FB pixel TP pixel
Ty bláho! Netflix získal exkluzivní práva na Uncharted a další hity od Sony © TMDB

Ty bláho! Netflix získal exkluzivní práva na Uncharted a další hity od Sony

Sony Pictures nemá jako jedno z mála hollywoodských studií svou vlastní streamovací službu, což znamená, že musí své tituly uplatňovat jinde. A nebyl by to Netflix, aby nevyužil příležitosti.

Streaming novinky

Spider-Man: No Way Home nebude, Uncharted ano!

Které filmy tedy Netflix exkluzivně získá? Jelikož je Spider-Man: No Way Home chystaný ještě na tento rok, do nové dohody spadat nebude, stejně jako druhý díl Venoma. Netflix ale získá práva například na komiksovku Morbius s Jaredem Letem, pokračování Spider-Man: Paralelní světy a především na videoherní adaptaci Uncharted, ve které si Nathana Drakea zahraje Tom Holland. Zároveň má Netflix získat přístup k řadě katalogových titulů studia, takže se můžete v budoucnu těšit na řadu starších filmů. Ostatně již tento měsíc jsme dostali Spider-Many s Andrew Garfieldem a relativně čerstvě je na Netflixu i Spider-Man: Daleko od domova.

Filmy půjdou nejdříve do kin

Ty bláho! Netflix získal exkluzivní práva na Uncharted a další hity od Sony © TMDB

Pro velké filmy od Sony nicméně platí, že NEBUDOU na Netflixu mít premiéru jako takovou. S filmy, jako Uncharted, totiž Sony i nadále počítá nejprve do kin. Netflix jen získá práva pro online vysílání a prvních 18 měsíců tudíž filmy nebude moci mít například HBO. Netflix ale v rámci dohody získal přednostní práva na odkup titulů, které se Sony rozhodne do kin neposlat. Jedná se tedy o stejný princip, který letos uplatňovalo studio Paramount například s pokračováním Cesty do Ameriky, anebo blížící se novinkou Toma Clancyho Bez výčitek.

Smlouva výhodná pro obě strany

Jak už jsme si řekli, pro Sony je dohoda výhodná hlavně proto, že jeho filmová odnož nemá vlastní streamovací platformu, na které by své tituly mohla exkluzivně uvádět. Netflix si však také nemůže dvakrát vyskakovat. Jistě, má své exkluzivity, které přibývají každý týden. Je však dobré si uvědomit, že řadu z nich Netflix nenatočil, pouze je zakoupil například na filmových festivalech a marketech. A jelikož pomalu ztrácí katalogovou půdu pod nohama, protože ostatní studia si své filmy stahují pro vlastní platformy, musí se i dosud největší streamer snažit, aby svůj obsah dále rozvíjel. Pandemie totiž ukázala, že ani zásobárna Netflixu není nekonečná a poslední týdny chyběly v nabídce opravdu velké hity. A tuhle kolonku filmy jako Morbius nebo Uncharted rozhodně dokáží vyplnit.

 8 348 zobrazení   806 se líbí
Bizarní Netflix: Do nabídky vrací 7 dílů Rychle a zběsile... na měsíc?
Bizarní Netflix: Do nabídky vrací 7 dílů Rychle a zběsile... na měsíc?
07.04.2021 14:00:00 | Streaming novinky

Pokud nás sledujete pravidelně, pak jste určitě nepřehlédli, že o končící licenci série Rychle a zběsile na Netflixu informujeme pravidelně. A nyní se Netflix rozhodl, že celou situaci ohledně práv na vysokooktanovou frančízu udělá ještě bizarnější.

Snyderova Liga spravedlnosti od HBO je diváckým hitem. Je ale rekordní?
Snyderova Liga spravedlnosti od HBO je diváckým hitem. Je ale rekordní?
26.03.2021 | Streaming novinky

Podle prvních zveřejněných průzkumů měřících televizní sledovanost může být HBO spokojeno s rozhodnutím nechat Zacka Snydera zhotovit svou verzi Ligy spravedlnosti. Ta k televizním obrazovkám přilákala obrovský počet zájemců. Rekordní ale nebyl.

Konec spekulací, Black Widow půjde ve stejný den do kin i na Disney+
Konec spekulací, Black Widow půjde ve stejný den do kin i na Disney+
24.03.2021 9:00:00 | Streaming novinky

K obrovskému, ale ne úplně překvapivému kroku se odhodlalo studio Disney. Po měsících váhání a spekulací se rozhodlo svoje dva nejbližší trháky, Cruellu a Black Widow uvést najednou v kinech i na Disney+. Překopalo také výrazně rozvrh většiny svých dalších filmů.

Netflix ovládl 93. oscarové nominace. Dohromady jich má přes třicet
Netflix ovládl 93. oscarové nominace. Dohromady jich má přes třicet
16.03.2021 9:00:00 | Streaming novinky

Americká akademie filmového umění a věd ohlásila nominace k 93. udílení Oscarů a za jednoznačného vítěze této disciplíny můžeme bezpochyby považovat streamovací společnost Netflix, která nominační ceremoniál ovládla.