FB pixel TP pixel
Mandalorian je v USA nejžádanějším seriálem. Překonal i Stranger Things © TMDB

Mandalorian je v USA nejžádanějším seriálem. Překonal i Stranger Things

Spuštěním Disney+ se na zámořské a nizozemské obrazovky vřítil i očekávaný seriál ze Star Wars univerza Mandalorian. Oblíbená značka, kladné recenze a nadšení fanoušků způsobily, že po několika měsících Stranger Things uvolňuje pozici nejdiskutovanějšího internetového pořadu vesmírnému nájemnému lovci.

Streaming novinky

Pomyslnou telekinetickou bitku mezi baby Yodou z Mandaloriana a Eleven ze Stranger Things v tuto chvíli vyhrává roztomilé zelené stvoření. Podle společnosti Parrot Analytics, která zkoumá a měří obsahovou poptávku napříč platformami a vydává každotýdenní žebříček nejžádanějších seriálů streamingových služeb, se poprvé po 21 týdnech nestal nejdiskutovanějším pořadem osmdesátkové sci-fi Stranger Things od Netflixu, ale právě Disneyho nájemný lovec Mandalorian. Parrot Analytics měří poptávku podle jejich standardizovaného měření založeného tak, aby odráželo zájem, oblíbenost, sledovanost či diváckou skladbu.

Mandalorian je v USA nejžádanějším seriálem. Překonal i Stranger Things © TMDB

A Mandalorian měl dle tohoto měření vyjádřenou poptávku v týdnu od 17. do 23. listopadu, která překonala 100 milionů lidí (tuto hranici pokořilo jen několik seriálů), zatímco Stranger Things jich nasbíral 81 milionů. Od odvysílání prvního dílu se tak zájem zvedl téměř trojnásobně. Mandalorian stanul i v čele žebříčku nejpoptávanějších nových seriálů, když překonal netflixovské hity The Umbrella Academy a When They See Us. Samozřejmě tato čísla nemají nic společného s čísly sledovanosti ani počty předplatitelů, ale poměrně jasně indikují zájem o seriál i právě spuštěnou službu Disney+. A samotná společnost se již stačila pochlubit, že po prvním dnu si jejich platformu zaregistrovalo přes 10 milionů zákazníků.

 3 626 zobrazení   102 se líbí
Jeho temné esence postupně ztrácí diváky, čísla jsou ale stále luxusní
Jeho temné esence postupně ztrácí diváky, čísla jsou ale stále luxusní
22.11.2019 12:00:00 | Streaming novinky

Vysokorozpočtová fantasy adaptace spisovatele Philipa Pullmana Jeho temné esence na BBC odstartovala s působivými čísly sledovanosti, další epizoda ale přilákala menší počet diváků a třetí díl tento trend dále potvrdil.

HBO Max pracuje na opětovném setkání Přátel
HBO Max pracuje na opětovném setkání Přátel
15.11.2019 | Streaming novinky

Všech šest hereckých hvězd velepopulárního sitcomového hitu Přátelé začalo nedávno vyjednávat o nabídce dalšího shledání před televizními kamerami, aby natočili mimořádný díl k 25. výročí odvysílání první řady. Objevit by se měl na nové streamovací službě HBO Max.

Disney Plus překonává očekávání. Po dvou dnech má 10 milionů předplatitelů
Disney Plus překonává očekávání. Po dvou dnech má 10 milionů předplatitelů
14.11.2019 15:00:00 | Streaming novinky

V Los Angeles začínají bouchat šampaňské, nová streamovací služba doslova pro celou rodinu totiž zlákala hned na úvod tolik předplatitelů, že překonává dalece stanovený plán.

Nejabsurdnější výmluvy stahovačů a milovníků ilegálního sledování filmů
Nejabsurdnější výmluvy stahovačů a milovníků ilegálního sledování filmů
13.11.2019 11:50:00 | Streaming novinky

S koncem celé řady ilegálních streamovacích webů typu TopSerialy.to se opět vyrojila otázka, proč by měli diváci za televizní a filmový obsah platit. Prolezli jsme temná zákoutí internetů a našli nejabsurdnější výmluvy, proč lidé nechtějí za obsah platit.