FB pixel TP pixel
Obří asteroid zničil svět. Lidstvo hledá nový domov v epickém traileru streamovacího hitu © Lionsgate

Obří asteroid zničil svět. Lidstvo hledá nový domov v epickém traileru streamovacího hitu

Trh s filmy se sice v posledních letech díky streamingu radikálně proměnil, filmaři a producenti si však v jistém směru mohou pískat. Díky Netflixu a dalším platformám totiž vznikla dokonalá náhrada za domácí video, které mnohdy zachraňovalo projekty z kin.

Filmové novinky 25. 9. 2025 18:42 | Filmové novinky

Na apokalyptický snímek Greenland: Poslední úkryt s Gerardem Butlerem v hlavní roli si z kin pamatuje málokdo. Primárně kvůli tomu, že například v Česku snímek do kin ani nešel. Jenže filmařům to zase tolik vadit nemusí, protože studio Lionsgate rozprodalo tradičně práva na film s rozpočtem 35 milionů dolarů po všech čertech, ale hlavně jen v mezinárodních trzích utržilo přes 50 milionů dolarů. Další miliony navíc začaly přitékat díky digitální distribuci na streamingu.

Nové home video

Pamětníci si určitě vzpomenou, že domácí video (VHS kazety, DVD apod.) kdysi bývalo spásou celé řady filmů a Hollywood se po jejich úpadku hodně strachoval o výpadek tržeb. Pomocnou ruku mu v posledních letech a hlavně během covidu podal rozpuk streamovacích služeb. A nejen těch, které pracují s předplatným. Extrémně populární je prodávání filmů přes platformy jako Amazon Prime nebo Apple TV. A když se tržby ze všech koutů internetu sečtou, najednou není problém schválit pokračování i u filmu, o který jste v kinech ani nezavadili.

To je případ chystané novinky Greenland 2: Migration, v níž se kromě Butlera opět vrací i Morena Baccarin, aby se společně pokusili najít nové útočiště lidstva na zpustošené matičce Zemi, protože v podzemním úkrytu už lidé dostávají klaustrofobii a ponorkovou nemoc. Katastrofický spektákl před 5 lety patřil mezi to lepší co zkázonosný žánr v poslední dekádě nabídl a své publikum našel napříč hned několika platformami. Jen v Česku se stal první díl hitem na Netflixu, Google Filmech nebo Apple TV (bývalé iTunes). V dalších zemích Evropy či regionech světa se filmu hodně dařilo i na HBO Max, Amazon Prime Videu, již zmíněném Amazon Prime, ale také na u nás prakticky neznámých platformách jako Chili, Vudu, OSN nebo Via Play.

Nyní i v českých kinech

Zkrátka a dobře, práva na film se podařilo rozprodat tak šikovně, že producenti zjistili, že se dvojka jednoduše vyplatí a tentokrát se filmu dočkají čeští diváci v kinech. Atraktivity titulu si totiž povšimla distribuční společnost Vertical Entertainment, která 8. ledna chystá Greenland 2 i do našich kin. Jde tak o jeden z mála titulů, kdy jednička kina vynechala, dvojka už však může diváky bavit na velkém plátně. A soudě podle epického traileru by mělo být o co stát. Ostatně rozpočet vyrostl skoro na dvojnásobek a zničené scenérie vypadají v rámci středněrozpočtových trikových filmů velice dobře. Tak si držme palce, ať Gerard Butler zase trefí výživnou žánrovku jako již několikrát v minulosti.

Zdroj: BOM / Netflix / FlixPatrol / Lionsgate

 1 Líbí se mi

Komentáře k článku

Pro přidávání recenzí, hodnocení a komentářů se prosím přihlaš
Zatím žádný komentář. Buď první!
Newsletter

Nevíš, co si pustíš?

Nech si každý pátek podvečer zdarma doručit do svého inboxu náš nový newsletter s filmovými tipy, trailery či novinkami.

Přihlásit odběr
Dieselův fantasy propadák se vrací po 10 letech. Spasil ho úspěch na Netflixu
Dieselův fantasy propadák se vrací po 10 letech. Spasil ho úspěch na Netflixu
25.09.2025 18:00:00 | Filmové novinky

Mnozí na streamovací služby nadávají, takový Vin Diesel je však musí milovat. Jeho filmy jsou totiž na streamingu extrémně populární. V případě 10 let staré fantasy Poslední lovec čarodějnic byl zájem online dokonce tak vysoký, že projekt dostane pokračování.

Všichni zítra umřeme. Thrillerová událost roku na Netflixu vás v traileru nenechá vydechnout
Všichni zítra umřeme. Thrillerová událost roku na Netflixu vás v traileru nenechá vydechnout
25.09.2025 17:35:00 | Filmové novinky

Netflix se na letošní podzimní sezónu nachystal výtečně a nyní servíruje další ze svých velkých titulů letošního roku. Extrémně chválený thriller Dům plný dynamitu patří mezi nejlepší thrillery letošního roku.

Válka mimozemšťanů a zásadní změna Pandory. Velkolepý trailer Avatara 3 bere dech
Válka mimozemšťanů a zásadní změna Pandory. Velkolepý trailer Avatara 3 bere dech
25.09.2025 16:00:00 | Filmové novinky

James Cameron nezahálí a třetí díl Avatara doručí do kin již letos v prosinci. A zatímco první trailer v červenci letošního roku ještě působil velmi podobně jako The Way of Water, nová upoutávka už ukazuje, čím bude trojka svěží.

Stranger Things naposledy! Nové záběry lákají na monstra, akci a emocionální vyvrcholení
Stranger Things naposledy! Nové záběry lákají na monstra, akci a emocionální vyvrcholení
24.09.2025 19:00:00 | Filmové novinky

Bezpochyby nejočekávanější seriálovou novinkou letošního podzimu je epické zakončení fenoménu jménem Stranger Things. Po mnoha průtazích by měla sága z městečka Hawkins letos definitivně skončit a tvůrci tvrdí, že se máme rozhodně na co těšit.