FB pixel TP pixel
Hvězdné fantasy natočené v Česku přichází s 2. řadou. S trailerem přišly špatné zprávy © Amazon Studios

Hvězdné fantasy natočené v Česku přichází s 2. řadou. S trailerem přišly špatné zprávy

Amazon sice aktuálně sbírá diváky hlavně na nového Pána prstenů, přičemž chystá i pokračování fantasy Kolo času, na obrazovky se však vrací i seriál Carnival Row, který měl hodně komplikovaný vznik.

9. 11. 2022 11:00 | Filmové novinky

Když Travis Beacham psal před 17 lety scénář s názvem A Killing on Carnival Row, sám asi netušil, že se jeho zfilmování dočká až za takovou dobu. Ale stalo se. Teprve v roce 2015 vstoupil do produkce seriál Carnival Row, který zlákal Orlanda Blooma a Caru Delevingne do rolí detektiva a víly, kteří musí čelit složitému světu, v němž o rasismus vůči magickým tvorům a vraždy rozhodně není nouze. První řadu jsme na Amazonu viděli v roce 2019, po 3 letech se nakonec dočkáme i řady druhé.

První trailer a zrušení

Amazon vydal krátký teaser, v němž prakticky nic neříká. Mnohem více naopak reportuje deník Variety, který přinesl informaci, že fantasy natočené v Česku s nadcházející řadou také skončí, což zřejmě není něco, s čím tvůrci původně počítali. Jenže málokterý seriál vznikal tak komplikovaně jako právě Carnival Row. Produkce druhé řady se totiž musela prodlužovat kvůli pandemii, přičemž se ze štábu šířily informace, že samotný Bloom nebyl příliš spokojený s odklady i samotným scénářem, který nechával výrazně upravovat. Vzhledem k posouvání natáčení pak logicky muselo dojít k prodražování seriálu, do něhož se však již dříve investovaly nemalé peníze kvůli stavbě kulis či výrobě kostýmů.

Uvidíme, jak moc nakonec tvůrci se zrušením po druhé řadě počítali, až se od 17. února 2023 začne Carnival Row znovu vysílat na streamovací službě Prime Video. Zde budou nové epizody přibývat pravidelně každý týden a celkem se dočkáme deseti dílů. Byla by bezpochyby škoda, kdyby se jednalo o další z mnoha seriálů, který skončí s otevřeným koncem, u něhož máme pocit, že jsme jen promarnili spoustu času.

Reklama
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Jak to vypadá s novou Hvězdnou bránou? Autor SG-1 odhalil smutnou budoucnost
Jak to vypadá s novou Hvězdnou bránou? Autor SG-1 odhalil smutnou budoucnost
09.11.2022 9:00:00 | Filmové novinky

Populární seriál Hvězdná brána započal svou dlouholetou cestu již v 90. letech a od svého vzniku se rozrostl o tři spin-off seriály a řadu filmů. Seriál, který vznikl na motivy stejnojmenného filmu Rolanda Emmericha z roku 1994, se měl dočkat renesance. Nyní se však zdá, že se návrat na televizní či jiné obrazovky nekoná.

Jeden z nejlepších filmů roku konečně v prvním traileru. Hvězda Mumie hraje o Oscara
Jeden z nejlepších filmů roku konečně v prvním traileru. Hvězda Mumie hraje o Oscara
08.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Brendan Fraser patřil na konci 90. let mezi největší akční hvězdy Hollywoodu. V posledních letech se však stáhnul do ústraní. Nyní je zpět a jeho fenomenální výkon by mu mohl vynést Oscara za nejlepší herecký výkon.

Největší drama Netflixu se vrací. Recenze ale neskrývají zklamání
Největší drama Netflixu se vrací. Recenze ale neskrývají zklamání
07.11.2022 17:30:00 | Filmové novinky

Netflix je známý tím, že jen málokterý seriál nechá zajít až do 5. řady. V případě dramatu Koruna tak ale skutečně učinil a očekává se, že seriál dostane i další řadu, kde by mohl příběh nedávno zesnulé královny Alžběty uzavřít. Už nyní ale podle recenzentů seriál naráží na limity toho, že zpracovává moderní podobu monarchie.

Nejnapínavější film roku míří na Netflix. Trailer motá hlavu a ničí bránici
Nejnapínavější film roku míří na Netflix. Trailer motá hlavu a ničí bránici
07.11.2022 16:45:00 | Filmové novinky

Daniel Craig se vrací jako bláznivý detektiv Benoit Blanc, aby znovu rozluštil zapeklitý případ a pobavil nás čerstvou dávkou kriminální komedie. Pokračování hitu Na nože vypadá v traileru naprosto skvěle.