FB pixel TP pixel
HBO slaví. Jeho historická sci-fi novinka trhá rekordy sledovanosti © TMDB

HBO slaví. Jeho historická sci-fi novinka trhá rekordy sledovanosti

Poslední týdny zatím marně čekají na nějakou větší seriálovou událost. Mohl by se jí stát nový seriál od HBO, jehož první díl viděl rekordní počet diváků?

Streaming novinky

Steampunkový seriál Viktoriánky, za nímž stojí z velké části Joss Whedon, v neděli večer premiéroval na kabelovce HBO a online podle teritorií buď na HBO GO, nebo na HBO Max. A nevedl si vůbec špatně. Tento nejnovější HBO originál přilákal v USA celkově přes 1,4 milionů diváků při započítání lineárního i digitálního vysílání dohromady. Seriál zaznamenal rekord pro původní sérii vysílanou na HBO Max a velmi těsně porazil konkurenty v podobě hororové procházky napříč rasistickou Amerikou Lovecraftova země od Mishy Green, nebo hvězdného kriminálního hitu Mělas to vědět v hlavních rolích s Nicole Kidman a Hugh Grantem, který byl nejsledovanějším pořadem HBO loňského roku. Čistě v lineárním vysílání ale oba níže zmíněné pořady Viktoriánky ve sledovanosti porazily.

HBO slaví. Jeho historická sci-fi novinka trhá rekordy sledovanosti © TMDB

The Nevers, jak zní titul v originále, nabízí lákavý kabát sci-fi dramatu zasazeného do alternativní historie viktoriánského Londýna, který je od jisté události sužován „Dotčenými“ – osobami, většinou ženami, u nichž se náhle projevily nadpřirozené schopnosti. A fanoušci na toto lákadlo slyšeli. V hlavních rolích nabídnou Viktoriánky jak nové, tak ostřílené herce a herečky jako Laura Donnelly (Tolkien), Olivia Williams, Ann Skelly (Malé ženy), Ben Chaplin (Vykopávky), James Norton nebo Nick Frost. Celou sérii původně připravoval Joss Whedon v roli scenáristy, režiséra i producenta. Kvůli nejrůznějším obviněním z nevybíravého chování ale musel Whedon nakonec štáb opustit a projekt za něj dokončila Philippa Goslet. HBO nyní uvádí první polovinu první řady. Další díly by měly dorazit do konce tohoto roku.

 5 117 zobrazení   16 se líbí
Konec Netflixu na zkoušku. Služba sáhla k zásadní změně předplatného
Konec Netflixu na zkoušku. Služba sáhla k zásadní změně předplatného
11.04.2021 12:00:00 | Streaming novinky

Netflix pořádně riskuje, když zrušil svou nabídku prvního měsíce zdarma, kterou v minulosti dokázal nalákat tisíce zákazníků. Milovníky trial verzí na nejrůznějších uživatelských účtech tak následující zprávy rozhodně nepotěší.

Ty bláho! Netflix získal exkluzivní práva na Uncharted a další hity od Sony
Ty bláho! Netflix získal exkluzivní práva na Uncharted a další hity od Sony
08.04.2021 20:00:00 | Streaming novinky

Sony Pictures nemá jako jedno z mála hollywoodských studií svou vlastní streamovací službu, což znamená, že musí své tituly uplatňovat jinde. A nebyl by to Netflix, aby nevyužil příležitosti.

Bizarní Netflix: Do nabídky vrací 7 dílů Rychle a zběsile... na měsíc?
Bizarní Netflix: Do nabídky vrací 7 dílů Rychle a zběsile... na měsíc?
07.04.2021 14:00:00 | Streaming novinky

Pokud nás sledujete pravidelně, pak jste určitě nepřehlédli, že o končící licenci série Rychle a zběsile na Netflixu informujeme pravidelně. A nyní se Netflix rozhodl, že celou situaci ohledně práv na vysokooktanovou frančízu udělá ještě bizarnější.

Snyderova Liga spravedlnosti od HBO je diváckým hitem. Je ale rekordní?
Snyderova Liga spravedlnosti od HBO je diváckým hitem. Je ale rekordní?
26.03.2021 | Streaming novinky

Podle prvních zveřejněných průzkumů měřících televizní sledovanost může být HBO spokojeno s rozhodnutím nechat Zacka Snydera zhotovit svou verzi Ligy spravedlnosti. Ta k televizním obrazovkám přilákala obrovský počet zájemců. Rekordní ale nebyl.