FB pixel

Humorné hrdinky, jejichž postavy často definoval jen jejich milostný vztah (mají ho a řeší ho) nebo jeho absence (nemají ho a řeší to) vystřídaly mnohavrstevné trojrozměrné osobnosti s komplikovaným psychologickým reliéfem. Vytvořili jsme pro vás náš soukromý výběr z aktuálních deseti online seriálů, které jsou více než woman friendly.

Orange is the New Black

Pokud se někdy dostanete do věznice, tak o tom nezapomeňte napsat knížku, možná jí pak Netflix zfilmuje. Přesně to se totiž stalo autorce Piper Kerman. V této volné adaptaci nám tvůrci ukázali svět ženské věznice, ve které přežijí jen ty nejdrsnější. Což křehká hlavní hrdinka se street creditem holky z katolické školy na první pohled není. Svět vězeňkyň je z jejího pohledu takový mix drsné střední školy a komunistického pionýrského tábora. Jen s tím rozdílem, že pokud dřepujete tady, tak to není za sprostá slova určená spolužákům a budete u toho rozhodně nazí.

Sedmilhářky

Sedmilhářky spolu s Příběhem služebnice ukradly letošní Emmy jenom pro sebe. Vyplundrovaly je takovým nenasytně hamounským stylem, že kdyby televizní ceny byly bufet, tak v něm zůstanou jen drobečky, které vidličkou přebírá John Oliver se seriálem Veep, zatímco Westworld a Fargo hlady zoufale okousávají v rohu místnosti tapety. Těchto sedm příběhů líčí očima hlavních hrdinek vraždu na benefiční akci základní školy. Pro kterou máme tak trochu pochopení. Kdo z vás byl někdy na něčem, co se byť jen vzdáleně podobalo dětské besídce, tak sám ví, že někdy taková vražda, požár nebo přírodní katastrofa by byly vysvobozením.

Transparent

Název seriálu sám o sobě je půvabně nepřeložitelnou hříčkou. Pokud si říkáte, že příběh o starší ženě s třemi dospělými dětmi a o jejích dennodenních strastech musí být nuda na úrovni Otázek Václava Moravce, tak se možná mýlíte. Hlavní hrdinka seriálu Transparent byla prakticky celý svůj život mužem a až v důchodu se rozhodla vyjít s pravdou ven a říct svému okolí, že uvnitř se cítí být ženou. A tato informace není zrovna stvořená k tomu, abyste ji řekli svým dětem při nedělním obědu a dál od té doby chodili jen tak mimochodem v šatech. Seriál Transparent je nejen psychologicky jemný a citlivý, ale i sakra zábavný.

Já, společnice

Ve dne slušná studentka a v noci luxusní společnice, která vám kromě erotického zážitku poskytne dobrodružství citové a intelektuální. Pokud si říkáte, že je vám tato zápletka trochu povědomá, tak to bude možná tím, že seriál přímo vychází ze stejnojmenného Soderberghova filmu, kde si zahrála slavná (ex)pornoherečka Sasha Grey. Tento seriál sice schytal pár kritických ohlasů pro svou statičnost a schematičnost, ale zároveň si získal své fanoušky pro svou syrovost. Ale ať už tu o něm napíšeme cokoliv vzletného, tak je nám jasné, že si ho pustíte, protože seriál o prostitukách je jasný tahák. Máme vás prokouklé.

Sestřička Jackie

Ačkoliv název seriálu ve vás evokuje zasuté traumatické vzpomínky na telenovelová melodramata o ženě s andělskou tváří jménem Sestřička Stephanie, tak nemůžete být více vzdáleni realitě. Sestřička Jackie je jejím naprostým opakem. Svět v nemocnici s nerudnými doktorky vidí dost nepřikrášleně jako plný krve, smrti a mocenského pletichaření. Pokud si říkáte, že byste takovou práci sami nikdy dělat nemohli, tak tu jedna možnost je. Dělejte ji permanentně nafetovaní. Právě jako naše Jackie.

Dobrá manželka + Dobrý boj

Tento seriál z právnického prostředí sleduje osudy ženy, která se do pracovního života obhájkyně musela vrátit po velmi ponižujícím sexuálním a politickém skandálu svého manžela. Seriál Dobrá manželka, jehož zápletka vypadá jako vystřižená z volebního období vlády Petra Nečase, skončila v roce 2016, na který pak navázal možná ještě lepší spin off Dobrý boj. Tento příběh dospělejší a drsnější Ally McBealové o proměně domácí puťky v kariéristickou bestii je více než zábavné pokoukání na večer.

The Crown

Když se dnes podíváme na roztomilý babičkovský obličej Alžeběty II., co vypadá jako stará seschlá meruňka, tak je těžké si představit, že tato paní byla někdy i mladou dívkou. Vždyť už navíc vládne 65 let, což je sakra dlouhá doba. 65 let je průměrný věk pro úmrtnost v Rusku nebo doba, která v našem mozku subjektivně uplyne, když jsme donuceni se podívat na jeden díl Ulice. A za tu dobu se stane pěkných věcí, na kterých si filmaři smlsnou. Příběh většiny princezen končí svatbou, ale seriálový příběh této reálné princezny svatbou právě začíná.

Girls

Lena Dunham – podle prezidenta Trumpa velice neatraktivní a netalentovaná herečka, podle nás sakra dobrá scénáristka a režisérka. Tenhle příjemný indie seriál o strastech čtyřech holek z New Yorku, je takovou nekašírovanou a drsnou hipster verzí Sexu ve městě. Jen s tím rozdílem, že hlavní postavy nejsou umělohmotné a občas je budete sami dost nesnášet. A pokud jste nervózní z toho, kdy už sakra půjdou do kina nové Hvězdné války, tak se můžete aspoň chlácholit pohledem na Adama Drivera, který zde hraje jednu z vedlejších rolí.

Glow

Tahle novinka z dílny Netflixu funguje nejen jako velmi bingwatchovatelný příběh o neúspěšně herečce Ruth, která se stane wrestlerkou, ale také jako vizuální eye candy, na které je se prostě radost se dívat. Glow jako historický kostýmový projekt z prostředí ženského wrestlingu a má v sobě to nejlepších z 80. let, co si můžete představit – třpytky, trvalé, upnuté trikoty a velice, velice špatnou hudbu.

Z: The Beginning of Everything

Všichni asi známe spisovatele Francise Scotta Fitzgeralda nebo to aspoň předstíráme poté, co šel Velký Gatsby do kin, abychom se společensky neztrapnili. Literární historici na jeho život určitě už spotřebovali tolik papíru, že by se z něj dala postavit třetina Boubínského pralesa, tak proč o něm točit nebo psát víc? Kreativci z Amazonu však objevili úhel pohledu, kterým toto téma ještě zpracováno nebylo. Jeho manželka Zelda. Její postava nám neslouží jen jako zprostředkovatel příběhu velkého spisovatele, ale sama se stává natolik výraznou postavou, že kdyby Fitzgerald v prvním díle zemřel, tak byste si toho možná ani nevšimli.

Čestné zmínky

Online: The Fall, Happy Valley, The OA, Chewing Hum, Insecure, Unbreakable Kimmy Schmidt

Offline: Better Things, Big Love, Harlots, Broad City, UnReal, The Honourable Woman , Younger, Mary Kills People, Queen Sugar, Feud (Bette and Joan), American Horror Story: Coven

P. S. Druhou sezónu Příběhu služebnice čekejte "někdy v polovině roku 2018", na oficiální datum premiéry se ještě čeká.

10 seriálů, které sledovat místo Příběhu služebnice  |  Tipy na film  | 

Pavlína Vítková


Komentáře k článku 10 seriálů, které sledovat místo Příběhu služebnice

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 seriálů, které sledovat místo Příběhu služebnice

Tipy na film  |  včera 15:00  |  3

15 esenciálních reality shows na Netflixu, které prostě musíte vidět

Reality shows jsou pro řadu diváků tabu, o kterém tvrdí, že je nikdy nezajímaly. Takoví diváci jich obvykle sjíždí úplně nejvíc. Své o tom ví Netflix, který chrlí jednu reality show za druhou. Dnes se podíváme na ty pořady, které jsou pro vás naprostou povinností. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  11

5 nejlepších fantasy seriálů na Netflixu s českým dabingem

Netflix minulý pátek uvedl novou fantasy sérii Winx Saga: Osud, která adaptuje populární příběhy víl s nadpřirozenými schopnostmi, které řeší monstra okolo i vztahy. A protože seriál dorazil vybaven i českým dabingem, pojďme se podívat na přehled nejlepších fantasy seriálů s češtinou. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  77

10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Fanoušci fantasy se konečně dočkali a Netflix nasazuje další z potenciálních budoucích frančíz. Zároveň se vrací Riverdale, pokračují Vikingové a seriálové novinky má v rukávu samozřejmě i konkurence v podobě HBO. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  8

20 nejlepších filmů s americkými prezidenty, které musíte vidět

Joe Biden se oficiálně ujal prezidentského úřadu a stal se nejmocnějším mužem světa. Pojďme se podívat, kterak se prezidenti, ať už reální či vymyšlení, zapsali do dějin filmu. Vybrali jsme pro vás několik povedených kousků. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  110

15 nejnovějších filmů na Netflixu s českým dabingem

Co si budeme povídat, situace na streamovacích službách není s ohledem na dabing zrovna růžová. Kromě HBO ostatní SVOD služby zatím mnoho dabingu nenabízí. Netflix se ale od loňského roku alespoň snaží v posledních týdnech znovu přidal pár kousků, které si můžete užít v mateřštině. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist