FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!

Umí to na tanečním parketu pořádně rozbalit

Ač bychom to dnes asi těžko odhadli, Mads nebyl hercem odjakživa. Své první herecké krůčky sice uskutečnil na prknech, která znamenají svět, ale jako gymnasta a baleťák (!). Roky tvrdého drillu v göteborgském souboru Švédského národního baletu využívá dodnes. Díky nim je totiž schopen téměř veškeré kaskadérské kousky provádět bez profesionální pomoci. Údajně by nesnesl pohled na to, jak někdo jiný oddře tvrdou práci za něj. Především však nemůžeme opomenout jeho fenomenální taneční výkon v Chlastu, kdy se snad každému v kinosále zapalovala lýtka.

Se svým psím kamarádem tvoří nerozlučnou dvojku

Všichni jsme lockdown strávili asi dost podobně a ruku na srdce, moc efektivně strávený čas to nebyl. Mads sice nejdříve také smutnil nad ztrátou práce v důsledku posunu natáčení velkých projektů, ale následně se rozhodl investovat čas do tenisu a psa. Od té doby tvoří se svým černobílým chlupatým kamarádem nerozlučnou dvojku, sledují spolu předáváním cen BAFTA a především fandí katalánskému fotbalovému týmu, po jehož kanonýrovi dostal ruský barevný bolonský psík (ano, to je celý název plemene) své jméno Messi.

Vaří tak, že by se v nás krve nedořezal

Připadá vám žánr kuchařských soutěží značně ohraný a bez špetky sexappealu? Nudí vás videa Horsta Fuchse i staré pořady s Julií Child? Zkuste dát šanci Hannibalovi. Teprve Hannibal s tváří dánského elegána dal totiž žánru cooking show nový rozměr a my už se nebudeme na Kluky v akci nikdy dívat tak, jako dřív.


Je to moderní Frank Bullit

Když se řekne motorky a pivo, většině z nás se vybaví partička bývalých Hells Angels, kteří jedou provětrat svého fichtla do putyky v sousední vesnici. Mads je však spíše novodobý Steve McQueen. Na svém archivním kousku dánského Nimbuse z roku 1937 brázdí dánské silnice se svou milovanou manželkou za zády. Když před pár lety na motocyklu havaroval, znovu ocenil své gymnastické schopnosti, díky nimž byl schopný se zpod stroje vysmeknout a vyváznout tak bez vážnějších zranění. Poté, co si provětrá hlavu jízdou na motorce, se nejradši zchladí pintou plzeňského ležáku. Dokážete si představit lepší kombinaci?

Je velký komiksový fanda

Se slzami v očích vyhazujete své sběratelské edice komiksů, protože jste na ně prostě už moc staří? To vše jsou jenom kecy, i Mads sbírá komiksy a má jich doma neuvěřitelnou spoustu. Dokonce jich vlastní tak moc, že se sbíráním musel na chvíli přestat, protože nestíhal všechno číst. Kaecilius z Doctora Strange a Black Kaiser z netflixovky Polar by si nemohli přát vhodnějšího představitele.

Ovládá několikero cizích jazyků

Představujete si někdy, jak by vám Mads šeptal sladká slůvka do ouška ve vašem mateřském jazyce? Možná vaše nejtajnější představy nemusí být tak daleko od pravdy. Dánský elegán je totiž talent na jazyky a mimo své mateřštiny ovládá plynule švédštinu, angličtinu, němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu a ruštinu. Věříme, že čeština by mu tedy nedělala žádný problém a my můžeme jen dál snít, o čem by s námi asi tak švitořil.


Stárne do krásy

Dle slov Věry Chytilové to mají muži v určitých věcech o mnoho jednodušší, především co se vzhledu týče. „Zatímco my stárneme a ošklivíme, oni furt vypadají dobře, dobře… až pak nakonec chcípnou.” S první polovinou se nedá než souhlasit, Mikkelsen prošel velkým glow upem. Z unavené smažky v režijním debutu Nicolase Windinga Refna či vyšinutého řezníka s odcházející hřívou se proměnil v prototyp uhlazeného hollywoodského padoucha, jehož sexappealu se nedá odolat. I proto jsme byli tak překvapeni, jaktože z něj nejsou všechny jeho studentky v Chlastu úplně paf (my bychom totiž určitě byli!). Mads je ale natolik skvělý herec, že i tuto roli jsme mu do poslední pídě věřili.

Je milujícím otcem

A co je nejlepší? Že je milujícím otcem, což znamená, že se nemusíme bát, že bychom o tak skvělou genetickou výbavu někdy přišli.

8 důvodů, proč milujeme Madse Mikkelsena a vy byste měli taky  |  Zajímavosti  |   |  1071 líbí se

Beata Mrazíková


Další články jako 8 důvodů, proč milujeme Madse Mikkelsena a vy byste měli taky

Zajímavosti  |  před 5 dny

Odhalil trailer nové Hry o trůny návrat kvality? Tohle všechno jste minuli

První upoutávka na House of the Dragon představila mocné vládce, nové frakce, starobylé zbraně, komplikované rodokmeny a samozřejmě legendární ohnivé bestie, které v těchto dobách nahradily úlohu bohů. číst více

Zajímavosti  |  před 17 dny

10 žhavých kandidátů na nového Bonda: Cavill i Hemsworth mají své slabiny

Čas se nachýlil a éře jednoho Bonda odzvonilo, je tedy čas podívat se po nových tvářích, které by se mohly stát agentem s povolením zabíjet. Přinášíme výběr deseti nejžhavějších kandidátů na nového 007. číst více

Zajímavosti  |  před 18 dny

7 faktů o Eternals, které musíte znát. Co mají společného s Thanosem?

Snímek Eternals se blíží a už za měsíc se jej dočkáme exkluzivně v kinech. Jelikož se jedná o zcela novou partu hrdinů, kterou ve filmovém vesmíru Marvelu uvidíme, jsou její členové a jejich příběhy pro mnoho fandů velkou neznámou. Proto si pojďme představit několik základních informací. číst více

Zajímavosti  |  před 27 dny

10 šílených překvapení, které nás baví a zároveň štvou na Papírovém domu

Málokterý seriál nás v posledních letech zvedl ze židle jako španělský heist Papírový dům. Podívali jsme se na zoubek těm největším a nejšílenějším překvapením, která pro nás tvůrci připravili a která nás stejnou měrou iritují jako baví. Dopředu upozorňujeme na hromadu spoilerů. číst více

Zajímavosti  |  před 1 měsíci

ROZBOR: 9 věcí, které odhalil první trailer Matrixu 4

Snad žádný trailer poslední doby neotřásl internetem jako upoutávka na nový Matrix. Pojďme se podívat na to, co všechno se v ní skrývá. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist