FB pixel

O čem je seriál Lajna?

Pokud jste poslední měsíce žili na jiné planetě a fenomén Lajny nechytili, tak jen pro pořádek - Lajna je seriál televize Obbod , který popisuje příběh hokejového trenéna Luboše Hrouzka (Jiří Langmajer). Ten byl po sprostém výstupu v hokejové kabině, který se dostal na veřejnost, vyhozen ze Slavie a našel si angažmá v menším klubu v Havířově.

Takže něco jako Vyšehrad?

Takže něco jako Vyšehrad?

Ano, i ne. Společné je téma populárních sportů (fotbal vs hokej) i cesta sešupem dolů pro hlavního hrdinu, stejný je i drzý humor a drsnější dialogy. Ale zatímco Vyšehrad byl díky svým desetiminutovým dílům spíš sled úsměvných scének, Lajna už na dvaceti minutách chce dělat větší příběhy.

Jaký měla Lajna úspěch?

Více než 1,2 milión zhlédnutí na Youtube, kam Obbod kromě své videotéky první díl seriálu také vypustil, je už dostatečně dobrým důvodem v natáčení dalších dílů pokračovat. První tři díly Vyšehradu mají na Youtube zhruba okolo 1 miliónu. Nelze úplně srovnávat čísla Youtube a Streamu, ale pro zajímavost - Pěstírna má aktuálně cca 200-300 tisíc zlédnutí, Kancelář Blaník zhruba 500-700 tisíc, Autobazar Monte Karlo od 700 do 900 tisíc.

O čem budou další díly?

O čem budou další díly?

Zatímco v prvním dílu jsme stihli jen přesun Hrouzka do Havířova a uvedení několika postav, v pokračování už dojde nejen na samotné hokejové zápasy, ale také na pokračování vývoje mezi Hrouzkem, jeho ženou, která se s sním chce rozvést a jejich synem Patrikem, též hokejistou.

Kolik bude mít Lajna dílů?

Aktuálně se v Praze a Havířově natáčí sedm dalších dílů, celkově jich tedy bude mít osm. Každý z nich bude mít zhruba dvacet minut

Kdy se budou další díly vysílat?

Kdy se budou další díly vysílat?

Podle všeho se nové díly objeví na Obbodu na přelomu října a listopadu, každý týden se objeví jeden nový a do Vánoc tak máme postárano o zábavu. Řešilo se také jak spojit blížící se výročí zlaté medaile z Nagana (jo, už je to 20 let) v únoru 2018, ale definitivní slovo ještě nepadlo.

Které postavy se vrátí?

Vrací se samozřejmě Jiří Langmajer jako tréner Luboš Hrouzek, ten se bude muset utkat se svojí manželkou Helenou (Petra Špindlerová), se kterou po aféře se striptérkou čelí rozvodu a tahanici o svého nezletilého syna, též hokejisty Patrika (Zdeněk Piškula).

Jaké nové postavy tu máme?

Jaké nové postavy tu máme?

Zatímco striptérku Denisu jsme v prvním díle mohli vidět jen na fotce a slyšet po telefonu, v dalších dílech dostane už tvář modelky Hany Vágnerové. Novou postavou je také moderátorka Nina Solená, se kterou Langmajer bude dělat rozhovor pro televizi.

Objeví se také skuteční hokejisté?

Produkce zatím potvrdila jen, že se objeví brankář Dominik Hašek, jednalo se také o Jaromíru Jágrovi. Všechno ostatní je zatím pečlivě hlídané překvapení.

Kde se bude Lajna vysílat?

Kde se bude Lajna vysílat?

Další díly budou rozhodně součástí videotéky Obbod, kterou pokud si měsíčně předplácíte, nemusíte nic řešit. Obbod chce ale také vyjít vstříc nepravidelným divákům a tak umožní kupovat si jednotlivé díly Lajny extra. Na Youtube se další díly na rozdíl od pilotu neobjeví. A řeší se také jestli se Lajna objeví na některé z klasických televizí.

NATÁČENÍ

Díky Obbodu jsme se mohli podívat, jak se právě tento rozhovor natáčí a přinášíme z něj několik fotografií. Do scény kromě Hrouzka (Jiří Langmajer) a moderátorky vstupuje také další nová postava - Hrouzkův kamarád z NHL, hokejista Robert Guha v podání Václava Neužila. Její pointu nesmíme prozradit, ale jak potvrzuje režisér…, v seriálu se prý můžeme těšit i na další skvělé scény.

Jsme rádi, že jsme mohli vidět zrovna tuhle povedenou scénu.

Tam bude plno dalších povedených scén. Na seriálu je vidět, že díky tomu, že ho psal Petr Kolečko a že tam hraje Jiří Langjmajer a další skvělí herci, tak je to celé natáčení jízda.

Po natáčení v Praze se vracíte ještě do Havířova natáčet? Včetně hokejových utkání?

Ano, Havířov je pro nás protikladem k velké Praze, velkému hokeji. Rázovitý kraj, na první pohled ušmudlaný a špinavý, ale postupně Hrouzek i jeho syn objevují kouzlo lidí, kteří tam žijí.

O tom, co konkrétně se tam bude dít, nám asi neřeknete, ale co k té scéně, co se teď bude točit. Jak jste přišli na Vaška Neužila?

Přišel s tím producent Daniel Strejc, který má výborný čuch na herce. Měli jsme víc kandidátů, ale stačil jeden pohled na něj a bylo jasno. Oba jsou s Hrouzkem trochu vygumovaní, ale sympatičtí. Jsou to ti hrdinové českého národa, co jim promineme.

Když už jsme zmínily ty české hrdiny, co výročí Nagana? Přál byste si to vidět, 25. února, na velkém plátně na Staromáku? Nebo alespoň v klasické televizi?

Není to úplně na mě, ale přál bych si to. Moc bych si to přál. A internetové televize začínají konečně dohánět tu tvorbu v klasických televizích, ať už herci, příběhy a sledovaností.

Na čísla na Youtube musíte být hrdí.

To jsme, děkujeme. My jsme tomu věřili, ale tak velké nás příjemně překvapily. Točil jsem i jiné pořady pro internet, ale za tak krátkou dobu se tak pěkná čísla nečekaly. Dokazuje to, že máme zajímavý příběh a zajímavé herce a také výhody, které máme proti klasické televize. My si můžeme dovolit být víc neučesaní, sprostí a víc na hraně. A lidi to baví.

Lajna (74%)

Elitní hokejový kouč Luboš Hrouzek, olympijský vítěz z Nagana a bývalý hráč NHL, má před rozvodem s manželkou Helenou a hlavně se rozchází také se svým klubem HC Slavia Praha. Rozhodne se odejít z Prahy a začít znovu na místě, kde by ho asi nikdo nečekal… v Havířově! A nejede tam rozhodně sám. Chce v Havířově stvořit novou hokejovou legendu, Hrouzka juniora. Jméno Hrouzek totiž nikdo nikdy na dres azbukou nenapíše, dokud je Luboš naživu. Jméno Hrouzek patří na dres NHL! Hrají: Marek Taclík, Norbert Lichý, Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula
Online na Stream od 1. 1. 2019 , nové díly od 10. 11. 2017

10 věcí, které uvidíte v pokračování Lajny  |  Tipy na film  |   |  1819 přečtení  |  112 líbí se

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Komentáře k článku 10 věcí, které uvidíte v pokračování Lajny

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 věcí, které uvidíte v pokračování Lajny

Tipy na film  |  včera 0:00  |  17

25+ filmových megahitů, které chystá HBO GO do konce roku

Konec roku se blíží a nabídka filmů na HBO GO se pomalu rozrůstá o největší hity posledních let, mezi kterými nechybí nové disneyovky, ani klasické čarodějné příběhy. Vyberete si? číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  7

5 důvodů, proč by vám neměl uniknout špionážní hit Bez vědomí

Včera HBO vypustilo všech šest dílů minisérie Bez vědomí, jež reflektuje události roku 1989 pohledem ženské hrdinky. Přečtěte si naše důvody, proč byste tento seriál neměli minout. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  3

10 novinek, které musíte stihnout před víkendovým protestem na Letné

O víkendu nás sice čekají oslavy Sametové revoluce a někteří se dokonce vydají na Letnou demonstrovat proti vládě současné. To ale neznamená, že byste měli o víkendu vynechat televizní zábavu. Máme pro vás jako obvykle deset tutovek, které vás jistojistě zabaví. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  3

Jaké filmy a seriály z HBO GO si nejvíce stahujeme?

HBO nedávno zpřístupnila možnost stahovaní na mobilní zařízení s operačním systémem Android, díky čemuž můžeme své oblíbené pořady sledovat i offline. Podívejme se, které z nich patří mezi deset nejstahovanějších. číst více

Tipy na film  |  před 12 dny  |  7

10 filmových a seriálových novinek, kterými se zabavíte o víkendu

Nevíte, co o víkendu se svým volným a smutně nenaplněným časem? Jako obvykle pro vás máme víkendové tipy a tentokrát si víceméně vystačíte jen s použitím Netflixu a HBO. Především druhá jmenovaná služba v posledních dnech vyrukovala se spoustou zajímavých titulů, které stojí za to vidět. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist