FB pixel TP pixel
Jak se Arya dostala za záda Nočního krále? Vystřiženo, prý na tom nezáleží © TMDB

Jak se Arya dostala za záda Nočního krále? Vystřiženo, prý na tom nezáleží

Tvůrce Hry o trůny se rozhodl vyškrtnout cestu Aryi skrz Zimohrad až ke Stromu srdce, protože na tom, jak se tam dostala, dle jeho úsudku nezáleží.

20. 8. 2019 0:00 | Filmové novinky

Ještě před tím, než Hra o trůny definitivně skončila a na trůn usedl Bran (Isaac Hempstead-Wright), museli se živí vypořádat s Nočním králem (Vladimir Furdik) a Bílými chodci. Po letech budování napětí a očekávání nakonec k osudovému střetu došlo v 3. díle 8. řady s názvem „The Long Night“. Během 80 minut řada fanoušků očekávala souboj Nočního krále s Jonem Sněhem (Kit Harington) a spekulovala o tom, kdo má šanci domnělého hlavního padoucha seriálu porazit, ale nakonec se ze tmy zjevila letící Arya (Maisie Williams) a posla smrti promptně poslala pod kytky. Už po odvysílání tohoto dílu se mnoho lidí ptalo, jak se zraněná Arya probojovala Zimohradem až ke Stromu srdce a proklouzla skrz Bílé chodce až k Nočnímu králi. Nyní se ukázalo, že tvůrci tuto její cestu skutečně natočit chtěli, ale nakonec se rozhodli ji vystřihnout.

O zákulisí 3. epizody už toho prozradil mnoho a nyní přidal další zajímavý střípek. Režisér „dlouhé noci“ Miguel Sapochnik nedávno pro THR promluvil o rozhodnutí onu scénu s Aryou vystřihnout:

„Nebyl jsem si jistý ničím, pracovali jsme dlouho a tvrdě, abychom našli správnou rovnováhu mezi uspokojením a naplněním divákových představ. Pak jsme to celé natočili a přetočili a zjistili, že klíčovým prvkem je rytmus. Měli jsme detailní plán toho, jak se probojuje ke Stromu srdce, ale postupně nám došlo, že už to v podstatě udělala dříve v epizodě, takže to trochu vypadalo jako opakování. Nakonec jsme došli k názoru, že na tom, jak se tam dostala, nezáleží. Důležité bylo jen správně nachystat moment, kdy ji Noční král v letu chytí a my máme pocit, že je po všem, načež provede svůj trik s dýkou a zabije ho.“

Vzhledem k délce celého dílu lze předpokládat, že na tuto stejně jako na řadu dalších „vysvětlovacích“ scén zkrátka už nezbylo místo. Ve výsledku to celé bohužel po 8 řadách budování postavy Nočního krále působilo velmi uspěchaně (a tmavě). Podkopávat očekávání diváků je možná klíčem k dramatickému příběhu, ale řada fanoušků to spíš vnímala jako podkopání jejich důvěry a filozofie seriálu, na níž Hra o trůny vystavěla svůj obrovský úspěch.

 12 261 zobrazení   18 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Seriál Loki bude jako obří marvelovka. Konečně známe i počet epizod
Seriál Loki bude jako obří marvelovka. Konečně známe i počet epizod
19.08.2019 | Filmové novinky

Představitel proradného Lokiho, Tom Hiddleston, se opět rozpovídal o tom, co nás čeká v chystaném seriálu pro streamovací službu Disney+. A kupodivu odhalil i počet epizod.

Disney+ chystá seriál o Obi-Wanu Kenobim s Ewanem McGregorem?
Disney+ chystá seriál o Obi-Wanu Kenobim s Ewanem McGregorem?
16.08.2019 10:00:00 | Filmové novinky

Disney po propadáku se spin-offem Hana Sola znovu začíná prozkoumávat hlubiny Star Wars. A podle zákulisních drbů má co nevidět oznámit seriál o milovaném rytíři Jedi Obi-Wanu Kenobim, jehož opět ztvární Ewan McGregor.

Všichni jsou podezřelí. Nový trailer k 3. řadě 13 Reasons Why je venku
Všichni jsou podezřelí. Nový trailer k 3. řadě 13 Reasons Why je venku
15.08.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Do premiéry 3. řady populárního teen dramatu 13 Reasons Why zbývá pouze jediný týden a Netflix tudíž vypustil plnohodnotnou ukázku, která naznačuje výrazně temnější podání. Hannah je definitivně pryč a tentokrát se pátrá po vrahovi násilníka Bryce!

Streamovací služba od Apple je za rohem. Představila hvězdnou novinku
Streamovací služba od Apple je za rohem. Představila hvězdnou novinku
14.08.2019 14:00:00 | Filmové novinky

Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a Steve Carell jsou hlavními lákadly dramatického seriálu Morning Show, natočeného exkluzivně pro novou streamovací službu Apple TV+ startující tento podzim.