesení a témata jako rovnost mezi obyčejnými lidmi a těmi privilegovanějšími jsou na denním pořádku. To všechno dělá z Příběhu služebnice velmi aktuální dílo, přestože jde o příběh odehrávající se v dystopické alternativní historii ve společnosti vedené totalitním režimem Gilead, který svůj vliv soustředí na násilné využívání plodných žen jako „služebnic“ k plození dětí.

Mindhunter (od srpna na Netflixu)

David Fincher se v jednom rozhovoru culí jako dítě s lízátkem a prohlásí: „Lidé jsou zvrhlíci. Založil jsem na tom svou kariéru.“ Mindhunter pojednává o prvopočátcích profilování těch nejhorších trestanců, Fincher je tak přímo ve svém živlu. Charlize Theron, producentka seriálu, prozradila, že premiéra druhé řady, která tentokrát nabídne osm epizod, je naplánovaná na letošní srpen. Dle zákulisních spekulací se v druhé řadě objeví nechvalně proslulý Charles Manson a případ dětských vražd v Atlantě na přelomu osmdesátých let. A pokud vše půjde dobře, herci se v rozhovorech nechali slyšet, že jim byl předložen plán na pět sezón.

Watchmen (na podzim na HBO)

V roce 2009 byla do kin uvedena filmová adaptace komiksové série Strážci - Watchmen v režii Zacka Snydera, která byla přijata poměrně pozitivně, ale dokonce ani rozšířená tříapůlhodinová verze nedokázala uspokojit některé fanoušky. Ti, kteří toužili po delším zážitku, se letos dočkají televizní série, kterou má pod taktovkou Damon Lindelof, který vedl a psal seriály jako Ztraceni a Pozůstalí. Lindelof však už dopředu fanouškům avizoval, že pod jeho vedením nepůjde o přímou adaptaci původní komiksové série či její pokračování, ale o úplně nový příběh. Ten bychom měli vidět snad již počátkem podzimu, přesné datum však HBO zatím neodhalila.

The Dark Crystal: Age of Resistance (do konce roku na Netflixu)

V roce 1982 byl do kin uveden fantasy film Temný krystal a postavy v něm byly ztvárněny loutkami, kterým vdechl život Jim Henson a jeho slavné loutkové studio. Film získal díky fanouškům kultovní status a i díky tomu se během let spekulovalo nad možným pokračováním či prequelem. Plány na celovečerní film nakonec zkrachovaly a existující scénář byl adaptovaný do dvanáctidílné komiksové série. V roce 2017 se však společnost Jima Hensona spojila s Netflixem a výsledkem je desetidílná série, která bude sloužit jako prequel s cílem fanouškům dále přiblížit kouzelný svět vytvořený pro původní film. Opět se bude využívat hlavně práce s loutkami a vizuální efekty budou sloužit pouze k nejnutnějším retuším loutkářů. Netflix však ne a ne odhalit, kdy přesně seriál uvede. Modlíme se však již v podzim letošního roku.

10 seriálů, u kterých promarníme letošní léto (a podzim)  |  Tipy na film  |   |  1836 přečtení  |  24 líbí se  |  2 komentáře

Jakub Konieczny


Komentáře k článku 10 seriálů, u kterých promarníme letošní léto (a podzim)

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 seriálů, u kterých promarníme letošní léto (a podzim)

Tipy na film  |  před 2 hodinami

10 nejzásadnějších filmových vzletů a pádů v kariéře Willa Smithe

Will Smith se objevuje jak v zajímavých projektech, tak v totálně divných a neúspěšných filmech. Za svou kariéru zažil už dost vzletů a pádů a těžko předvídat, co z toho bude jeho příští projekt. Připomeňme si ty nejzásadnější obraty ve Smithově kariéře. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  3

Ženy v běhu a další novinky, které musíte vidět o víkendu

O víkendu nás má sice čekat překvapivě slušné počasí, které vybízí spíše k jednomu z posledních pěkných výletů ven. Pokud se však hodláte usadit před televizí alespoň večer, máme pro vás pár tipů, jak se úspěšně zabavit. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  14

10 nejlepších a nejpřehlíženějších fantasy seriálů současnosti

Hra o trůny sice i měsíce po svém konci stále láká předplatitele HBO GO, nejen ze Západozemí je však živ fanoušek fantasy. Pokud fantaskním příběhům fandíte a nechcete dokola sjíždět příběhy Daenerys a Jona Snow, máme pro vás pár aktuálních žánrovek, které stojí za pozornost. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  15

30 nejlepších filmů, které aktuálně chybí na českém Netflixu

Po spuštění českého Netflixu se většina obsahu před zraky domácích fanoušků skryla, díky čemuž jsme přišli i o několik desítek nejlépe hodnocených filmů. Pojďme se podívat na třicítku těch vůbec nejlepších, které si aktuálně na domácí verzi webu nepustíme. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  1

15 nejlepších dětských filmů a seriálů na HBO GO

Potřebujete zabavit děti a nevíte, který dětský pořad, seriál či film jim pustit. Zkuste jeden z následujících tipů pro malé i odrostlejší děti na HBO GO a máte vystaráno. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist