FB pixel TP pixel
Čekání je u konce, Avatar se vrací na Disney Plus. Všechny verze si ale nepustíte © 20th Century Fox

Čekání je u konce, Avatar se vrací na Disney Plus. Všechny verze si ale nepustíte

Po krátkém znovuuvedení prvního dílu Avatara v kinech se legendární sci-fi vrací na své právoplatné místo do katalogu Disney+. Předplatitelé si jej tak mohou dle libosti přehrát před premiérou druhého dílu, který nás čeká již 15. prosince.

22. 11. 2022 15:30 | Filmové novinky

15. prosince nás čeká největší letošní filmová událost – v kinech se objeví pokračování sci-fi hitu Avatar Jamese Camerona, které ponese podtitul The Way of Water. Protože od premiéry původního hitu z roku 2009 uplynulo již téměř 13 let, rozhodli se u Disneyho osvěžit divákům pohlcující filmový zážitek a první Avatar byl od 22. září znovu uveden v kinech. Toto rozhodnutí ovšem přivedlo některým předplatitelům Disney+ šok, protože obnovená projekce v kinech rovněž znamenala, že Avatar zmizel z katalogu streamovací platformy.

Pouť kiny trvala dva týdny a diváci měli možnost snímek vidět v novém restaurovaném 4K rozlišení. Nejvýdělečnější snímek všech dob dokázal přisypat z celého světa dalších 75 milionů dolarů a pojistil si první místo tržebního žebříčku s aktuálními 2,922 miliardami dolarů. Otázkou bylo, kdy se Disney rozhodne vrátit prvního Avatara zpět do svého online katalogu. Pro diváky, kteří se chtějí před premiérou nového dílu opět ponořit do nádherného světa Pandory, kde se váhavý hrdina Jake Sully vydává na cestu za poznáním a rozhodne se k odvážnému boji za záchranu místní civilizace, máme dobrou zprávu. Avatar je zpět na Disney+. Stále to však platí pouze pro kinoverzi. Rozšířenaá a speciální verze, které Cameron vyslal na fyzické nosiče, stále online dostupné nejsou.

Zdroj: Whats on Disney Plus

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Avatar 2 konečně ukázal válečnou řež. Nový trailer ale odhaluje největší slabinu
Avatar 2 konečně ukázal válečnou řež. Nový trailer ale odhaluje největší slabinu
22.11.2022 10:25:00 | Filmové novinky

James Cameron dnes ráno představil nejnovější trailer na blížící se sci-fi Avatar: The Way of Water a konečně tak vidíme triky ve finální podobě. Kromě řady dosud neviděných podvodních scén jsme se dočkali i monumentálních střípků z bitevní vřavy. Zároveň je ale jasné, že film mnoho lidí zklame.

Blíží se konec Thora? Hemsworthovi hrozí vážná nemoc a zvažuje pauzu
Blíží se konec Thora? Hemsworthovi hrozí vážná nemoc a zvažuje pauzu
21.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Hvězdný Thor a akční řezník Tyler Rake se možná brzy dočkají svých posledních dobrodružství. Herec Chris Hemsworth totiž oznámil, že si zřejmě vezme blíže neurčenou pauzu a bude se věnovat rodině. Za vším stojí nové odhalení dispozic vážné rodinné nemoci.

Šokující převrat u Disneyho: Domov Avengers odstřelil velkého šéfa a vrací legendu
Šokující převrat u Disneyho: Domov Avengers odstřelil velkého šéfa a vrací legendu
21.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Tahle změna je sice pro náš rybníček hodně okrajovou záležitostí, ale ovlivní i naše životy. Hollywood totiž včera odpálil atomovku nejvyšší tonáže, když Disney oznámil návrat Boba Igera do pozice CEO. Proč končí neoblíbený Bob Chapek?

Zápletka pátého Indyho odhalena. Náckové zaútočí v nečekaném období
Zápletka pátého Indyho odhalena. Náckové zaútočí v nečekaném období
20.11.2022 17:00:00 | Filmové novinky

Magazín Empire ve svém nejnovějším čísle přinesl nové informace o chystaném závěrečném filmu Harrisona Forda v roli Indiana Jonese. Potvrdily se dlouhodobé spekulace, že Indyho čeká angažmá v dobývání Měsíce.