FB pixel

1) Zaklínač

A začínáme zřejmě tím nejočekávanějším z nich. Už ve 4. kvartálu letošního roku (tedy mezi říjnem a prosincem) bychom se měli od Netflixu dočkat seriálové adaptace románů a povídek Andrzeje Sapkowského. Geralt z Rivie, Ciri, Yennefer a další hrdinové se po úspěchu na poli RPG her vydávají na malé plátno a očekávání jsou více než velká. Hlavní roli přijal Henry Cavill, fanoušek Zaklínače, který kvůli ní pověsil na hřebík i svého Supermana. Princeznu Ciri ztvární Freya Allan a čarodějku Yennefer Anya Chalotra. Seriál produkují Sean Daniel a Jason Brown (The Expanse) a kreativním konzultantem je i sám Sapkowski. Mezi režiséry jsou Alik Sakharov (Hra o trůny), Alex Garcia Lopez (Luke Cage) nebo Charlotte Brändström (Cizinka).

2) Pán prstenů

Jeff Bezos zavelel do boje v branži fantasy seriálů a vyzbrojil své filmaře rozpočtem 1 miliardy dolarů a právy na příběhy J.R.R. Tolkiena. Jeho Amazon už nyní ví, že chce natočit velkolepý seriál o minimálně pěti řadách, který má za cíl vystoupat na seriálový Olymp po bok Hry o trůny. Letos v únoru Amazon zveřejnil krásnou interaktivní mapu Středozemě, která pochází z Druhého věku, období 3000 let před událostmi Pána prstenů, kdy byly ukuty prsteny moci elfů a Sauron obsadil jižní část kontinentu. Natáčení ve Skotsku by mělo začít letos v létě a seriálu se tak pravděpodobně dočkáme až v roce 2021. Amazon zatím tvrdošíjně odmítá zveřejnit jakékoliv další detaily.

3) Prequel Hry o trůny

Ani HBO nechce svou dosavadní vlajkovou loď definitivně potopit. Podle posledních informací pracuje vážně na tvorbě celkem 3 spin-offů Hry o trůny, přičemž ten první s pracovním názvem The Long Night by měl zahájit produkci ještě letos. Scénáristkou seriálu je Jane Goldmann (Kick-Ass), jejíž příběh nás zavede „tisíce let“ před válku pěti králů do období úpadku Věku hrdinů, kdy se svět lidí poprvé ponořil do Dlouhé noci. Dosavadní obsazení zahrnuje jména jako Naomi Watts (Nic nás nerozdělí), Josh Whitehouse (Poldark), Ivanno Jeremiah (Humans), Denise Gough (Monday) nebo Jamie Campbell Bower (Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny). Je pravděpodobné, že prvního spin-offu Hry o trůny se dočkáme nejdříve v roce 2021.

4) The Dark Tower

Po filmu, který byl velkým zklamáním, se stěžejní série 7 románů Stephena Kinga přesouvá pod křídla Amazonu, aby ve svém seriálu téhle sci-fi-hororové fantasy hříčce napravil reputaci. Westernová Temná věž již má obsazení, Pistolníka si zahraje Sam Strike (Nightflyers) a Muže v černém Jasper Pääkkönen (Vikingové). Dosud nespecifikovanou roli kovboje ztvární rovněž Jerome Flynn (Hra o trůny). Showrunnerem bude bývalý výkonný producent Živí mrtví Glen Mazzara, který připraví první řadu seriálu, jež by měla obsahovat 13 dílů. Natáčení probíhá od letošního dubna do června v Chorvatsku, avšak datum premiéry zatím chybí.

5) His Dark Materials

Fantasy trilogie Philipa Pullmana (publikovaná v USA pod názvem Zlatý kompas a zfilmovaná pod stejným názvem), která bývá často popisována jako takový Harry Potter se zdravou skepsí vůči náboženství, má zatím podobný osud jako Temná věž. Filmová adaptace z roku 2007 až na vizuální stránku nijak neoslnila. Od roku 2015 probíhá snaha vytvořit adaptaci všech 3 knih, avšak v roce 2017 prosákla na veřejnost zpráva, že projekt je stále v preprodukci. Loni v září ovšem práva koupila HBO a urychlila vývoj takovým způsobem, že letos v únoru již vyšel první 30sekundový trailer, který odhalil velmi zajímavé obsazení. Dafne Keen (Logan: Wolverine) bude hlavní hrdinka Lyra Belacqua, Ruth Wilson Mrs. Coulter, James McAvoy Lord Asriel, Lin-Manuel Miranda Lee Scoresby a Clarke Peters Dr Carne. Za produkcí stojí dvojice Jane Tranter a Julie Gardner, která se významně podílela na oživení Pána času. Datum premiéry zatím chybí, ale snad ještě letos?

Letopisy Narnie

6) Letopisy Narnie

Netflix loni v říjnu skoupil filmová i televizní práva na adaptace všech 7 románů C.S. Lewise a oznámil, že s nimi plánuje velké věci. Součástí projektu je série filmů i seriálů a fanoušci doufají, že se do nich podaří protlačit i prequelový román The Magician’s Nephew. Výkonnými producenty pro televizní seriály jsou Mark Gordon (Reaper), Douglas Gresham (Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka) a Vincent Sieber. Je více méně jisté, že prvních výletů zpět do Narnie se dočkáme nejdříve v roce 2020, a i to je optimistická vyhlídka.


7) Good Omens

Konec světa je tady a tenhle si můžete užít už na konci tohoto měsíce. 31. května totiž Amazon startuje svou energickou jízdu plnou vtipu na motivy románu Terryho Pratchetta a Neila Gaimana, která trailerem rozhodně vzbudila pozornost. Na pozemský svět doráží anděl (Michael Sheen) a démon (David Tennant), aby každý splnili svůj úkol. S překvapením však zjišťují, že mají oba stejný cíl – najít Antikrista a zabránit chystanému Armageddonu. V dalším obsazení se představí Jon Hamm, Mireille Enos, Nick Offerman, Jack Whitehall, Miranda Richardson, Michael McKean, Adria Arjona i Benedict Cumberbatch a Brian Cox, kteří nadabují postavy Satana a Smrti. Šestidílná série nám rovněž jako první poskytne dobrý odhad toho, jak Amazon zvládá produkci seriálů a jak se bude umět poprat s ambicióznějšími projekty typu Pán Prstenů.

8) Wheel of Time

Pokusy o zfilmování Kola času probíhají již od roku 2000. V roce 2017 Sony Pictures Television oznámila, že zahájila produkci nové adaptace stejnojmenné knižní série autorů Roberta Jordana a Brandona Sandersona. Loni v únoru se do produkce připojil Amazon a již 2. října 2018 oznámil, že si seriál Wheel of Time objednal. Showrunner Rafe Judkins (Agenti S.H.I.E.L.D., Chuck) má pro jeho tvorbu k dispozici mimo jiné konzultační služby Harriet McDougal, vdovy po zesnulém Jordanovi, která romány svého manžela pomáhala upravovat a aktuálně drží jejich práva. Bližší detaily zatím chybí.

9) Cursed

1. října vychází kniha Cursed, kterou napsal Tom Wheeler (The Cape, Kocour v botách) a ilustroval Frank Miller (Temný rytíř povstal, Sin City). Jde o převyprávění legendy o Králi Artušovi očima dospívající Nimune, budoucí paní jezera. Hlavní změnou je skutečnost, že si Excalibur místo krále vybral královnu. Kniha je zároveň předlohou pro 10dílnou sérii, kterou pro Netflix produkují rovněž Wheeler a Miller. Nimue si zahraje Katherine Langford (13 Reasons Why) a další role obsadí Devon Terrell (Barry), Gustaf Skarsgard (Vikingové) a Peter Mullan (Ozark). Produkce seriálu začala letos v březnu, první dva díly režíruje Zetna Fuentes, ale datum premiéry zatím chybí.

10) Carnival Row

Ambiciózní temná fantasy série Carnival Row se bude odehrávat v neo-viktoriánském městě, které je plné mýtických tvorů, rasových konfliktů a aktuálně jej sužuje také série nevyřešených vražd. Amazon i do tohoto projektu, jehož 1. řada bude mít osm dílů, poctivě zainvestoval, takže se v hlavních rolích představí Orlando Bloom (Pán prstenů, Piráti z Karibiku) a Cara Delevingne (Sebevražedný oddíl, Pan). Scénáře i produkce se ujali René Echevarria (Terra Nova, Star Trek: The Next Generation) a Travis Beacham (Pacific Rim). Natáčení probíhalo v loňském roce v České republice (Praha, Liberec, zámky Frýdlant a Krnsko, Prachovské skály), kde filmaři utratili rekordních 1,5 miliardy korun, a premiéry bychom se měli dočkat ještě letos. A ačkoli se o tom veřejně nemluví, spokojenost je prý taková, že už se v tajnosti odklepla druhá série. Český štáb bude mít i napřesrok co jíst.

11) Avatar: The Last Airbender

Fantasy anime série s velkou fanouškovskou základnou se díky Netflixu dočká i své hrané verze. Původní tvůrci animované série Michael DiMartino a Bryan Konietzko jsou rovněž showrunneři této nové adaptace, což by měla být pro fanoušky určitá záruka kvality (zejména pro ty, kteří v roce 2010 zrovna nejásali nad filmem Poslední vládce větru). Avatar: The Last Airbender je příběhem Aanga a jeho přátel, kteří vedou za pomocí elementární magie souboj proti Pánovi ohně, který se jmenuje Ozai. Produkce by měla začít v letošním roce.

11 seriálů, na které se můžeme těšit, až skončí Hra o trůny  |  Tipy na film  |   |  268 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Další články jako 11 seriálů, na které se můžeme těšit, až skončí Hra o trůny

Tipy na film  |  včera 10:00  |  16

To je nálož! Netflix do konce týdne přidá 10 parádních filmů a seriálů

My víme, že jsou venku tropická vedra a očividně to ví i Netflix. Ten totiž tahá z rukávu filmy a seriály, které nás nutí neopustit byt! číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  51

10 seriálových hitů na Netflixu: Které z nich budou pokračovat?

Netflix v posledních týdnech konečně vypustil do světa některé ze svých letošních předpokládaných hitů, které se okamžitě dostaly do nejsledovanější desítky. Přesto to na novou řadu stačit nemusí. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  35

11 největších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Druhý květnový víkend přináší pořádnou kupu nových filmů a seriálů ke sledování. Největší novinkou je bezpochyby komiksovka Jupiter's Legacy z dílny Marka Millara. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  18

10 nejlepších seriálových novinek na HBO, které mají (zatím) jen jednu řadu

Znáte ten pocit, kdy chcete začít koukat na seriál, ale při spuštění nabídky zjistíte, že už má několik řad o desítkách epizod? Proto vám dnes doporučíme horké novinky HBO z poslední doby, kde pokračování buď ještě nevzniklo, anebo ani nevznikne a seriál má pouze jednu řadu. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny  |  1

9 nejlepších filmů Jiřiny Bohdalové

Jiřina Bohdalová oslavila krásné 90. narozeniny, a to je ideální příležitost nakoukat, nebo si alespoň zopakovat některé z jejích nejlepších filmů. Musíme totiž uznale přiznat, že tato Paní Herečka má na kontě rozhodně víc než 9 povedených kousků. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist