FB pixel

10 seriálů, které sledovat místo Příběhu služebnice

Pokud jste po shlédnutí seriálu Příběh služebnice měli mindblowing pocit, že potřebujete další silný příběh s ženskou hrdinkou přímo do žíly tady a teď, tak jsme vás chtěli ubezpečit, že v tom nejste sami. Seriálová tvorba se nám stejně jako film příjemně feminizuje a nemyslíme tím díkybohu směr, který udala Gilmorova děvčata nebo Sex ve městě.

Humorné hrdinky, jejichž postavy často definoval jen jejich milostný vztah (mají ho a řeší ho) nebo jeho absence (nemají ho a řeší to) vystřídaly mnohavrstevné trojrozměrné osobnosti s komplikovaným psychologickým reliéfem. Vytvořili jsme pro vás náš soukromý výběr z aktuálních deseti online seriálů, které jsou více než woman friendly.
Orange is the New Black

Orange is the New Black

Pokud se někdy dostanete do věznice, tak o tom nezapomeňte napsat knížku, možná jí pak Netflix zfilmuje. Přesně to se totiž stalo autorce Piper Kerman. V této volné adaptaci nám tvůrci ukázali svět ženské věznice, ve které přežijí jen ty nejdrsnější. Což křehká hlavní hrdinka se street creditem holky z katolické školy na první pohled není. Svět vězeňkyň je z jejího pohledu takový mix drsné střední školy a komunistického pionýrského tábora. Jen s tím rozdílem, že pokud dřepujete tady, tak to není za sprostá slova určená spolužákům a budete u toho rozhodně nazí.

Přehrát Kde je Orange Is the New Black online: Netflix (má české titulky)


Sedmilhářky

Sedmilhářky

Sedmilhářky spolu s Příběhem služebnice ukradly letošní Emmy jenom pro sebe. Vyplundrovaly je takovým nenasytně hamounským stylem, že kdyby televizní ceny byly bufet, tak v něm zůstanou jen drobečky, které vidličkou přebírá John Oliver se seriálem Veep, zatímco Westworld a Fargo hlady zoufale okousávají v rohu místnosti tapety. Těchto sedm příběhů líčí očima hlavních hrdinek vraždu na benefiční akci základní školy. Pro kterou máme tak trochu pochopení. Kdo z vás byl někdy na něčem, co se byť jen vzdáleně podobalo dětské besídce, tak sám ví, že někdy taková vražda, požár nebo přírodní katastrofa by byly vysvobozením.

Přehrát Kde je Sedmilhářky online: HBO (má české titulky)


Transparent

Transparent

Název seriálu sám o sobě je půvabně nepřeložitelnou hříčkou. Pokud si říkáte, že příběh o starší ženě s třemi dospělými dětmi a o jejích dennodenních strastech musí být nuda na úrovni Otázek Václava Moravce, tak se možná mýlíte. Hlavní hrdinka seriálu Transparent byla prakticky celý svůj život mužem a až v důchodu se rozhodla vyjít s pravdou ven a říct svému okolí, že uvnitř se cítí být ženou. A tato informace není zrovna stvořená k tomu, abyste ji řekli svým dětem při nedělním obědu a dál od té doby chodili jen tak mimochodem v šatech. Seriál Transparent je nejen psychologicky jemný a citlivý, ale i sakra zábavný.

Přehrát Kde je Transparent online: Amazon Prime


Já, společnice

Já, společnice

Ve dne slušná studentka a v noci luxusní společnice, která vám kromě erotického zážitku poskytne dobrodružství citové a intelektuální. Pokud si říkáte, že je vám tato zápletka trochu povědomá, tak to bude možná tím, že seriál přímo vychází ze stejnojmenného Soderberghova filmu, kde si zahrála slavná (ex)pornoherečka Sasha Grey. Tento seriál sice schytal pár kritických ohlasů pro svou statičnost a schematičnost, ale zároveň si získal své fanoušky pro svou syrovost. Ale ať už tu o něm napíšeme cokoliv vzletného, tak je nám jasné, že si ho pustíte, protože seriál o prostitukách je jasný tahák. Máme vás prokouklé.

Přehrát Kde je Já, společnice online: HBO (má české titulky)


Sestřička Jackie

Sestřička Jackie

Ačkoliv název seriálu ve vás evokuje zasuté traumatické vzpomínky na telenovelová melodramata o ženě s andělskou tváří jménem Sestřička Stephanie, tak nemůžete být více vzdáleni realitě. Sestřička Jackie je jejím naprostým opakem. Svět v nemocnici s nerudnými doktorky vidí dost nepřikrášleně jako plný krve, smrti a mocenského pletichaření. Pokud si říkáte, že byste takovou práci sami nikdy dělat nemohli, tak tu jedna možnost je. Dělejte ji permanentně nafetovaní. Právě jako naše Jackie.

Přehrát Kde je Sestrička Jackie online: HBO (má české titulky)


Dobrá manželka + Dobrý boj

Dobrá manželka + Dobrý boj

Tento seriál z právnického prostředí sleduje osudy ženy, která se do pracovního života obhájkyně musela vrátit po velmi ponižujícím sexuálním a politickém skandálu svého manžela. Seriál Dobrá manželka, jehož zápletka vypadá jako vystřižená z volebního období vlády Petra Nečase, skončila v roce 2016, na který pak navázal možná ještě lepší spin off Dobrý boj. Tento příběh dospělejší a drsnější Ally McBealové o proměně domácí puťky v kariéristickou bestii je více než zábavné pokoukání na večer.

Přehrát Kde je Dobrá manželka online: Amazon Prime


The Crown

The Crown

Když se dnes podíváme na roztomilý babičkovský obličej Alžeběty II., co vypadá jako stará seschlá meruňka, tak je těžké si představit, že tato paní byla někdy i mladou dívkou. Vždyť už navíc vládne 65 let, což je sakra dlouhá doba. 65 let je průměrný věk pro úmrtnost v Rusku nebo doba, která v našem mozku subjektivně uplyne, když jsme donuceni se podívat na jeden díl Ulice. A za tu dobu se stane pěkných věcí, na kterých si filmaři smlsnou. Příběh většiny princezen končí svatbou, ale seriálový příběh této reálné princezny svatbou právě začíná.

Přehrát Kde je The Crown online: Netflix


Girls

Girls

Lena Dunham – podle prezidenta Trumpa velice neatraktivní a netalentovaná herečka, podle nás sakra dobrá scénáristka a režisérka. Tenhle příjemný indie seriál o strastech čtyřech holek z New Yorku, je takovou nekašírovanou a drsnou hipster verzí Sexu ve městě. Jen s tím rozdílem, že hlavní postavy nejsou umělohmotné a občas je budete sami dost nesnášet. A pokud jste nervózní z toho, kdy už sakra půjdou do kina nové Hvězdné války, tak se můžete aspoň chlácholit pohledem na Adama Drivera, který zde hraje jednu z vedlejších rolí.Glow

Glow

Tahle novinka z dílny Netflixu funguje nejen jako velmi bingwatchovatelný příběh o neúspěšně herečce Ruth, která se stane wrestlerkou, ale také jako vizuální eye candy, na které je se prostě radost se dívat. Glow jako historický kostýmový projekt z prostředí ženského wrestlingu a má v sobě to nejlepších z 80. let, co si můžete představit – třpytky, trvalé, upnuté trikoty a velice, velice špatnou hudbu.

Přehrát Kde je Glow online: Netflix


Z: The Beginning of Everything

Z: The Beginning of Everything

Všichni asi známe spisovatele Francise Scotta Fitzgeralda nebo to aspoň předstíráme poté, co šel Velký Gatsby do kin, abychom se společensky neztrapnili. Literární historici na jeho život určitě už spotřebovali tolik papíru, že by se z něj dala postavit třetina Boubínského pralesa, tak proč o něm točit nebo psát víc? Kreativci z Amazonu však objevili úhel pohledu, kterým toto téma ještě zpracováno nebylo. Jeho manželka Zelda. Její postava nám neslouží jen jako zprostředkovatel příběhu velkého spisovatele, ale sama se stává natolik výraznou postavou, že kdyby Fitzgerald v prvním díle zemřel, tak byste si toho možná ani nevšimli.

Přehrát Kde je Z: The Beginning of Everything online: Amazon Prime


Čestné zmínky

Čestné zmínky

Online: The Fall, Happy Valley, The OA, Chewing Hum, Insecure, Unbreakable Kimmy Schmidt

Offline: Better Things, Big Love, Harlots, Broad City, UnReal, The Honourable Woman , Younger, Mary Kills People, Queen Sugar, Feud (Bette and Joan), American Horror Story: Coven

P. S. Druhou sezónu Příběhu služebnice čekejte "někdy v polovině roku 2018", na oficiální datum premiéry se ještě čeká.

Přehrát Kde je Příběh služebnice online: HBO (má české titulky)

2017   Tipy na film   Pavlína Vítková   992 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


10 filmů a seriálů, které doporučujeme na víkend

10 filmů a seriálů, které doporučujeme na víkend

dnes 0:00   Tipy na film   4 líbí se  

Jak si užít aktuální dva dny volna a co si pustit za nový film nebo seriál? Měli bychom tu hodně novinek pro děti na iTunes (Esa z pralesa) i Google Play (Příšerákovi), dvojici náročnějších filmů kde nechybí ani skoro oscarový Denzel Washington, českou komedii Bajkeři a z Netflixu dva nové seriály - kriminálky Collateral a Tabula Rasa.
10 filmů podle videoher, které nikdy nevznikly

10 filmů podle videoher, které nikdy nevznikly

včera 0:00   Tipy na film   7 líbí se  

Už od konce devadesátých let se říká, že počítačové hry pořád čekají na jeden film, který to všechno protrhne. Který zapříčiní, že se filmy podle počítačových her začnou brát vážně a nepůjde jen o pitomosti rovnou na DVD/Netflix, ale skutečně o film, který nebude nutně aspirovat na Oscara, ale půjde o fajn podívanou. Následujících deset filmů mělo ambice stát se tím vyvoleným. Bohužel ani u jednoho z nich se nepovedlo dostat se za hranice spekulací o tom, kdo v nich bude hrát, případně kdo je bude režírovat.
Anihilace aneb intelektuální sci-fi na komerčním Netflixu

Anihilace aneb intelektuální sci-fi na komerčním Netflixu

před 2 dny   Tipy na film  

Původně měl jít nový ambiciózní sci-fi film Alexe Garlanda (Ex-Machina) i do českých kin, ale Netflix překvapivě zakoupil online práva a v mezinárodní premiéře ho uvedl toto pondělí. Je to chyba a měl být uveden v kinech? A čeká nás něco podobného jako Příchozí nebo ještě něco náročnějšího?


Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!

TOPlist TOPlist TOPlist