FB pixel TP pixel
Zapomeňte na Flashe. HBO přidalo jedno z nejlepších dramat posledních let © Aerofilms

Zapomeňte na Flashe. HBO přidalo jedno z nejlepších dramat posledních let

HBO je pravidelným odběratelem snímků z katalogu distribuční společnosti Aerofilms, díky čemuž má v nabídce jedny z nejlepších a nejzajímavějších filmů, které se v uplynulých měsících objevily v českých kinech. A novinku Aftersun byste minout rozhodně neměli, protože patří k tomu nejšpičkovějšímu z žánru dramatu v letošním roce.

Filmové novinky

Turecké letovisko, mladý, rozvedený Brit se svou náctiletou dcerou a jedna zdánlivě poklidná dovolená. Takový je výchozí koncept dramatu Aftersun režisérky Charlotte Wells, které se stalo jedním z nečekaných hitů festivalu v Cannes, kde pověst senzace potvrdila americká akvizice studia A24. Intimní portrét dívky vzpomínající na jedno léto strávené kdesi u moře se svým otcem, kterého mistrně ztvárnila budoucí hvězda druhého Gladiátora Paul Mescal, vás nechá vzpomenout na vlastní dětství a letní bezstarostnost. Mimo nostalgického vzpomínání je ale Aftersun i skvělou studií rodičovství a závislosti, která nenechá žádné oko suché. A pokud jste film nestihli v kinech, nyní máte ideální příležitost napravit to v pohodlí domova.

Pocitovka z devadesátkových rodinných dovolených, na které vzpomínáme s láskou i přesto, že idylické rozhodně nebyly, je čerstvě dostupná na HBO Max, kde by měla být přítomná po celý následující rok. Až poté se v rámci předplatného objeví v nabídce KVIFF.TV, tedy domácké služby Aerofilms, kde je snímek aktuálně dostupný buď ke koupi či zapůjčení (190 Kč, respektive 110 Kč). Aftersun je ukázkovým příkladem filmu, který nemusí nutně překypovat dějem, to důležité totiž vypráví mezi řádky, které – obzvlášť na režijní debut – mistrovsky podtrhává závěrečná pointa. Kromě výtečného Mescala, který zářil již v seriálu Normální lidi, ve filmu zaujme i mladičká, herecky však držící krok Frankie Corio, pro kterou šlo o celovečerní debut a jež je jedním z nejzajímavějších objevů současnosti. Snímek jsme letos již zařadili do žebříčku nejlepších filmů první poloviny roku, který si můžete rovněž prohlédnout.

Zdroj: HBO Max / Aerofilms

Ztroskotali, mrzli a jedli zesnulé. Netflix ukázal thriller o přežití podle skutečné události
Ztroskotali, mrzli a jedli zesnulé. Netflix ukázal thriller o přežití podle skutečné události
27.08.2023 15:00:00 | Filmové novinky

Režisér J. A. Bayona naposledy oživil seriálovou Středozem a v rámci filmů se bohatě vyřádil ve druhém filmu ze série Jurský svět. Nyní míří na Netflix, kde nabídne filmové zpracování událostí z roku 1972, kdy se letadlo zřítilo v Andách a přeživší museli dělat hrozné věci.

Fanoušci zuří. Duna 2 letos v kinech nebude, studio největší sci-fi roku odkládá
Fanoušci zuří. Duna 2 letos v kinech nebude, studio největší sci-fi roku odkládá
25.08.2023 13:00:00 | Filmové novinky

Fanoušci epického sci-fi Duna jsou zdrceni. Studio Warner Bros. totiž právě potvrdilo měsíc staré spekulace a oznámilo, že odkládá premiéru jednoho z nejočekávanějších letošních filmů až na příští rok. Kdy bude mít Duna: Část druhá nakonec premiéru?

Disney by se obracel v hrobě. Nová představitelka Sněhurky chválí radikální změnu klasiky
Disney by se obracel v hrobě. Nová představitelka Sněhurky chválí radikální změnu klasiky
25.08.2023 10:00:00 | Filmové novinky

Pokud vše půjde podle plánu, příští rok bychom se měli dočkat nové hrané adaptace Sněhurky. Jak to však s hranými remaky animovaných pohádek poslední dobou bývá, neobejde se to bez pořádné várky kritiky.

Kriminálka roku se představuje ve strhujícím traileru. Recenze jsou téměř dokonalé
Kriminálka roku se představuje ve strhujícím traileru. Recenze jsou téměř dokonalé
25.08.2023 8:30:00 | Filmové novinky

Jeden z nejoceňovanějších filmů letošního roku – temné kriminální drama Anatomie pádu – dorazí za několik týdnů do českých kin. Jeho nový trailer naznačuje, že se můžeme těšit na vskutku napínavou podívanou.