FB pixel TP pixel
Dočkají se Sedmilhářky od HBO třetí řady? Šance jsou prý nízké © TMDB

Dočkají se Sedmilhářky od HBO třetí řady? Šance jsou prý nízké

Programový ředitel HBO Casey Bloys se v nedávném rozhovoru vyjádřil k možné třetí řadě seriálu Sedmilhářky, a navíc promluvil ohledně probíraného vyšachování režisérky Andrey Arnold na konečné podobě druhé série.

30. 7. 2019 0:00 | Filmové novinky

Závěr druhé řady hvězdně obsazeného dramatu Sedmilhářky byl opět mnohými fanoušky poměrně živě diskutován a jeho otevřený konec může vybízet ke spekulacím ohledně možného rozvíjení dalších životních osudů Madeline (Reese Witherspoon), Celeste (Nicole Kidman), Jane (Shailene Woodley), Bonnie (Zoe Kravitz) a Renaty (Laura Dern). K tomuto tématu se vyjádřil Casey Bloys, programový ředitel HBO, který zdůraznil, že původně byly Sedmilhářky točeny jako minisérie a s dalším pokračováním se nepočítalo. Ale obrovský úspěch první řady, chemie kolem celého filmového štábu, a možnost rozvíjet silný příběh, byly důvodem k natočení druhé řady. Proto nechce hned zavrhovat eventuální třetí řadu, ale v tuto chvíli to prý nevypadá moc reálně.

Dočkají se Sedmilhářky od HBO třetí řady? Šance jsou prý nízké © TMDB

Bloys se také vyjádřil k zákulisnímu incidentu, ve kterém byla režisérka druhé řady Andrea Arnold vyloučena z postprodukční fáze a prakticky tím ztratila autorskou kontrolu na finální podobě (podrobněji jsme popsali zde). Podle Bloyse prý kolem aféry vzniklo mnoho dezinterpretací a zopakoval, že „bez Andrey by prostě druhá řada nikdy nevznikla”. Vedla si prý skvěle a její vedení herců bylo výjimečné. Ale jak je v televizní branži zvykem, režisér zde nemá konečnou tvůrčí kontrolu, takže celá premisa, že jí bylo autorství odejmuto, je podle něj chybná. Arnold prý provedla režisérské střihy pro všech sedm epizod a předala je producentskému týmu, který tvořili zejména David E. Kelley, Reese Witherspoon a Nicole Kidman. Ti pak poprosili režiséra Jean-Marca Valléeho, aby pomohl s vyladěním epizod do konečného tvaru, což prý není nikterak výjimečné, zvlášť když je Vallée režisérem a showrunnerem celé první řady. „Andrea neměla nikdy slíbenou naprostou volnost, stejně jako Jean-Marc nemá nad dílem neomezenou moc. Vše jsme dopředu jasně řekli a Andrea prostě věděla, že nehledáme někoho, kdo by seriál kompletně předělal”, ukončil všechny spekulace Bloys.


 841 zobrazení   6 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Scorseseho Irishman otevře festival v New Yorku. Máme první fotografie
Scorseseho Irishman otevře festival v New Yorku. Máme první fotografie
29. 7. 2019 22:30:00 | Filmové novinky

Očekávaný gangsterský megafilm Martina Scorseseho, Irishman, se konečně představuje na prvních fotografiích. Záběry novinky od Netflixu přišly společně s oznámením, že film jako první uvidí diváci na festivalu v New Yorku. Kdy se dočkají ostatní?

Seriálový Pán prstenů má první trailer, který odhaluje hvězdný tvůrčí tým
Seriálový Pán prstenů má první trailer, který odhaluje hvězdný tvůrčí tým
29. 7. 2019 | Filmové novinky

Jeff Bezos chce seriál ze světa Pána prstenů, který se stane další Hrou o trůny. A nové video, které odhalilo tvůrčí tým, jenž seriál přivede k životu, ukazuje, že Amazon neponechává nic náhodě. Najal si totiž tvůrce s referencemi z absolutní filmové i seriálové špičky.

Jack Ryan se představuje v prvním traileru 2. řady seriálu od Amazonu
Jack Ryan se představuje v prvním traileru 2. řady seriálu od Amazonu
28. 7. 2019 | Filmové novinky

Svérázný agent CIA se po roční odmlce brzy vrátí na obrazovky Amazon Prime a tentokráte se spolu s ním podíváme do různých jihoamerických republik. V prvním teaser traileru láká Ryan na další kaskadérské kousky a přestřelky.

První ukázky ruského seriálu Černobyl, KGB v něm jde po agentovi CIA
První ukázky ruského seriálu Černobyl, KGB v něm jde po agentovi CIA
26. 7. 2019 14:50:00 | Filmové novinky

Může to vypadat jako reakce na minisérii HBO, ale prý tomu tak není. Ještě letos se totiž dočkáme dalšího seriálu o Černobylu, tentokrát však z ruské produkce a se zápletkou, o které se toho v historických popisech Černobylské havárie příliš mnoho nedočtete.