FB pixel

Iron Fist

Možná spíše "iron fisting" diváckého rekta, řekla by spousta diváků, která Iron Fista dokoukala. Mluvím tu hlavně o první řadě, kterou početná základna fanoušků seriálů Daredevil a Jessica Jones (o které si mimochodem myslím ještě mnohem horší věci) vyhejtila natolik, že bylo s podivem, že se Netflix odvážil vůbec přijít s řadou číslo dva. Nechápejte mě špatně, osobně mě Iron Fist nijak zvlášť neiritoval. Mám tyhle kung-fu bláboly docela v oblibě a příběh ztraceného chlapce, který se vrací domů, aby zjistil, že je celá jeho rodinná firma zkorumpovaná a musí z ní spravedlnost doslova vymlátit, mi sedí jako další béčková variace na už tak dost béčkové Kung-Fu: Legenda pokračuje, které mé dětské já stále miluje. Jenže tenkrát jsem si první řadu relativně užil jako jeden z mála. Divácké reakce byly otřesné, kritiky snad ještě horší a s rukou na srdci musím uznat, že si pamatuji jen to, že jsou v seriálu strašně hezké baby na obou stranách barikády. Druhou řadu jsem tudíž dodnes neviděl a vzhledem k tomu, že podobný krok udělala i řada dalších diváků, Netflix se rozhodl Iron Fista navzdory prý lepší druhé řadě zrušit. I když kdo ví, nakolik v tom měl tehdy prsty i Disney, který chtěl pouliční hrdiny z Netflixu pryč.

Disjointed

Že jste o komediálním seriálu z roku 2017 dodnes neslyšeli? Vlastně se ani není čemu divit, neboť tehdejší novinka s Kathy Bates prohučela i na poměry Netflixu neskutečně rychle a v podstatě nikoho nezaujala. Kritici i diváci seriál řezali hlavně za nenápaditý a trapný humor a ani slavná herečka se s ním nedokázala úspěšně vyrovnat natolik, aby jinak celkem benevolentní Netflix rychle nezatáhl za ruční brzdu a seriál nezrušil. Totální selhání Disjointed bylo o to víc překvapující, že Bates ve špatných věcech hraje málokdy a za seriálem stál i tvůrce obvykle kvalitní zábavy Chuck Lorre. Někdy to holt nevyjde.

Bright

David Ayer by se měl vrátit k tomu, co mu šlo nejlépe - seriózním vojenským a policejním dramatům bez nadpřirozených prvků. Jakmile začal do příběhů á la Patrola plácat fantasmagorické elfy a sexualizované klaunské přívěšky, začaly mu z filmů vycházet totální splácaniny bez hlavy a paty. Ne že by Sebevražedný oddíl, nebo právě Bright nenabízeli pár zajímavých nápadů. Jenže Ayer nedokáže všechny ingredience dostatečně vyvážit a výsledkem je vždy rozblemcaný nezájem a znuděné publikum, navzdory charismatickým hrdinům. Nepovedenost Bright zamrzela dvojnásob, neboť Will Smith čekal na svůj velký návrat a hlavně Netflix do filmu nalil tolik finančních prostředků, že zkrátka očekával průlom v rámci svých původních pořadů. Bright ale ukázal, že Netflix v případě filmů ještě nemá vše úplně pod kontrolou a zatímco seriály dokáže tvořit luxusní, blockbusterové žánrovky mají k fenoménům á la Stranger Things stále daleko. Alespoň, že se později našel v oscarovkách jako Roma či Manželská historie. Na rozdíl od Ayera, který místo návratu ke kořenům stále jen plácá nesmysly na Twitteru.

Trojí hranice

Ben Affleck vévodí hereckému dream teamu, který se vydává sejmout drogového bosse a vydělat na tom slušné peníze? To by měla být divácké loženka, co myslíte? Jenže Netflix brzy zjistil, že Trojí hranice není pro publikum tak atraktivní, jak by se dalo očekávat a z filmu se stal zlomový moment v historii streamovací služby, která po neuspokojivých diváckých výsledcích nechala své zástupce prohlásit, že podobně nákladné žánrovky bude do budoucna více zvažovat, neboť nejsou z dlouhodobého hlediska rentabilní. Po letech otevřené náruče tak Netflix v podstatě oznámil, že do budoucna nehodlá schvalovat pro svou službu jakýkoli námět a začne více koukat na statistiky.

Marco Polo

V neuvážených investicích, které se přerodily ve finanční průšvih, budeme pokračovat. Marco Polo je totiž ukázkový příklad seriálu, u něhož tvůrci i producenti přecenili své síly a návratnost investic. Marco Polo vznikl v roce 2014 jako velká historická novinka Netflixu, která měla jasně ukázat, jaké ambice streamovací obr vůči konkurenci má. A výsledek není vůbec špatný. Jenže především kritikům seriál příliš nesedl a když Netflix začal počítat veškeré náklady, brzy zjistil, že ho produkce bude stát více než 200 milionů dolarů. Což je na nepříliš sledovaný seriál jednoduše průšvih jako vrata.

Komedie Adam Sandlera

Doposud jsme si představili hlavně propadáky, které kombinovaly příliš vysoké náklady a nízkou diváckou sledovanost. Nyní přichází na řadu povzdechnutí nad většinovým diváckým vkusem, neboť komedie Adama Sandlera rozhodně nejsou divácký neúspěšné a ani nestojí moc peněz. Jen jsou navzdory svým často mizerným kvalitám nesmírně úspěšné. Ostatně právě kvůli vysoké sledovanosti Sandler nedávno prodloužil svůj dlouholetý kontrakt s Netflixem a jeho novinky nás budou mučit ještě pár let. Na druhou stranu, pokud budeme sem tam trpět, abychom výměnou dostali parádní Drahokam, jsme ochotni to i nadále snášet.

Cloverfield Paradox

Pamatujete ještě na překvapení, když Netflix během Super Bowlu roku 2018 v reklamním spotu oznámil, že okamžitě po skončení zápasu bude dostupný nový film z Cloverfield univerza na jeho platformě? Jednalo se o hotovou mediální senzaci a řada lidí vytvářela bublinu jakéhosi "game changeru". Vždyť film plánovaný do kin by byl najednou online! Záhy ale bublina splaskla, když se ukázalo, že Cloverfield Paradox byl na Netflix přesunut hlavně kvůli bídným kvalitám a studio Paramount by uvedením filmu do kin přišlo zbytečně o další finance. Velká senzace se tak velmi brzy proměnila v negativní reklamu, kdy řada lidí Netflixu začala vyčítat, že je v podstatě odkladištěm nechtěných zbytků a představuje více méně variaci na direct to video trh, který známe z fyzických nosičů.

7 filmů a seriálů Netflixu, které měly být hity a skončily jako propadáky  |  Tipy na film  |   |  22598 přečtení  |  35 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Komentáře k článku 7 filmů a seriálů Netflixu, které měly být hity a skončily jako propadáky

 Michal Kolla

Michal Kolla před 3 měsíci

První řada Iron Fista je lepší než druhá,z mě. A ten 3 frontier mě hrozně mrzí, velká pecka. Přitom desítky milionů views to mělo..

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 7 filmů a seriálů Netflixu, které měly být hity a skončily jako propadáky

Tipy na film  |  včera 14:00  |  8

20 skvělých filmů, které jste na HBO GO přehlédli a je to chyba

Jste ze záplavy filmů na streamovacích službách dokonale zmatení a při soustředění se na novinky máte pocit, že vám proklouzávají mezi prsty skvělé filmy, kterým se nedostává tolik propagace? Inu, jsme tu pro vás a máme tu 20 parádních filmů, které vám HBO samo nedoporučí, ale měli byste je vidět. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  60

21 nejzajímavějších filmů, které nás v červenci čekají na Netflixu

Zajímá vás, které filmy se na vás chystají v průběhu července na Netflixu? Podívali jsme se do budoucnosti a sestavili jsme seznam 21 nejzajímavějších filmů, které Netflix na své službě do konce měsíce uvede. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  36

10 novinek (nejen) na Netflixu, které byste o víkendu neměli minout

Prázdniny jsou v plném proudu. Pokud jste se nevyrazili promořit do Chorvatska, nebo do jakékoli jiné odpočinkové destinace a zůstáváte před televizí, máme pro vás tradiční dávku tipů, se kterými u Netflixu a dalších služeb spolehlivě zabijete celý víkend. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  47

22 filmů a seriálů, které jsou od 1. července nově dostupné na Netflixu

Nový měsíc, nové filmy a seriály. Takové je nepsané pravidlo Netflixu, který s prvním dnem nového měsíce naservíroval pestrou nabídku nově přidaných titulů především staršího data. Pojďme se na ně mrknout. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  43

30 nejlepších filmů, které se v červnu objevily na Netflixu

Netflix do své nabídky za poslední čtyři týdny zařadil více než 120 filmů, což je číslo, které pravděpodobně nemáte šanci nakoukat. Navíc nabízí kromě kvalitních snímků i mnoho plevelu. Od toho jsme tu ale my, abychom oddělili zrna od plev a nabídli vám to nejzajímavější, co Netflix nově nabízí. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist