FB pixel TP pixel
Avatar 2 je extrémně drahý. Režisér prozradil, jak obří musí být tržby, aby se zaplatil © 20th Century Studios

Avatar 2 je extrémně drahý. Režisér prozradil, jak obří musí být tržby, aby se zaplatil

Už z pohledu na vizuálně vycizelované trailery očekávaného sci-fi Avatar: The Way of Water je jasné, že tento druhý díl musel být extrémně nákladným projektem. V nedávném rozhovoru, ze kterého pravděpodobně Disneyho účetním vstávají vlasy hrůzou, to potvrdil i režisér James Cameron.

23. 11. 2022 15:00 | Filmové novinky

Režisér James Cameron byl vždy megalomanem a to i na poměry Hollywoodu. Jeho filmy se pokaždé vyznačovaly na svou dobu monstrózními rozpočty, ať už šlo o Vetřelce, druhého Terminátora, Propast, Avatar či Titanic. Na druhou stranu dokázal Cameron studiím vynahradit tyto obří výdaje a bezesné noci i pohádkovými příjmy, což nejprůkazněji dosvědčuje Avatar a Titanic, jakožto první a třetí nejvýdělečnější filmy historie. Produkce očekávaného pokračování Avatara s podtitulem The Way of Water se rovněž nepřekvapivě prodražila. Sám James Cameron prohlásil, že film „…bude muset být třetím či čtvrtým nejvýdělečnějším filmem historie, jen aby se zaplatil.“

Pohled na žebříček nejvýdělečnějších filmů nám dává jasnou odpověď - druhý Avatar musí vydělat alespoň 2 miliardy dolarů. V rozhovoru pro server GQ Cameron vysvětloval, že produkce musela zkoušet různé věci znovu a znovu, aby realizovala jeho vizi. Nakonec vše pregnantně shrnul zvoláním „Avatar: The Way of Water je ku…y drahý“. Cameron se ale snaží nestěžovat si: „Mám rád obtížné věci. Přitahuje mě to. Obtížnost je pro mě prostě neodolatelný magnet.“ Sám Cameron si je ovšem vědom, že doba se změnila a není vůbec jisté, že druhý Avatar v tržbách překoná onu bájnou metu dvou miliard dolarů. „Je úplně jiná doba, než když jsem příběh Avatara psal. Proběhla pandemie a rozběhl se streaming. Ale možná naopak lidem připomeneme, proč je dobré chodit do kina.“ Pokud by druhý Avatar finančně neuspěl, je Cameronovi jasné, že další díly vzniknou jen stěží. Již dříve tak upozornil, že když se druhému filmu nebude moc dařit, dokončí už pouze třetí (již natočený) film. Další plánované sequely by zavrhnul.

Zdroj: GQ

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Nejnapínavější film roku dorazí na Vánoce. Kritici novinku Netflixu neskutečně chválí
Nejnapínavější film roku dorazí na Vánoce. Kritici novinku Netflixu neskutečně chválí
22.11.2022 19:30:00 | Filmové novinky

Protože nový snímek režiséra Riana Johnsona, Na nože: Glass Onion, míří v omezené distribuci do některých světových kin, měli kritici možnost film vidět a adekvátně ho zhodnotit. Zdá se však, že důvěra Netflixu ve výsledek se vyplatila a čeká nás jeden ze zážitků roku.

Čekání je u konce, Avatar se vrací na Disney Plus. Všechny verze si ale nepustíte
Čekání je u konce, Avatar se vrací na Disney Plus. Všechny verze si ale nepustíte
22.11.2022 15:30:00 | Filmové novinky

Po krátkém znovuuvedení prvního dílu Avatara v kinech se legendární sci-fi vrací na své právoplatné místo do katalogu Disney+. Předplatitelé si jej tak mohou dle libosti přehrát před premiérou druhého dílu, který nás čeká již 15. prosince.

Avatar 2 konečně ukázal válečnou řež. Nový trailer ale odhaluje největší slabinu
Avatar 2 konečně ukázal válečnou řež. Nový trailer ale odhaluje největší slabinu
22.11.2022 10:25:00 | Filmové novinky

James Cameron dnes ráno představil nejnovější trailer na blížící se sci-fi Avatar: The Way of Water a konečně tak vidíme triky ve finální podobě. Kromě řady dosud neviděných podvodních scén jsme se dočkali i monumentálních střípků z bitevní vřavy. Zároveň je ale jasné, že film mnoho lidí zklame.

Blíží se konec Thora? Hemsworthovi hrozí vážná nemoc a zvažuje pauzu
Blíží se konec Thora? Hemsworthovi hrozí vážná nemoc a zvažuje pauzu
21.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Hvězdný Thor a akční řezník Tyler Rake se možná brzy dočkají svých posledních dobrodružství. Herec Chris Hemsworth totiž oznámil, že si zřejmě vezme blíže neurčenou pauzu a bude se věnovat rodině. Za vším stojí nové odhalení dispozic vážné rodinné nemoci.