FB pixel TP pixel
Tvůrce Breaking Bad představil nový seriál. Popralo se o něj hned 9 služeb © AMC

Tvůrce Breaking Bad představil nový seriál. Popralo se o něj hned 9 služeb

Pětapadesátiletý režisér a scenárista Vince Gilligan, který stojí za seriálovými peckami jako Perníkový táta a Volejte Saulovi, si vybral svůj další projekt. Známe dokonce jeho hlavní tvář a streamovací službu, na které se nový seriál zabydlí!

2. 10. 2022 9:00 | Filmové novinky

Po novém projektu Vince Gilligana byla opravdu sháňka. Osm až devět streamovacích platforem se poptávalo po scénáři k novému projektu. Zvítězit však mohla jen jedna. V tomto případě se tak poštěstilo Apple TV+. Autor měl při výběru platformy několik podmínek. Jednou z nich byla například výše rozpočtu na jednu epizodu, která činila 13,5–15 milionů amerických dolarů.

Služba Apple TV+ o projekt bojovala agresivně již od samotného začátku a byla považována za opravdu silného hráče. Pravda je ale taková, že Applu dost pomohla dvojice Zack Van Amburg a Jamie Erlicht, která se s Gilliganem dobře zná a která mu také svého času pomohla jeho nejslavnější seriály propagovat.

V hlavní roli žena

Tváří nového seriálu bude herečka Rhea Seehorn, kterou můžete znát ze seriálu Volejte Saulovi jako Kim Wexler. „Po 15 letech jsem naznal, že je načase dát si pauzu od psaní antihrdinů… a kdo je hrdinštější než skvělá Rhea Seehornová? Už je to dávno, co měla svůj vlastní seriál, a proto jsem rád, že na něm budu moct pracovat s ní. Navíc se opět shledáme se Zackem Van Amburgem, Jamiem Erlichtem a Chrisem Parnellem! Jsem nadšený, že s nimi mohu spolupracovat,“ řekl režisér a scénárista Vince Gilligan.

Nový seriál by se měl podle magazínu Deadline odklonit od světa drog a zločinu, který představovaly seriály Perníkový táta a Volejte Saulovi. Měl by být zasazen do našeho světa, který ale zároveň nějaký způsobem vylepšuje, ohýbá jej a zaměřuje se na lidi a jejich problémy, které zkoumá překvapivým a nečekaným způsobem. Ačkoli se popis seriálu může zdát vágní, již nyní není pochyb o tom, že se nový projekt ponese v typickém Gilliganském stylu.

Zdroj: Deadline

Vojtěch Balák
Filmový a seriálový nadšenec, který se rád pohybuje v audiovizuálním světě a ještě raději o něm píše. Milovník hororů a sci-fi všeho druhu. Rád nahlédne i do komiksového světa, zvláště pak do toho plného živých mrtvých. Když zrovna nekouká na film, cestuje, fotí a dělá grafiku.
Nový Blade přišel o režiséra. Nové informace mluví o bídném scénáři a frustraci
Nový Blade přišel o režiséra. Nové informace mluví o bídném scénáři a frustraci
29.09.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Ačkoli byla nová verze upírobijce Bladea představena již v roce 2019. od té doby se projekt ne a ne hnout dopředu. Dva měsíce před natáčením pak proplouvají na povrch problémy během produkce. Ty doplňují odchod talentovaného režiséra.

Prsteny moci čeká velká bitva. Nové záběry ukazují střet Arondira s obřím skřetem
Prsteny moci čeká velká bitva. Nové záběry ukazují střet Arondira s obřím skřetem
29.09.2022 13:00:00 | Filmové novinky

Amazon před páteční novou epizodou seriálu Pán prstenů: Prsteny moci ukázal část záběrů obrany obyvatel Haradu, kterou povede elf Arondir. Ten se utká mimo jiné s obřím skřetem.

Deadpool 3 potvrdil nástup Wolverina. Z božího videa fanouškům padá brada
Deadpool 3 potvrdil nástup Wolverina. Z božího videa fanouškům padá brada
28.09.2022 13:30:00 | Filmové novinky

Nejšílenější antihrdina Marvelu se brzy přesune do rozvětveného vesmíru Marvel Cinematic Universe. V podání neodolatelného Ryana Reynoldse k sobě dokonce dostane spojence, jehož návrat si všichni přáli.

Přeobsazení herců v Rodu draka zaskočilo fanoušky. Tvůrci vysvětlují, proč to jinak nešlo
Přeobsazení herců v Rodu draka zaskočilo fanoušky. Tvůrci vysvětlují, proč to jinak nešlo
28.09.2022 13:00:00 | Filmové novinky

Protože hitové fantasy HBO Rod draka vypráví příběh dlouhý desítky let, museli se tvůrci seriálu vypořádat s velkými časovými skoky a přeobsazením některých hereckých představitelů.