FB pixel TP pixel
Epická historická řežba Netflixu se vrací. Trailer láká na obří bitvy i litry krve © Netflix

Epická historická řežba Netflixu se vrací. Trailer láká na obří bitvy i litry krve

Na podzim se na Netflixu můžete těšit na druhou řadu oblíbeného seriálu Barbaři z roku 2020. Po dvou letech od premiéry první řady se německý seriál, částečně vycházející z dob Římské říše, vrátí.

3. 10. 2022 13:00 | Filmové novinky

První řada seriálu Barbaři se točila kolem jedné z nejdrastičtějších bitev mezi římskými vojsky a germánskými kmeny. Bitva v Teutoburském lese skončila pro Arminiuse (Laurence Rupp), bývalého barbara ve službách Říma, velkým vítězstvím. Naopak pro Římskou říši šlo o jednu z největších porážek v historii. Seriál se historicky důležité události snažil vykreslit, co možná nejvěrohodněji. Jinak tomu nebude ani ve druhé sérii.

Jak už z traileru můžeme poznat, druhá série se bude odehrávat rok po událostech v Teutoburském lese. Sebevražda a bitevní fiasko generála Varuse nenechá Řím bez odezvy. Zatímco si germánský lid dopřával rok „klidu a zotavování,“ římské impérium pomalu střádalo plány na odplatu. Nové legie jsou na cestě! Germánská bojovnice Thusnelda (Jeanne Goursaud) to ví, a proto se snaží svůj lid varovat. Aby toho nebylo málo, s římským vojskem se tentokrát vrací Flavus (Daniel Donskoy), bratr Arminiuse, a také římský generál Germanicus.

Druhá řada Barbarů slibuje velkolepé bitvy a rodinné intriky. Těšit se můžete na návrat původního hereckého ansámblu a pokud jste byli s první řadou spokojení, určitě vás potěší, že i na druhé řadě pracovalo tvůrčí trio Andreas Heckmann, Arne Nolting a Jan Martin Scharf. Barbaři se svou druhou řadou dorazí na Netflix již 21. října 2022.

Vojtěch Balák
Filmový a seriálový nadšenec, který se rád pohybuje v audiovizuálním světě a ještě raději o něm píše. Milovník hororů a sci-fi všeho druhu. Rád nahlédne i do komiksového světa, zvláště pak do toho plného živých mrtvých. Když zrovna nekouká na film, cestuje, fotí a dělá grafiku.
Tvůrce Breaking Bad představil nový seriál. Popralo se o něj hned 9 služeb
Tvůrce Breaking Bad představil nový seriál. Popralo se o něj hned 9 služeb
02.10.2022 9:00:00 | Filmové novinky

Pětapadesátiletý režisér a scenárista Vince Gilligan, který stojí za seriálovými peckami jako Perníkový táta a Volejte Saulovi, si vybral svůj další projekt. Známe dokonce jeho hlavní tvář a streamovací službu, na které se nový seriál zabydlí!

Kontroverzní novinka Netflixu odpuzuje diváky. Nevydrží déle než 20 minut
Kontroverzní novinka Netflixu odpuzuje diváky. Nevydrží déle než 20 minut
30.09.2022 12:00:00 | Filmové novinky

Na Netflix konečně vstoupil jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku. Drama Blondýnka režiséra Andrew Dominika však řadu diváků pobuřuje. Místo hladivého portrétu totiž dostávají drsný film, který svou hrdinkou vnímá doslova jako kus masa.

Nový Blade přišel o režiséra. Nové informace mluví o bídném scénáři a frustraci
Nový Blade přišel o režiséra. Nové informace mluví o bídném scénáři a frustraci
29.09.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Ačkoli byla nová verze upírobijce Bladea představena již v roce 2019. od té doby se projekt ne a ne hnout dopředu. Dva měsíce před natáčením pak proplouvají na povrch problémy během produkce. Ty doplňují odchod talentovaného režiséra.

Prsteny moci čeká velká bitva. Nové záběry ukazují střet Arondira s obřím skřetem
Prsteny moci čeká velká bitva. Nové záběry ukazují střet Arondira s obřím skřetem
29.09.2022 13:00:00 | Filmové novinky

Amazon před páteční novou epizodou seriálu Pán prstenů: Prsteny moci ukázal část záběrů obrany obyvatel Haradu, kterou povede elf Arondir. Ten se utká mimo jiné s obřím skřetem.