FB pixel

Deadpoola už určitě všichni, kdo klikli na tento článek, viděli, ale přeci jen pro jistotu - budou tu malé spoilery. Jestli si nechcete zkazit překvapení z filmu nebo nových scén, dál už nepokračujte.


Připoutejte se, ostrý start!

Změny oproti kinoverzi na vás čekají hned na samém začátku, ale musíte pozorně nastražit uši a oči, aby vám žádná nová hláška či scéna neunikla. Hned v první bitce s čínskou mafií se jich několik skrývá (“Kouření škodí zdraví”), delší je i rozhovor Deadpoola s Dopinderem v taxíku a úplně nových popisků se dočkáte také v úvodních titulcích.

1000 způsobů jak umřít

1000 způsobů jak umřít

Spektakulární scéna, kdy se Deadpool nechá rozprášit na molekuly ve svém bytě, nebyla jeho jediným pokusem o sebevraždu. V rozšířené verzi uvidíme ještě další dvě. A v jedné z nich hrajou důležitou roli lední medvědi.


Nový život v novém sídle

V rezidenci X-Menů ve filmu moc dlouho nezůstaneme, což se Super Duper Cut snaží trochu napravit. Ne, nedočkáme se bohužel delší scény s X-Meny, vystřiženou scénu si pro sebe ukradne čistě jen Wade, který se snaží přesvědčit ostatní, že už se opravdu polepšil. Skoro byste mu to i věřili. Tedy dokud neuvidíte, co provádí s nálepkami na svačinách.

Kanonáda odkazů

Kanonáda odkazů

Ne všechny scény jsou zcela nové, jedná se také o mírně rozšířené nebo alternativní scény. Typicky dialogy, kde Deadpool servíruje různé narážky, jsou občas promíchané, což potvrzuje, že natáčení musela být jedna velká improvizace. Dočkáte se jiných hlášek komentujících sídlo X-Menů, podobu mutantské věznice či název budoucího týmu. “Ocean 14, Rogue Two nebo John Wick 3, ale s původními režiséry.” Což je vtip na druhou, protože režisérem dvojky Deadpoola je právě jeden z těch původního režisérů Johna Wicka - David Leitch.


Jiná hudba

Překvapivě se dočkaly úpravy také hudební montáže ve filmu, hlavně v samotném závěru. Když Deadpool, Cable a spol vyrážejí na závěrečnou bitku, nově hraje Fly Like an Eagle od Steve Miller Band. Colossus a Juggernaut se nově perou za zvuků Fight Dirty od Guignol & Mischief Brew. A v samotném závěru, než začne Wade napravovat časovou osu, zní během jeho setkání s Vanessou nově ústřední písnička filmu Ashes od Celine Dion.


Je třeba zabít Hitlera

Ještě než dorazil Deadpool 2 do kin, řešila se jedna konkrétní scéna, která se do sestřihu nedostala. A to konkrétně, jak se Deadpool v rámci svého “napravování minulosti” rozhodl vypravit se také do Rakouska roku 1889 a tam zabít...malého Hitlera. Deadpool je sice znám svým drsným humorem, ale tohle bylo zřejmě příliš i na tvůrce, takže scénu nechali jen do Super Duper Cut. I když její pointa není tak drsná, jak byste si možná mohli myslet.

Možná přijde i Hugh Jackman

Možná přijde i Hugh Jackman

Jedna z nejdiskutovanějších scén i v původním filmu je potitulková scéna, kde se Deadpool vmontuje do původního X-Men Origins: Wolverine a zastřelí v něm svojí velice nepovedenou původní verzi. Spekulovalo se, že tam objeví i Hugh Jackman, ale celá sekvence využívá pouze jeho výstup z původního filmu. Nicméně v nové verzi, kterou z kina neznáte, “nový” Deadpool ještě dodává “Až za tebou jednou kamarád Wade přijde a bude chtít, aby ses vrátil, řekni ANO”. Zvedne hozenou rukavici Hugh Jackman a přeci jen se ještě někdy jako Wolverine objeví?

Bonusy o natáčení

Bonusy o natáčení

V bonusech najdete ještě několik záběrů z natáčení a tvůrci spolu s herci budou povídat, co dalšího se ještě do filmu nevešlo. Takže se díky bonusům dozvíte, jak dlouho dokáže Ryan Reynolds vydržet pod vodou, která známá hudební hvězda navštívila natáčení a nebo jak vypadal Juggernaut na place, než se na jeho rozpohybování vrhli machři z oddělení počítačových efektů. Mimochodem, Juggernauta předehrával pro počítačové triky a také namluvil - sám Ryan Reynolds.

Poznali jste Matta Damona?

Poznali jste Matta Damona?

Nejzajímavější cameo měl na “první pohled” Brad Pitt coby neviditelný mutant Vanisher, ale jak se později ukázalo, film skrýval ještě jednu hvězdu první třídy. A to už přímo v kinoverzi. Díky bonusům máte možnost nahlédnout, jak maskér Bill Corso namaskoval Matta Damona, který si zahrál vesnického balíka. Ano, jednoho z dvou vesnických balíků, kteří se objeví hned poté, co Cable přistane v naší současnosti. A toho druhého hraje Alan Tudyk, kterého můžete znát třeba z Vybíjené nebo Já, robot. Namaskovaného Damona prý nezpoznávali ani lidé na place a v titulcích ho také neuvidíte.

Dolby Atmos pro vaše uši

Co je ale nejzajímavější, je technická výbava na iTunes. K dispozici je nejen 4K verze s HDR, ale nově také i zvuk v Dolby Atmos. Tuto novinku “3D zvuku” představil Apple teprve s nedávno vydanou verzí svého operačního systému pro Apple TV, ale už jí stihl dát k několika desítkám titulů. Více si o ní povíme v jiném článku, ale pokud jste fajnšmekři a máte doma odpovídající vybavení, můžete si díky iTunes vychutnat Deadpoola 2 Super Duper Cut i v Dolby Atmos.

84

Deadpool 2 (Deadpool 2)

Užvaněný comicsový supehrdina Wade Wilson se vrací. Tentokrát minimálně s jedním novým X-Men parťákem. A proti němu bude stát obávaný Cable. Hrají: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Zazie Beetz, T.J. Miller, Brianna Hildebrand, Stefan Kapičić, Režie: David Leitch

Online na Google Play (české titulky), iTunes (české titulky) (český dabing), Rakuten od 6. 9. 2018

Deadpool 2 Super Duper Cut má 15 minut nových scén  |  Tipy na film  |   |  2171 přečtení  |  83 líbí se

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Komentáře k článku Deadpool 2 Super Duper Cut má 15 minut nových scén

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako Deadpool 2 Super Duper Cut má 15 minut nových scén

Tipy na film  |  včera 13:00  |  47

10 filmů a seriálů (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další víkend před námi a podle počasí se zdá, že bude dosti nevyzpytatelný. Čekají nás bouřky, pak zase vedro. Tak co se na to úplně vyprdnout a zůstat doma u Netflxu a dalších streamovacích služeb. Hlavně fanoušci akci si tento víkend přijdou na své a my máme přehled těch nejzajímavějších novinek. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  15

10 největších seriálových hitů aktuálně na HBO GO

Komediální seriál o Kateřině Veliké vcelku překvapivě ovládl žebříček sledovanosti na HBO GO, neboť za sebou nechal divácké stálice jako Teoriu velkého třesku či Hru o trůny. Z novinek se dařilo i komiksové Stargirl, své místo si v diváckém srdci našly i Klonové války. Na co jste na HBO koukali vy? číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  19

10 filmových a seriálových důvodů, proč si HBO zaplatit i v červenci

I přesto, že její televizní štáby na celém světě stále z velké části paralyzuje pandemie koronaviru, snaží se HBO i v červenci divákům nabídnout nový obsah. Tradiční nadílku nových seriálů tentokrát doplňuje i slušná řádka premiérově zakoupených filmů, především z loňského roku. Vyberete si? číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  2

10 nejsledovanějších červnových filmů na Netflixu? Docela ostuda

Polsko-italský pornofilm 365 dní v červnu uhranul tisícům diváků, díky čemuž zcela jasně ovládl i žebříček sledovanosti. Za ním se umístily fantasy stálice, temná komiksovka či drsný thriller. Na jaké snímky na Netflixu jste v červnu koukali vy? číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  36

20 skvělých filmů, které jste na HBO GO přehlédli a je to chyba

Jste ze záplavy filmů na streamovacích službách dokonale zmatení a při soustředění se na novinky máte pocit, že vám proklouzávají mezi prsty skvělé filmy, kterým se nedostává tolik propagace? Inu, jsme tu pro vás a máme tu 20 parádních filmů, které vám HBO samo nedoporučí, ale měli byste je vidět. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist