FB pixel
Unsolved
Zdroj: TMDB

Unsolved

Jste fanoušci American Crime Story a chybí vám seriál, který by rozebral reálný policejní případ, který otřásl Amerikou? Nezoufejte, máme pro vás náhradu. Unsolved vypráví o vyšetřování vražd dvou z nejúspěšnějších amerických rapperů Tupaca a Biggyeho Smallse. Oba dva zemřeli “nezávisle” na sobě v rozmezí jednoho roku. A ani teď po víc jak dvaceti letech není jasné, kdo za vraždami stál. Existuje ale nespočet teorií, včetně některých vážně humorných, podle kterých oba rapeři stále žijí a skrývají se v New Jersey. Seriál se ale rozhodl sledovat dvě linie policejního vyšetřování. Jednou je původní policejní vyšetřování a tou druhou je vyšetřování stále neuzavřeného případu po deseti letech. Výhodou také je, že seriál najdete na naší české lokalizaci Netflixu.

Online na Netflix (titulky) od 18. 6. 2018

3%
Zdroj: TMDB

3%

3% jsou první brazilský seriál přímo z produkce Netflixu. Vypráví o světě budoucnosti, kde je společnost rozdělena na dvě kasty. Jedna žije na vrcholu civilizačního stromu, kdežto ta druhá bojuje o jídlo a o život. Jediný způsob jak se stát členem šťastné kasty je je splnit sérií úkolů a překážek. V seriálu sledujeme 3 % lidí, kteří byli vybráni, aby bojovali o místo na druhé straně. Jedná se o inteligentní a zábavnou variaci na Hunger Games a Battle Royale, která si vystačí (téměř) bez mrtvol, jen s dobrým scénářem.

Online na Netflix (titulky) od 25. 11. 2016 , nové díly od 14. 8. 2020

OZ
Zdroj: TMDB

OZ

Televize HBO nebyla vždycky továrna na vysoce kvalitní seriálové hity. Když začínala s vlastní produkcí potřebovala něco, kde by ukázala, že si může dovolit víc, než ostatní televizní stanice. K tomu sloužil právě seriál OZ. Odehrává se v americké věznici a není mu cizí násilí, sex, požívání drog a vlastně cokoliv, z čeho by cenzoři v klasické televizi dostali infarkt. Kromě toho je seriál i chytře napsaný a víc jak o dekádu předběhl Hru o trůny v likvidaci postav. Seriál najdete právě teď na HBOGO. Pokud vás předešlé řádky nepřesvědčili, tak vás možná přesvědčí J. K. Simmons, který zde hraje vůdce neonácků - jeho Vernon Schillinger je jeden z nejlepších seriálových antagonistů.

Online na HBO (titulky) od 23. 10. 2017

Larry, kroť se!
Zdroj: TMDB

Larry, kroť se!

V Čechách je Show Jerryho Seinfelda poměrně neznámá , ale je přece jen známější než seriál Larry, kroť se!, který stvořil tvůrce Seinfeldovy show Larry David. A je to škoda. Larry David hraje fiktivní verzi sebe sama, která je silně sarkastická a nepříjemná. Ale o co víc - říká vždycky to, co má na jazyku. A nebojí se kritizovat všechny ty nepříjemné drobnosti, nad kterými ostatní lidé jen mávnou rukou. Vadí vám, když jste ve frontě a paní před vámi si začne povídat s paní za pokladnou? Stalo se vám někdy, že známý vašeho známého na obědě povídá historky, které prokazatelně nejsou pravdivé? Larry takové věci nesnese, všechny tyhle lidi konfrontuje a bojuje proti nim. Jeho hádky s číšníky, kamarádkami manželky nebo kolegy vždycky stojí za to. Ať už je to řada, kde se snaží hrát v divadelní verzi Producentů pod taktovkou Mela Brookse a vypíchne Benu Stillerovi oko nebo když se snaží udělat revival Show Jerryho Seifelda a Jason Alexander (jeho seriálové alterego) mu začne balit bývalou manželku, kterou chce Larry dostat zpátky. Seriál najdete na HBOGO, jediným neštěstím je, že spousta dílů je bez českých titulků.

Online na HBO (titulky) od 27. 1. 2016

Soudruh detektiv
Zdroj: TMDB

Soudruh detektiv

Vzpomínáte si na kultovní česká televizní pekla jako Žena za pultem, Okres na severu nebo některé díly Majora Zemana? Seriál Soudruh detektiv z “produkce” Channinga Tatuma a Josepha Gordona-Levitta se rozhodl vzít přesně tyhle prvky budovatelského seriálu a vytvořit okolo něj fiktivní detektivku z 80. let, navíc z Rumunska, odkud se právě teď dostává do Ameriky. Seriál má šest dílů a všechny jsou naplněné situacemi, jako když drsný rumunský policista cituje Marxe, samozřejmě s anglických dabingem, který se téměř netrefuje do pusy, zůčastňují se akčních scén ve starých trabantech a bojují proti prohnilé Americe, kde vládnou drogy a nenávist!

Není nikde online

Money Heist
Zdroj: TMDB

Money Heist

Už se nám z toho stává pomalu cesta kolem světa. Máme tu Brazílii, Rumunsko a teď přidáme Španělsko. Seriá. Money Heist (v originále La casa de papel) je jeden z mála heist seriálů, tedy seriálů,jejichž hlavní zápletka se točí okolo bankovní loupeže. Parta rozdílných kriminálníků skončí společně s rukojmími v španělské Královské mincovně. Každý zloděj je jiný a chemie mezi postavami je neuvěřitelná, stejně tak, jako do detailu vymyšlený plán, kteří zloději mají. Seriál najdete ve španělštině nebo s anglickými titulky na Netflixu.

Online na Netflix (titulky) od 2. 7. 2017 , nové díly od 3. 9. 2021

Čas na dobrodružství
Zdroj: TMDB

Čas na dobrodružství

V Americe kult, který se dostal i do České televize. Něco, co je poměrně známého, tak proč je to tady? Není to slavné v té správné kategorii. Čas na dobrodružství si v Čechách vybudoval poměrně silný, přestože maličký, kult. Většinou se ale nejedná o ty samé diváky, kteří mají rádi třeba Bojacka Horsemana nebo Ricka a Mortyho. Což je škoda! Čas na dobrodružství má sice hlavní diváckou základnu v dětech, ale přesto dokáže být jedním z nejchytřejších (nejen) animovaných seriálů současnosti. Příběh chlapce a jeho kouzelného psa nemusí být tím, čím se na první pohled zdá. Popravdě - celý svět, ve kterém se příběh odehrává, nemusí být tím, čím se zdá. To ale zacházíme už trochu jinam. Seriál často využívá hostující animátory, kteří s formátem silně experimentují a dávají světu komplexnost a epizodám odlišnou atmosféru a náladu, na kterou jsou diváci klasických epizod zvyklí. Seriál samotný se vyvíjí a dospívá s jeho postavami. Přesto však dokáže v poměrně brzkých epizodách mluvit o věcech, jako je Alzheimerova choroba, sexuální identita nebo smrt.

Online na HBO (dabing) od 22. 4. 2021

River
Zdroj: TMDB

River

Hrdinové nad propastí mají něco do sebe. Hlavně pokud jsou v roli policajtů - když mají pomoci ostatním jsou nejlepší, ale kdo pomůže jim? Detektiv River trpí schizofrenií, která se plně rozvinula po smrti jeho parťačky (a jediné blízké duše). River následně začíná komunikovat s imaginárními lidmi, ať už to je historická postava, muž, kterého podezříval z vraždy své kolegyně (a při pokusu o útěk zemřel) nebo kolegyně samotná. Během celého seriálu nevíme, kam Riverova cesta povede, ale přesto se nemůžeme odtrhnout od nebohého Rivera (v podání skvělého Stellana Skarsgarda) hledajícího vraha jediného člověka, který ho neodpískal.

Není nikde online

Aggretsuko
Zdroj: TMDB

Aggretsuko

Pracovat v korporátu dá zabrat. Můžete se třeba cítit jako součást většího stroje, který ale vůbec nefunguje. Nad vámi jsou lidi, kteří by měli být vašimi asistenty a vy zatím takovýmhle lidem doplňujete kafe. Přestože Japonci jsou velmi smířlivý národ, tak někde hluboko uvnitř ten pocit znají. Možná proto je tak slavná Aggretsuko. Animovaná japonská komedie o rudé pandě jménem Retsuko, která v korporátu pracuje a jako každá Japonka přijímá všechny rány života se ctí a bez emocí. Minimálně na povrch. Uvnitř v ní všechny tyhle věci vřou a jediný způsob, jak si vybít vztek pro ni skrývá karaoke a metalová hudba, kterou miluje. Pro Aggretsuko není nic lepšího, než si po těžkém dni zazpívat hrozivým chraplákem o tom, jak má strašného šéfa. Její dobrodružství jsou zábavná pro každého, kdo někdy pracoval v korporátu nebo měl alespoň špatného šéfa.

Online na Netflix (titulky) od 20. 4. 2018 , nové díly od 27. 8. 2020

Travelers
Zdroj: TMDB

Travelers

A to nejlepší na konec! Seriál, který v Čechách (a v Americe snad taky!) skoro nikdo nezná, přestože se jedná o jedno z nejlepších sci-fi o cestování časem. Hrdinové doputují z budoucnosti, aby zastavili blížící se katastrofu (jak to tak bývá). Problém je, že oni nedorazí portálem nebo terminátorovskou kouzelnou koulí, ale jejich mysl se nabourá do myslí jiných lidí, přičemž jejich nositele zabijí. Cestovatelé si tedy vybírají lidi, kteří by měli umřít v nejbližší době, aby způsobili co nejmenší škodu na budoucnosti. Máme tu starého profesora v těle teenagera, experta na obranu v těle svobodné matky nebo doktorku v těle mentálně postižené dívky. Těžko o seriálu mluvit, abychom vám něco nevyzradili, ale věřte, že se jedná o jeden z nejlepších a hlavně nejpřehlíženějších seriálů současnosti.

Online na Netflix (titulky) od 23. 12. 2016 , nové díly od 14. 12. 2018

Vybíráme 10 skvělých seriálů, co určitě neznáte, ale měli byste!  |  Tipy na film  |   |  17 líbí se

Honza Potměšil

Milovník původní Twilight Zone, Buffy a Adult Swim, který věří, že kvalitní řemeslničina má stejnou váhu jako umění. Věří také, že televize toho dokáže (minimálně) tolik, co film. A také, že internet jakožto vypravěč příběhů má před sebou velkou budoucnost. Autor dokáže také z fleku zazpívat (proti vůli ostatních) jakoukoliv muzikálovou záležitost, kterou napsal Joss Whedon nebo vygooglit divný obrázek s Danny De Vitem.


Další články jako Vybíráme 10 skvělých seriálů, co určitě neznáte, ale měli byste!

Tipy na film  |  včera 7:00

15 filmů, které jsou od 1. srpna nově dostupné na Netflixu

S novým měsícem přichází i nové filmy na Netflix. Co si streamovací gigant připravil tentokrát? číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

Netflix hlásí další hity. Uspěly mu horory a nečekaný ruský hrdina

Hororová trilogie Ulice strachu dominovala v uplynulém měsíci žebříčkům sledovanosti a všechny její díly pronikly do elitní desítky. Uspěl i ruský Major Grom. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

První srpnový víkend je hlavně ve znamení seriálových návratů. Netflix vrací do hry řadu svých hitů včetně Outer Banks nebo Láska je slepá. A na vše dohlíží roznožky házející Jean-Claude Van Damme! číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

10 povedených filmů na HBO, které jste zcela jistě přehlédli

Každý, kdo někdy zapnul HBO GO, ví, že dostat se do hlubin jeho nabídky je nesmírně obtížné. Což je škoda, protože se v ní skrývá mnoho pokladů, které by vás jinak ani nenapadlo si pustit. Vybrali jsme pro vás desítku zajímavých snímků, kterým se vyplatí dát šanci. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny

20 nejlepších sci-fi, které najdete aktuálně na Netflixu s češtinou

Sci-fi patří mezi nejoblíbenější žánry na Netflixu, a proto nepřekvapí, že má streamovací služba docela slušný výběr filmů napříč subžánry. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist