Štědrovečerní pohádky České televize patří pravidelně mezi nejsledovanější pořady celého roku. Dlouho však diváci hořekují nad jejich zpracováním. Letošní rok by ale mohl dopadnout výrazně jinak.
Zdroj: Česká televize
Letošní štědrovečerní pohádku režíruje jeden z autorů loňské nejlepší komedie Přišla v noci. Z trůnu tak sesazuje Karla Janáka, který už měl na režii pohádek pro ČT málem monopol. Novinka Tři princezny by měla divákům přinést sic v lecčems klasickou, v něčem ale též netradiční podívanou. Už samotný motiv toho, že hlavními hrdinkami jsou právě titulní tři princezny, které musí zachránit království, je pro tradicemi natolik zatížený tvar vskutku osvěžující. „Už názvem chceme říct, že to bude příběh o výrazných hrdinkách, a ne o hrdinech. A hlavní myšlenkou je spolupráce. Když si navzájem pomáháme, máme větší šanci úspěšně řešit nejrůznější problémy, a v pohádce tak zachránit celý svět. Naše urozené slečny se řídí stejným mottem jako Tři mušketýři – Jedna za všechny, všechny za jednu,“ nechal se slyšet Pavlíček.
Právě režisérův smysl pro humor, který si mohli diváci oblíbit nejen v hororové komedii Přišla v noci, ale též v rodinné taškařici Chata na prodej nebo Nonstop lahůdky, byl asi jedním z rozhodujících faktorů, proč volba padla právě na něj. „Pohádku režíruji poprvé a přiznávám, že to byl můj velký sen. Dobrou pohádku si definuji jako dobrodružný film s trochou humoru. Ten do děje rozhodně patří. A bude i ve Třech princeznách,“ dodává mladý tvůrce. Vánoční pohádku uvidí diváci na televizních obrazovkách nepřekvapivě na Štědrý večer a my se na ni letos snad pro jednou i těšíme. Snad je toto první krůček k větší pohádkové emancipaci.
⏰ 24. 5. 2024 🧑💼 Beata Mrazíková 🩶 12 📰 Filmové novinky
Nech si každý pátek podvečer zdarma doručit do svého inboxu náš nový newsletter s filmovými tipy, trailery či novinkami. Jdu na to!
Další: Novinky · České · Tipy · Data · Kvízy · Trailery · Rozhovory · Vše