FB pixel TP pixel
Expendables 4 předvádí krvavá jatka. Trailer potvrdil, že na brutalitě se šetřit nebude © Lionsgate

Expendables 4 předvádí krvavá jatka. Trailer potvrdil, že na brutalitě se šetřit nebude

Tvůrci vyslyšeli fanoušky, kteří volali po tom, aby čtvrtí Expendables hýřili drsnou akcí, ve které nebudou chybět brutální výjevy, ani nějaká ta sprostota. Sylvester Stallone a Jason Statham tak s novým týmem předvádí krvavá jatka, která občas ještě opepří ostřejší slůvko.

Filmové novinky

Čtvrtý film akční série Expendables natočil režisér Need for Speed Scott Waugh a zatím se zdá, že by se mohlo jednat o návrat alespoň do vod solidní akční podívané se stárnoucími hrdiny, kteří si ze sebe umí dělat srandu. Ať už je to Stallone, poloslepý Dolph Lundgren nebo Jason Statham, který si užije s Megan Fox a poté si v rámci záchrany světa před třetí světovou válkou dá po papuli s padouchem Ika Uwaise. Dojde na nože, střelné zbraně, převracení lodi a samozřejmě i spoustu tun pyrotechniky. A tvůrci nyní navíc potvrzují, že tohle všechno bude mít rating R, který dovolí akčním borcům mluvit, jak jim pusa narostla, a také provádět velkolepá krvavá jatka.

Co to znamená? Řezání krků a rozstřelování nepřátel na kusy bude prostě samozřejmostí, což jistě udělá radost vyznavačům drsné a nekompromisní akce. Je však nutné brát v potaz, že jak je vidět už v traileru, krvavé gejzíry budou – jak je v současnosti smutnou realitou – pouze digitální, což násilnostem ubírá na síle. Kde jsou navíc časy čtvrtého Ramba, který chtěl přepáleným násilím jednoduše ukázat, jaké jsou dopady války na člověka, když na něj pálí obrovský samopal. V případě Expendables 4 působí sázka na krev a sprosťárny poněkud samoúčelně, na druhou stranu jsme ale pořád v ranku těžkotonážního akčního béčka s 50 Centem, takže stěžovat si není zcela na místě. Čtvrtý film totiž vypadá docela fajn, tak snad dojde na pořádné střety i přestřelky a režisér s nepříliš dobrou reputací překročí svůj stín. Česká premiéra proběhne 21. září 2023.

Zdroj: Lionsgate

Největší sci-fi Netflixu má velkolepý trailer. Chce být větší než Star Wars, Duna i Avatar
Největší sci-fi Netflixu má velkolepý trailer. Chce být větší než Star Wars, Duna i Avatar
23.08.2023 7:00:00 | Filmové novinky

Režisér Zack Snyder už sice nemá nic společného se superhrdiny od DC, jeho služby ale rád využívá Netflix, pro který po zombie heistu Armáda mrtvých natočil sci-fi, ve které vědomě vykrádá Star Wars a další tucet žánrově podobných filmů. A dle očekávání je to velkolepá a značně zpomalená podívaná.

Karlos Vémola v novém filmu odhaluje nitro a minulost. Trailer láká na unikátní neviděné záběry
Karlos Vémola v novém filmu odhaluje nitro a minulost. Trailer láká na unikátní neviděné záběry
23.08.2023 6:00:00 | Filmové novinky

Už brzy se do českých kin chystá dokument o jedné z největších sportovních osobností současnosti. Karlos Vémola v chystaném filmu bude odhalovat své nitro i počátky kariéry. Chybět nebudou ani unikátní a dosud neviděné záběry, jejichž střípky nabízí i první trailer.

Star Wars a Marvel seriály už nebudou exkluzivně na Disney Plus
Star Wars a Marvel seriály už nebudou exkluzivně na Disney Plus
22.08.2023 12:00:00 | Filmové novinky

Jak se streamovací rybníček rychle mění, že? Ještě před pár měsíci by bylo nemyslitelné, aby exkluzivní seriály nějaké streamovací služby byly dostupné jinde nebo byly dostupné i offline. Jenže časy se mění a řada přišla už i na Marvel a Star Wars.

Tvůrci zuří. Populární a chválené seriály byly zrušeny, měly přitom schválené pokračování
Tvůrci zuří. Populární a chválené seriály byly zrušeny, měly přitom schválené pokračování
22.08.2023 10:00:00 | Filmové novinky

Protože hollywoodské stávky přinesou velká zpoždění ve výrobě filmů a seriálů, rozhodl se gigant Amazon překvapivě nečekat a zrušil své dva loňské úspěšné pořady, kterým již přislíbil další řady. Tvůrce rozhodnutí naštvalo.