FB pixel TP pixel
Drama Černobyl se stalo nejlépe hodnoceným seriálem v historii © TMDB

Drama Černobyl se stalo nejlépe hodnoceným seriálem v historii

Na ČSFD už atakuje první příčku, kterou od roku 2016 drží Zázračná planeta, na Rotten Tomatoes se pyšní 96 %, což jej rovněž řadí na absolutní seriálovou špici, a na IMDB už Černobyl zválcoval vše, co mu dosud stálo v cestě a fanoušci mu dávají nejlepší seriálové hodnocení v historii portálu.

30. 5. 2019 0:00 | Filmové novinky

Zatímco se řada příznivců HBO ještě stále snaží vyrovnat se závěrem Hry o trůny a hledá způsoby, jak ukončit své předplatné, dovolil bych si dát jednu radu: Nerušte HBO, dokud se nepodíváte na Černobyl. Tato minisérie, která vznikla pod taktovkou Sky, s každým dalším dílem potvrzuje, že je nejen aktuálním hitem, ale i dalším obdivuhodným milníkem v historii seriálové televizní zábavy. To ostatně potvrzují i recenze a hodnocení, které pějí chválou a nešetří maximálními možnými body.

Při pohledu na 10 nejlépe hodnocených seriálů na IMDB je pak jasné, jak moc se tahle radiací a socialismem nasáklá pecka povedla:

Je možná trošku brzy a bláhové tvrdit, že Černobyl je jednoznačně nejlepším seriálem, jaký byl kdy natočen, ale už po prvních dílech nelze popřít, že jde o absolutně brilantní filmařský počin, který si veškerou poctu, jež se mu dostává, plně zaslouží. Společně s propadem kvality Hry o trůny jsem se postupně stále víc těšil místo závěru v Západozemí na další díl tohohle historického dokumentu, protože kontrast minimálně ve scenáristické kvalitě obou seriálů je bez nadsázky markantní. Má to háček? Bohužel ano, jde o minisérii o pouhých pěti dílech, takže stejně rychle, jako se Černobyl pod rouškou GoT horečky nenápadně propašoval na vrcholy seriálových žebříčků, příští týden zase zmizí. Tak si ho užívejte, dokud to jde.

 1 121 zobrazení   585 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Bažináč od Jamese Wana se představuje v plnohodnotném traileru
Bažináč od Jamese Wana se představuje v plnohodnotném traileru
29.05.2019 14:00:00 | Filmové novinky

Už 31. května uvede stanice DC Universe svůj třetí původní seriál, ve kterém se vypravíme do louisianských bažin a setkáme se s proslulým Bažináčem. Na dílko od producenta Jamese Wana a režiséra Lena Wisemana se můžete navnadit v dalším traileru.

Unikly záběry brnění z chystaného Zaklínače a fanoušci se bouří
Unikly záběry brnění z chystaného Zaklínače a fanoušci se bouří
29.05.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Na internetu se objevily první fotografie z natáčení očekávaného netflixovského Zaklínače a prvotní reakce fanoušků nejsou z těch nejlepších, spíš naopak. Kromě zbraní a některých scén se totiž objevily i fotografie brnění Nilfgaardu, které vypadá přinejmenším „zajímavě“.

Netflix získal mezinárodní distribuční práva ke dvěma vítězům z Cannes
Netflix získal mezinárodní distribuční práva ke dvěma vítězům z Cannes
28.05.2019 | Filmové novinky

Online televize Netflix na filmovém festivalu v Cannes zakoupila práva ke dvěma vítězným snímkům. Na jeho obrazovkách tak uvidíme film Atlantique režisérky Mati Diop a animovaný snímek I Lost My Body režiséra Jérémy Clapina.

Rekordně mnoho lidí po konci Hry o trůny googluje, jak zrušit HBO
Rekordně mnoho lidí po konci Hry o trůny googluje, jak zrušit HBO
27.05.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Hra o trůny je pro tuto chvíli na HBO zcela ukončená, televize odvysílala poslední dokument ze zákulisí s názvem The Last Watch a nyní si počkáme na nějaký ten spinoff. A zdá se, že s koncem veleúspěšného seriálu přišel pro mnoho lidí i konec jejich předplatného HBO.