FB pixel

Jak jsme již jednou psali, Dark Avengers v komiksech působili jako tým Normana Osborna, který vznikl v době, kdy proslulý zloduch převzal S.H.I.E.L.D. a nahradil jej spřátelenou agenturou H.A.M.M.E.R. V té době Osborn založil vlastní tým Avengers, ve kterém rozdal identity původních hrdinů partě superpadouchů. Díky tomu se tak Loganův syn Daken stal novým Wolverinem, Bullseye Hawkeyem a samotný Osborn převzal identitu Iron Patriota. Dark Avengers nyní konečně míří i do sdíleného vesmíru MCU a podle nás by mohli - na rozdíl od komiksové předlohy - fungovat jako skupina antihrdinů ala Sebevražedný oddíl. A vzhledem k tomu, že pár potenciálních členů se už v různých projektech objevilo, pojďme si je představit.

Madame Hydra

Madame Hydra

Zatímco původní Avengers dal dohromady superšpión Nick Fury, jeho roli v rámci nové skupiny antihrdinů pravděpodobně převezme Valentina Allegra de Fontaine, kterou jsme poznali v nedávno skončené minisérii The Falcon and the Winter Soldier. Valentina se v předposlední epizodě představila suspendovanému Johnu Walkerovi a nalákala jej ke spolupráci, na kterou veterán z Afghánistánu okamžitě kývl. V komiksu Valentina vystupuje i jako Madame Hydra a podobně jako Fury je i ona zkušenou špionkou. Otázkou jen zůstává, zda alternativní hrdiny shromažďuje na vlastní pěst, nebo jedná ve jménu Normana Osborna.

US Agent

US Agent

John Walker po Stevu Rogersovi převzal legendární štít vyrobený z vibrania a společně se spolubojovníkem Lemarem se pustil do boje proti teroristické skupině Flag Smashers. I když Walker nenavázal na odkaz původního Capa, na samém konci seriálu The Falcon and the Winter Soldier dosáhl vykoupení díky spolupráci s novým Capem Samem Wilsonem i Buckym Barnesem. John nyní oblékl nový kostým a Valentina jej nazvala U.S. Agentem. Stane se právě on vůdcem nového týmu?

Yelena Belova

Yelena Belova

Snímek Black Widow byl už několikrát odložen, v červenci se jej ale konečně dočkáme. Už dříve bylo avizováno, že v rozlučce Scarlett Johansson se dočkáme vícero nositelek identity Black Widow, mezi kterými bude i Yelena Belova v podání Florence Pugh. Yelena je stejně jako Nataša neobyčejně zkušená bojovnice a v nejrůznějších komiksových sériích byla členkou Dark Avengers. Její další budoucnost u Marvelu je tedy téměř jistá.

Abomination

Abomination

V roce 2008 si Tim Roth zahrál ve filmu Neuvěřitelný Hulk Emila Blonskyho, ze kterého se stal superpadouch Abomination. Ten disponuje podobnými schopnostmi jako samotný Hulk a od konce Leterrierova snímku jsme o něm neslyšeli. Abomination se ale brzy objeví v novém seriálu She-Hulk, což by mohlo předznamenat jeho nástup k Dark Avengers. V novém týmu může klidně působit pod přezdívkou Hulk, koneckonců k podobné události došlo i v komiksech.

Agatha Harkness

Agatha Harkness

Nový tým se rozhodně neobejde bez nějaké té čarodějky, přičemž v úvahu aktuálně připadá proslulá Agatha Harkness ze Salemu. Tu jsme si dosyta užili v seriálu WandaVision, kde ji s grácií ztvárnila Kathryn Hahn. A i když na samém konci byla uvězněna ve Wandině dimenzi, díky snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness se klidně může vrátit zpět na scénu.

White Vision

White Vision

I když není v komiksech členem Dark Avengers, White Vision je aktuálně v rámci MCU pro tento tým ideálním kandidátem. Po událostech z finále WandaVision si úplně není jistý, kým nebo čím vlastně, ale vzhledem k tomu, že se rozpomněl na Visionovo působení u Avengers, může s klidem inklinovat i k nějakému podobnému uskupení. Aktuálně sice nevíme, kde se White Vision nachází, Madame Hydra a další ale rozhodně mohou rozhodit své sítě.

Scorpion

Scorpion

Členem filmových Dark Avengers by se určitě měl stát i nějaký Spider-Manův protivník a jelikož ústřední zloduši Vulture a Mysterio jsou z nejrůznějších důvodů ze hry, připadá v úvahu Mac Gargan. Ten se v komiksech stal Scorpionem i Venomem, v rámci Dark Avengers pak působil jako samotný Spidey. S Garganem se počítá do dalších projektů v rámci MCU i Sony's Universe of Marvel Characters a jeho angažmá u temných Avengerů by tedy dávalo smysl. Ve hře je ovšem i pro padoušskou týmovku Sinister Six.

Marvel chystá temnou verzi Avengers! Kdo bude bránit svět tentokrát?  |  Filmové novinky  | 

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Další články jako Marvel chystá temnou verzi Avengers! Kdo bude bránit svět tentokrát?

Filmové novinky  |  včera 17:20  |  8

Netflix představil postapo-komiksovku Sweet Tooth a vy ji musíte vidět!

Netflix v červnu uvede další ze svých očekávaných letošních seriálů, kterým je komiksovka Sweet Tooth. Ta se nyní představuje v prvním traileru. číst více

Filmové novinky  |  před 2 dny  |  46

Akční sci-fi nářez se Star-Lordem míří rovnou online! Máme první záběry

Chris Pratt se ve sci-fi novince Tomorrow War vydává do budoucnosti, aby zabránil mimozemské invazi. A první záběry vypadají parádně. Film uvede exkluzivně streamovací služba Amazon Prime Video, která za film zaplatila 200 milionů dolarů. číst více

Filmové novinky  |  před 2 dny  |  50

Začalo natáčení nové Hry o trůny! Kdy dorazí na HBO a kdo byl obsazen?

První z mnoha plánovaných vedlejších projektů spadajících do univerza fenoménu Hry o trůny s názvem House of the Dragon se posunul k natáčecí fázi. HBO fanouškům nabídlo fotky hlavních herců. číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny  |  40

Netflix v létě uvede 30 nových filmů. Máme první ukázky největších hitů

Netflix se toho nebojí a na letní měsíce chystá pořádný nášup nových filmových titulů. Nechybí mezi nimi ani řada očekávaných hitů, které mají jasný úkol. Udržet nás alespoň večer v pohodlí domova u televize! číst více

Filmové novinky  |  před 4 dny  |  5

93. Oscary ovládla režisérka očekávané marvelovky a ožralý Mikkelsen

Pandemický rok zná konečně své nejlepší filmy. Alespoň z pohledu americké Akademie, která letos se zpožděním oproti tradičnímu termínu rozhodla o svých filmových oblíbencích. Především v Marvelu se nyní mohou klepat po rameni. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist