FB pixel TP pixel
Seriálový Pán prstenů má první trailer, který odhaluje hvězdný tvůrčí tým © TMDB

Seriálový Pán prstenů má první trailer, který odhaluje hvězdný tvůrčí tým

Jeff Bezos chce seriál ze světa Pána prstenů, který se stane další Hrou o trůny. A nové video, které odhalilo tvůrčí tým, jenž seriál přivede k životu, ukazuje, že Amazon neponechává nic náhodě. Najal si totiž tvůrce s referencemi z absolutní filmové i seriálové špičky.

29. 7. 2019 0:00 | Filmové novinky

Kreativní tým, který má za úkol vytvořit pravděpodobně nejdražší televizní seriál v historii, lze v jistém smyslu označit za „all-star tým“, který má všechny předpoklady k tomu, aby dal dohromady fantasy skvost, z kterého si fandové Pána prstenů sednou na zadek. Nechybí v něm například světově uznávaný expert na originální dílo Tolkiena Tom Shippey, který se podílel na produkci originální filmové trilogie Pán prstenů. Nebo umělec John Howe , jež pracoval jako konceptuální designer jak na Pánovi prstenů, tak na Hobitovi. Minulý týden jsme se také dozvěděli, že byla v seriálu obsazena Markella Kavenagh (The Cry, Piknik u Hanging Rock), která ztvární zatím blíže nespecifikovanou postavu jménem Tyra.

Showrunnery jsou JD Payne a Patrick McKay , kteří napsali originální scénář pro Star Trek: Do neznáma před tím, než byl nahrazen skriptem Simona Pegga. Jako scenáristé se představí Gennifer Hutchinson (Volejte Saulovi, Perníkový táta, Akta X), Helen Shang (Hannibal, Hawaii Five-0), Jason Cahill (Fringe, NYPD Blue, Rodina Sopránů), Glenise Mullins (Kingdom, Terminator Genisys), Justin Doble (Almost Human, Stranger Things), Bryan Cogman (Hra o trůny) a Stephany Folsom (Toy Story 4: Příběh hraček). Znovu se objevilo i jméno J.A. Bayony, který je oznámen jako režisér prvních dvou dílů. Výkonní producenti jsou Belén Atienza (Jurský svět: Zánik říše, Faunův labyrint), Bruce Richmond (Hra o trůny, Westworld), Gene Kelly (Impérium – Mafie v Atlantic City, The Pacific) a Lindsey Weber (Star Trek: Do neznáma). Ron Ames (Avengers: Age of Ultron, Letec) zaujme roli koproducenta, Kate Hawley (Sebevražedný oddíl) kostýmové designerky, Rick Heinrichs (Star Wars: Poslední z Jediů) bude produkční designer a Jason Smith (Avengers) zajistí odborný dohled nad vizuálními efekty. Tvůrčí sestava je tak dalším důvodem, proč se na chystaný LOTR seriál, jehož premiéra je očekávána v roce 2021, těšit.

Reklama  8 332 zobrazení   135 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Jack Ryan se představuje v prvním traileru 2. řady seriálu od Amazonu
Jack Ryan se představuje v prvním traileru 2. řady seriálu od Amazonu
28.07.2019 | Filmové novinky

Svérázný agent CIA se po roční odmlce brzy vrátí na obrazovky Amazon Prime a tentokráte se spolu s ním podíváme do různých jihoamerických republik. V prvním teaser traileru láká Ryan na další kaskadérské kousky a přestřelky.

První ukázky ruského seriálu Černobyl, KGB v něm jde po agentovi CIA
První ukázky ruského seriálu Černobyl, KGB v něm jde po agentovi CIA
26.07.2019 14:50:00 | Filmové novinky

Může to vypadat jako reakce na minisérii HBO, ale prý tomu tak není. Ještě letos se totiž dočkáme dalšího seriálu o Černobylu, tentokrát však z ruské produkce a se zápletkou, o které se toho v historických popisech Černobylské havárie příliš mnoho nedočtete.

Carnival Row: Steampunková detektivka s Legolasem láká na romanci a utrpení
Carnival Row: Steampunková detektivka s Legolasem láká na romanci a utrpení
26.07.2019 | Filmové novinky

Již za měsíc se na obrazovkách streamovací služby Amazon Prime objeví dlouho očekávaná seriálová novinka Carnival Row, v níž se Orlando Bloom a Cara Delevingne ocitnou v temném světě steampunkové fantasy, kde lidé mučí pohádkové bytosti.

Ztratila režisérka Andrea Arnold kontrolu nad 2. řadou Sedmilhářek?
Ztratila režisérka Andrea Arnold kontrolu nad 2. řadou Sedmilhářek?
25.07.2019 15:00:00 | Filmové novinky

V posledním týdnu se živě debatovalo o zákulisní atmosféře a postprodukčních dodělávkách druhé řady kriticky i divácky oblíbeného dramatu Sedmilhářky. Režisérka Andrea Arnold prý nakonec nemohla uplatnit svou vizi, HBO se proti nařčení ohrazuje.