FB pixel
Zdroj: TMDB
Malý Sheldon - 5. řada Zdroj: TMDB

Malý Sheldon - 5. řada

Když vstupoval sitkom Malý Sheldon poprvé na televizní obrazovky, asi málokdo počítal s tím, že se tento spin-off superúspěšné Teorie velkého třesku dočká 5. řady. Seriál, na jehož vznik se mnozí dívali s despektem pro podezření z dojení populární značky, odstartoval s překvapivě pozitivními recenzemi a vysokou diváckou přízní. Sledovanost samozřejmě po několika odvysílaných řadách trochu opadla, přesto je divácký zájem stále velký a nastavená kvalita seriálu přetrvává. V nových osmnácti epizodách se tak opět můžeme těšit na další dobrodružství mladého Sheldona Coopera (Iain Armitage), jenž bude konfrontovat svého génia se společenskými konvencemi a jemu nepochopitelnými problémy průměrných lidí.

Online na HBO (titulky) od 1. 10. 2018 , nové díly od 7. 10. 2021

Batwoman - 3. řada Zdroj: TMDB

Batwoman - 3. řada

Batwoman, seriál z univerza DC, je dalším z mnoha příkladů, ve kterém určité dílo získá pozitivní přijetí u kritiků (server Rotten Tomatoes dává 80%), zatímco od diváků na hodnotících serverech jako IMDB dostává těžkou sodu (3,4 bodů z 10). Jestli větší roli hraje samotná kvalita seriálu či odmítání témat odlišné sexuální orientace či barvy pleti, je těžké určit, protože ze seriálu určitě nadšení nejsme, takový hate si ale pravděpodobně nezaslouží. Každopádně počty sledujících jsou pro producenty dostatečné a my se právě dostáváme ke třetí řadě nových dobrodružství hrdinky Batwoman, která jako mstitelka bojuje s gaunery a zločinem v Gotham City. Připomeňme, že po první řadě kvůli zdravotním problémům opustila titulní postavu Kate Kane (Ruby Rose), kterou jako Batwoman nahradila postava Ryan Wilder (Javicia Leslie).

Online na HBO (titulky) od 15. 10. 2019 , nové díly od 13. 10. 2021

Boj o moc - 3. řada Zdroj: TMDB

Boj o moc - 3. řada

Royovi jsou zpět! Miliardářská rodina plná nesympatických egomaniaků vrážejících si dýky do zad, je v seriálu Boj o moc vyobrazena tak zábavně, vtipně a emotivně, že je i přes určitý divácký diskomfort nemožné jejich osudy přestat sledovat. Nová desetidílná řada oceňovaného seriálu Jesseho Armstronga, jehož druhá série získala celkem sedm cen Emmy včetně ceny za Nejlepší dramatický seriál, vstoupí na HBO už 18. října a opět nečekáme nic menšího než vysoce kvalitní pokračování plné intrik a překvapení. Ostatně Logan Roy, kterého na konci druhé sezóny obelstil vzpurný syn Kendall, se v úvodu třetí řady nachází v nebezpečné pozici a snaží se zajistit rodinná, politická a finanční spojenectví. Může opravdu dojít na rodinnou válku?

Online na HBO (titulky) od 19. 6. 2021 , nové díly od 17. 10. 2021

Nesvá - 5. řada Zdroj: TMDB

Nesvá - 5. řada

I když seriál Nesvá, popisující každodenní zážitky dvou Afroameričanek, nepatří mezi největší hity stanice HBO, určitě by byla škoda jej minout. Tato dramedy, která vstoupila na obrazovky v roce 2016 a letos si odbyde již svou 5. řadu, u nás sice stojí mimo hlavní zájem, ale vtipným a autentickým stylem nahlíží na zkušenosti i zážitky nejlepších kamarádek Issy a Molly, které si uvědomují, že jejich životy se nevyvíjejí podle jejich představ. Mnoho nejrůznějších kritických a diváckých cen včetně Emmy za nejlepší komediální výkon ve vedlejší roli oceňují citlivý náhled na sociální a rasové otázky, které se týkají současné americké černošské zkušenosti.

Online na HBO (titulky) od 1. 10. 2018 , nové díly od 24. 10. 2021

Super drbna Zdroj: TMDB

Super drbna

Fanoušci smetánky z Upper East Side mohou konečně slavit. Už 26. října totiž na HBO dorazí reboot, respektive pokračování příběhu Super drbny, který bude sledovat zcela nové postavy, které spolu budou pletichařit, souložit a prožívat nejrůznější trampoty, které se budou obratem dostávat na sociální sítě. Původní seriál z let 2007-2012 se v posledních sériích rozpadl a neměl prakticky, co nového nabídnout. Doufejme, že tato nová verze 9 let po ukončení seriálu bude o něco chytřejší a odvážnější. Kontinuitu k původnímu seriálu bude udržovat Kristen Bell v roli vševědoucí vypravěčky. Prvních 6 epizod dorazí v říjnu, zbytek v listopadu.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 26. 10. 2021

Super drbna Zdroj: TMDB

Super drbna

Ve stejný den, kdy na HBO dorazí reboot seriálu Super drbna, se do katalogu této kabelové a internetové televize dostane i sám původní seriál z roku 2007. Ten pregnantně popsal jeden fanoušek: „je to blbý, ale těžce návykový.“ K dispozici tak bude všech 6. řad vztahového teenagerského hitu o slavných a bohatých s Blake Lively v roli Sereny van der Woodsen. Můžeme si tak projít všemi dramaty, peripetiemi, pletichami, strastmi a radostmi zhýčkaných hrdinů a porovnat, jak se podařilo s těmito tématy vypořádat v nové verzi.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 26. 10. 2021 , nové díly od 1. 4. 2016

Love Life - 2. řada Zdroj: TMDB

Love Life - 2. řada

Seriál Love Life s hvězdnou Annou Kendrick loni nastartoval svou premiérou nový kanál HBO Max. Jeho první řada byla příjemným překvapením, když nabídla realistické klubko vztahů mezi postavami, jimž jste chtěli v jejich srdečních pnutích fandit. Druhá řada se od Anny Kendrick, která bude mít pouze cameo roličku, vzdálí a nabídne nám nový příběh Marcuse Watkinse, který se musí vyrovnat s rozchodem po dlouholetém vztahu. Dokáže znovu nalézt lásku, kterou si myslel, že již nalezl? Odpověď bychom měli dostat 28. října, byť tuzemské HBO českou premiéru ještě oficiálně nepotvrdilo. Dá se ale očekávat, že stejně jako řada první, i ta nová dorazí do Česka ve stejný čas jako v USA.

Online na HBO (titulky) od 28. 5. 2020 , nové díly od 28. 10. 2021

7 říjnových novinek, kvůli kterým si musíte předplatit HBO  |  Filmové novinky  | 

Petr Kollár

Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.


Další články jako 7 říjnových novinek, kvůli kterým si musíte předplatit HBO

Filmové novinky  |  včera 15:00  |  38

Tvůrci Bridgertonových lákají v traileru na drama o slavné podvodnici

Producentka Shonda Rhimes si pro Netflix na příští rok přichystala krom pokračování hitové romance Bridgertonovi také nový seriál Neskutečná Anna. Ten vznikl na motivy pravdivého příběhu a mapuje cestu podvodnice, která si podmanila newyorskou smetánku. číst více

Filmové novinky  |  před 2 dny  |  36

Zaklínač ukázal první souboj z druhé řady. Fanoušci her budou jásat!

Ano! Fantasy událost sezony se již nezadržitelně blíží a Geralt se svou schovankou Ciri již brzy usadí na našich obrazovkách. Netflix se proto rozhodl navnadit fanoušky řádným soubojovým klipem. číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny  |  490

Netflix jde ve stopách Marvelu. Kultovní sci-fi dostane provázané universum

Michael Lombardo, prezident společnosti Entertainment One, v rozhovoru se serverem Deadline prozradil, že se chystá velký reboot franšízy Power Rangers. A Netflix bude u toho. číst více

Filmové novinky  |  před 6 dny  |  604

Vetřelec i Blade Runner dostanou seriály. Co všechno víme?

Úspěšný a léty prověřený režisér Ridley Scott se rozpovídal o připravovaných projektech. V rozhovoru pro BBC prozradil, že se chystají hrané seriály ze světa Blade Runnera a Vetřelce. číst více

Filmové novinky  |  před 7 dny  |  100

Nejlepší akční série současnosti se vrací na Netflix s češtinou

Fanoušci akčních filmů mají na Netflixu více než slušnou nabídku. Po návratu agenta Jasona Bourna na streamingovou platformu se vrací i jiná věhlasná série, která aktuálně vládne akčním nebesům. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist