FB pixel TP pixel
Apple se oficiálně pustil do ukončení iTunes, co místo něj vznikne? © TMDB

Apple se oficiálně pustil do ukončení iTunes, co místo něj vznikne?

Již v červnu bylo potvrzeno, že se Apple chystá po osmnácti letech ukončit legendární aplikaci iTunes pro správu a nákup hudby, filmů či podcastů. V novém updatu operačního systému macOS Catalina již aplikaci nenalezete.

9. 10. 2019 0:00 | Streaming novinky

Na začátku roku 2001 Steve Jobs představil program s názvem iTunes spravující audiovizuální obsah, který mimo jiné sloužil také k synchronizace iPadů či iPhonů. Podařilo se mu například znovuoživit hudební průmysl, který byl po příchodu formátu mp3, širším zpřístupněním internetu a nástupu pirátských programů jako Napster v krizi. Aplikace byla určena pro jablíčkové zařízení se systémy iOS či macOS a později vyšla i verze pro Windows. Na začátku června tohoto roku pak byl společností Apple ohlášen konec programu s tím, že se jeho funkce rozdělí do tří samostatných aplikací spravujících právě filmy, hudbu a podcasty, tedy podobně jako to již znají majitelé iPhonů. Konec aplikace byl pravděpodobně nevyhnutelný, její funkce nabobtnaly a pro mnohé se stala příliš objemná a komplikovaná.

Úlohu iTunes tak převezmou aplikace Hudba, Podcasty a Apple TV, která bude obsahovat i streamovací službu Apple TV+. A právě ve včera vydané verzi operačního systému macOS 10.15 Catalina již iTunes chybí. O nakoupený či vypůjčený obsah v iTunes samozřejmě uživatelé nepřijdou, přelije se jim dle typu do dané aplikace. Takže své filmy a seriály nyní naleznete v aplikaci Apple TV. iTunes je tak nyní k dostání pouze na starších verzích systému Mac a také na počítačích s Windows. Kvůli složitější struktuře a nabaleným funkcím ovšem bude ještě nějakou chvíli trvat než iTunes úplně zmizí.


 406 zobrazení   4 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Aerovod nově přichází s předplatným a kolekcí Woodyho Allena
Aerovod nově přichází s předplatným a kolekcí Woodyho Allena
8. 10. 2019 | Streaming novinky

Původní česká online videopůjčovna Aerovod má nový design a také nové možnosti pro uživatele. Zatímco doteď jste si mohli filmy jen půjčovat či kupovat, nyní můžete většinu videotéky pořídit za předplatné. Novinkou je také Full HD kvalita. Z nového obsahu budou nadšení hlavně příznivci Woodyho Allena.

Apple TV již nabízí finální náhledy české lokalizace prostředí Netflixu
Apple TV již nabízí finální náhledy české lokalizace prostředí Netflixu
4. 10. 2019 | Streaming novinky

Netflix kompletní lokalizaci v České republice už prakticky vůbec nezastírá. Nyní byly zveřejněny náhledy přeloženého uživatelského prostředí pro uživatele Apple TV. A vlastně jsme naprosto spokojení.

Netflix v češtině je na spadnutí, Apple i Windows lákají na lokální rozhraní
Netflix v češtině je na spadnutí, Apple i Windows lákají na lokální rozhraní
2. 10. 2019 13:00:00 | Streaming novinky

Internetové obchody Apple Store a Windows Store byly v posledních hodinách nově doplněny o popisky a obrázkové náhledy, které nabízejí k aplikaci Netflixu. A všechny jsou již lokalizované do češtiny!

HBO šokuje! Aplikace HBO GO konečně dovoluje stahování filmů a seriálů
HBO šokuje! Aplikace HBO GO konečně dovoluje stahování filmů a seriálů
26. 9. 2019 20:00:00 | Streaming novinky

Nečekané se stává skutkem a HBO se "jen" 3 roky po Netflixu odhodlalo k doplnění funkce stahování obsahu do aplikace HBO GO. Má to však pár háčků.