FB pixel TP pixel
Netflix se loučí se svým sci-fi hitem. Trailer odhaluje premiéru poslední řady © Netflix

Netflix se loučí se svým sci-fi hitem. Trailer odhaluje premiéru poslední řady

Populární mysteriózní sci-fi Manifest láká novým trailerem na svou závěrečnou čtvrtou řadu, ve které dovypráví osudy hrdinů zmizelého letu.

30. 8. 2022 15:00 | Filmové novinky

Sci-fi seriál Manifest, za nímž stojí v roli producenta Robert Zemeckis a jehož showrunnerem je Jeff Rake (Lidé zítřka), při svém uvedení v roce 2018 na stanici NBC lákal diváky na mysteriózní premisu ve stylu Ztraceni o nevysvětlitelně zmizelém letadle komerčního zaoceánského letu, které se náhle objeví o pět let později. Všichni pozůstalí celou posádku samozřejmě považují za mrtvou, cestující v letadle ovšem prožili jen pár hodin letu. Zatímco vláda vidí v cestujících hrozbu, vědci by posádku nejraději co nejdůkladněji prozkoumali a podrobili nejrůznějším testům.

Seriál, který původně patřil americké stanici NBC, měl skončit třetí řadou, ale po jejím odvysílání na Netflixu, kdy atakoval nejvyšší příčky sledovanosti, se streamovací gigant rozhodl seriál koupit a dodat mu finální čtvrtou sérii. I když si mnozí fanoušci stěžují na nevyvážené herecké výkony a v pozdějších fázích převažující telenovelovou složku, mysteriózní část je motorem seriálu, který dokáže diváky udržet u obrazovky s otázkou, jak to celé dopadne. Finální řada dostane dohromady dvacet epizod a bude rozdělena na dvě části. První várku deseti dílů budeme moci zhlédnout na Netflixu 4. listopadu.

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Netflix ukázal žhavého kandidáta na Oscara. Mysteriózní trailer je plný napětí
Netflix ukázal žhavého kandidáta na Oscara. Mysteriózní trailer je plný napětí
30.08.2022 14:30:00 | Filmové novinky

Netflix konečně ukázal jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, který má ambice útočit na Oscary. První trailer je dokonalou ukázkou mystéria a napětí.

Jeden z nejlepších seriálů všech dob se vrací. Dorazí online i do kin!
Jeden z nejlepších seriálů všech dob se vrací. Dorazí online i do kin!
30.08.2022 9:45:00 | Filmové novinky

Seriál, který položil jeden ze základních kamenů Quality TV, se vrací. Díky Aerofilms u toho budou i diváci v České republice.

Trailer 3. dílu Rodu draka láká na epickou bitvu a ohnivou zhoubu
Trailer 3. dílu Rodu draka láká na epickou bitvu a ohnivou zhoubu
29.08.2022 15:45:00 | Filmové novinky

Seriál Rod draka představil upoutávku na již třetí epizodu své první řady. A podle všeho nás čeká epická řež, ve které dojde na řinčení mečů i spoustu dračího ohně.

Autor Hry o trůny chtěl seriál mnohem delší. Popsal svůj podíl na finále
Autor Hry o trůny chtěl seriál mnohem delší. Popsal svůj podíl na finále
29.08.2022 15:30:00 | Filmové novinky

Premiéra nového seriálu ze Západozemí s podtitulem Rod Draka rozpoutala opět ve veřejném prostoru diskuze o jednom z nejpopulárnějších seriálů uplynulé dekády. Ke Hře o trůny se pro magazín The Wall Street Journal vyjádřil i sám autor knižní předlohy George R.R. Martin.