FB pixel TP pixel
Proč Henry Cavill opustil Zaklínače? Zákulisní informace odhalují tvrdé spory © Netflix

Proč Henry Cavill opustil Zaklínače? Zákulisní informace odhalují tvrdé spory

Spekulací, proč Henry Cavill opustil fanoušky milovanou postavu zaklínače Geralta, se na internetu objevila spousta. Web Redanian Intelligence, který zasvěceně o Zaklínači informuje, přinesl asi nejpravděpodobnější vysvětlení.

7. 11. 2022 12:30 | Filmové novinky

Odchod Henryho Cavilla ze seriálu Zaklínač již stihli fanoušci hořce oplakat, stále se ale na veřejnost nedostaly informace, proč tento sympatický herec postavu Geralta opouští. Spekulací je na sociálních sítích samozřejmě spousta, nyní ale přináší nové zákulisní zprávy web Redanian Intelligence, který dlouhodobě o Zaklínači zasvěceně informuje. V létě 2021, kdy byla 2. řada Zaklínače ve fázi postprodukce a 3. série ještě nebyla schválena, už prý Netflix zvažoval přeobsazení Geralta. Důvodem bylo, že Henry Cavill přemýšlel nad odchodem ze seriálu po 2. sérii, protože si s producenty „nerozuměli“ ohledně tvůrčího směřování seriálu a Geraltovy role v něm.

Když posléze došlo na propagační turné pro 2. řadu, Cavill prakticky v každém rozhovoru opakoval, že prosazuje přesnější knižní podobu Geralta. V jednom rozhovoru například uvedl: „Nejtěžší pro mě bylo najít rovnováhu mezi vizí tvůrců seriálu a mou láskou ke knihám… Snažil jsem se do Zaklínače přenést Geralta, který je věrnější knižní předloze. O nic více mi nešlo." Poté, co Cavill podepsal štědrou novou smlouvu za natočení 3. řady (ze 400 tisíc dolarů za epizodu v druhé řadě si polepšil na 1 milion dolarů), se zdálo, že je záležitost uzavřena.

Mezitím se pod novým vedením Warner Bros a DC a přimlouvání samotného Dwaynea Johnsona naskytla příležitost zopakovat si roli Supermana. Konflikt harmonogramu mezi Supermanem a Zaklínačem není vyloučen, ale sám Cavill v rozhovoru z roku 2019 na tuto otázku odpověděl, že zvládne obojí. Takže jako nejpravděpodobnější se jeví spojení obou faktorů: Henry Cavill nebyl spokojen se směřováním seriálu, poté ale dostal nabídku vyššího výdělku a rozhodl se zůstat ještě jednu sezónu. Možnost zopakování si role Supermana jej ale definitivně přesvědčila Zaklínače opustit.

Zdroj: Redanian Intelligence

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Netflix v traileru představuje největší listopadové hity. Vyberete si?
Netflix v traileru představuje největší listopadové hity. Vyberete si?
06.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Netflix chystá na listopad celou řadu zajímavých novinek napříč žánry, když si na své přijdou fanoušci sci-fi, vánoční filmů, kriminálek i fantasy. Není divu, že vyrukoval i s novým trailerem, který vám všechny velké tituly rychle a zábavně představí

Největší sci-fi seriál HBO končí. Na tragické sledovanosti vydělají jen herci
Největší sci-fi seriál HBO končí. Na tragické sledovanosti vydělají jen herci
06.11.2022 9:00:00 | Filmové novinky

HBO skrze šéfa Warner Bros. Discovery pokračuje v brutálních škrtech nákladů společnosti, která se stále topí v dluzích. Nyní to odnesl sci-fi seriál Westeworld. Hercům to ale vadit nemusí, na své si totiž přijdou.

Obří Trol útočí v nové katastrofické sci-fi Netflixu. Trailer slibuje velkolepou akci
Obří Trol útočí v nové katastrofické sci-fi Netflixu. Trailer slibuje velkolepou akci
03.11.2022 14:30:00 | Filmové novinky

Jedním z nejpozoruhodnějších snímků, které do konce roku uvede Netflix na své streamovací platformě, bude katastrofické fantasy Trol. To divákům nabídne spektakulární destruktivní podívanou zasazenou do dechberoucí severské scenérie.

Napětí je u konce. Nejdražší fantasy Netflixu se dočká pokračování
Napětí je u konce. Nejdražší fantasy Netflixu se dočká pokračování
03.11.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Netflix napíše další kapitoly v sáze Věčných. Sen a další se totiž v první řadě Sandmana osvědčili a přitáhli k obrazovkám miliony diváků. Po měsících nejistot proto Neil Gaiman coby autor předlohy konečně oficiálně ohlásil vznik další řady, na které se bude aktivně podílet.