FB pixel TP pixel
O čem bude Thor 5? Režisér předchozích filmů nastínil své plány © Marvel Studios

O čem bude Thor 5? Režisér předchozích filmů nastínil své plány

Režisér filmů Thor: Ragnarok a Thor: Láska jako hrom se nechal slyšet, jak by si představoval páté pokračování. Taika Waititi se o pokračování rozpovídal v rámci uvedení filmového speciálu k filmu Thor: Láska jako hrom, který má být zveřejněn 19. září.

Filmové novinky

V roce 2017 dokázal Taika Waititi v kinech oživit čísla do té doby nepříliš komerčně úspěšné série filmů o Thorovi. V loňském roce poslal do kin další pokračování s asgardským hrdinou a ačkoliv čtvrtý Thor s podtitulem Láska jako hrom v kinech úplně nepropadl, odnesl si nálepku trapného filmu s nevyužitým potenciálem.

Silný padoušský kalibr

Internetem se tak nedlouho po premiéře začaly šířit prosby nespokojených diváků, aby další díl natočil někdo jiný. Doposud však o osudu nového Thora nebylo rozhodnuto. Jak se však zdá, Waititi už má jasno. V nedávném rozhovoru prozradil, že by se měl Thor v dalším díle střetnout s nepřítelem silnějším, než byla jeho zlá sestra Hela.

„Myslím, že nemůžeme mít záporáka slabšího, než byla Hela. Mám pocit, že musíme posunout laťku výš a přidat záporáka, který je ještě hrozivější.“ Waititi zároveň konstatoval, že v dalším díle musí být něco, co posune Thora zase o kousek dál. Zdůraznil však, že to musí být stále humornou formou. Thor má podle Waititiho osobitý humor a styl, se kterým navštěvuje cizí světy po celém vesmíru a vytváří tak komické situace.

Kromě nového a silnějšího protivníka chce Waititi také „stále bizarnější a šílenější příšery, monstra a mimozemšťany z různých světů, které ale budou věrné mytologickým kořenům boha blesku“. Nicméně sám představitel Thora, Chris Hemsworth, na kterém celá série stojí, v červnu prozradil, že jeho návrat do této role není jasný.

Hemsworthův návrat není jistý

„Nechci to dělat až do doby, kdy budou lidé vyčerpaní tak, že protočí oči pokaždé, když jako [Thor] přijdu na scénu,“ řekl Hemsworth magazínu Entertainment Weekly. „Pokud diváci budou chtít další díl vidět a my budeme mít něco, co považujeme za vzrušující a zábavné, tak výborně. Rád tuto postavu ztvárňuji. V tuto chvíli tedy ještě neznám odpověď, ale rád bych si to v budoucnu opět někdy zkusil a udržel [filmovou sérii] lehce nepředvídatelnou.“

Zdroj: Variety

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Do Zaklínače dal všechno. Video ukazuje Cavillův trénink na jednozáběrovou řežbu
Do Zaklínače dal všechno. Video ukazuje Cavillův trénink na jednozáběrovou řežbu
24.08.2023 8:00:00 | Filmové novinky

I když diváci třetí řadu Zaklínače většinou kritizují, fanoušci Henryho Cavilla by mohli v zákulisním tréninkovém videu ocenit jeho náročný nácvik působivé jednozáběrové bitky.

Expendables 4 předvádí krvavá jatka. Trailer potvrdil, že na brutalitě se šetřit nebude
Expendables 4 předvádí krvavá jatka. Trailer potvrdil, že na brutalitě se šetřit nebude
23.08.2023 19:10:00 | Filmové novinky

Tvůrci vyslyšeli fanoušky, kteří volali po tom, aby čtvrtí Expendables hýřili drsnou akcí, ve které nebudou chybět brutální výjevy, ani nějaká ta sprostota. Sylvester Stallone a Jason Statham tak s novým týmem předvádí krvavá jatka, která občas ještě opepří ostřejší slůvko.

Největší sci-fi Netflixu má velkolepý trailer. Chce být větší než Star Wars, Duna i Avatar
Největší sci-fi Netflixu má velkolepý trailer. Chce být větší než Star Wars, Duna i Avatar
23.08.2023 7:00:00 | Filmové novinky

Režisér Zack Snyder už sice nemá nic společného se superhrdiny od DC, jeho služby ale rád využívá Netflix, pro který po zombie heistu Armáda mrtvých natočil sci-fi, ve které vědomě vykrádá Star Wars a další tucet žánrově podobných filmů. A dle očekávání je to velkolepá a značně zpomalená podívaná.

Karlos Vémola v novém filmu odhaluje nitro a minulost. Trailer láká na unikátní neviděné záběry
Karlos Vémola v novém filmu odhaluje nitro a minulost. Trailer láká na unikátní neviděné záběry
23.08.2023 6:00:00 | Filmové novinky

Už brzy se do českých kin chystá dokument o jedné z největších sportovních osobností současnosti. Karlos Vémola v chystaném filmu bude odhalovat své nitro i počátky kariéry. Chybět nebudou ani unikátní a dosud neviděné záběry, jejichž střípky nabízí i první trailer.