FB pixel TP pixel
Sci-fi roku se blíží. Nový trailer Asimovovy Nadace vám vyrazí dech! © TMDB

Sci-fi roku se blíží. Nový trailer Asimovovy Nadace vám vyrazí dech!

Fanoušci hard sci-fi se mají na co těšit. Apple právě vydal nový dvouminutový trailer na svůj letošní seriálový hit, který láká bohatou výpravou se skvělými triky a prozradí datum premiéry.

Filmové novinky

Apple konečně vypustil první regulérní trailer na jeden z jeho největších a nejambicióznějších letošních projektů – adaptaci epické sci-fi ságy Nadace od proslulého Isaaca Asimova. Fanoušci se již určitě nemohou dočkat tohoto vysokorozpočtového seriálového ztvárnění věhlasné série, která je nabitá velkým počtem postav a spletitým vyprávěním se skoky v čase. Tato komplexita je pravděpodobně jedním z hlavních důvodů, proč jsme se dosud nedočkali filmové podoby této slavné ságy, pro kterou bude seriálové zpodobnění určitě vhodnější.

Děj se odehrává dvacet tisíc let v budoucnosti, v němž je celá galaxie osídlena lidstvem, které vytvoří jednotnou říši. Vědec Seldon ze svých matematických modelů ale zjistí, že je Říše blízko zániku, po kterém hrozí 30 tisíc let chaosu. Navrhne proto plán, aby tuto dobu bezvládí zkrátil. Na ukázce jsou patrné velké peníze, které technologický gigant do projektu investoval. Nedávno jsme informovali, že Apple výrazně zkracuje roční zkušební dobu pro majitele jeho nových zařízení na tři měsíce a vedle The Morning Show či Teda Lassa bude Nadace určitě patřit k projektům, kvůli kterým by se zákazníci mohli rozhodnout předplatné prodloužit. Na starost si seriál jako showrunneři vzali Josh Friedman a také pilný scénárista David S. Goyer (Batmani Christophera Nolana, Blade). Nadace bude na Apple TV+ debutovat 24. září a nabídne dohromady 10 epizod.

 1 685 zobrazení  
Disney kvůli rasismu opět změnil kánon Star Wars. Fanoušci zuří
Disney kvůli rasismu opět změnil kánon Star Wars. Fanoušci zuří
29.06.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Politická korektnost v podání studia Walt Disney Pictures nemá obdoby. Nově si studio dovolilo změnit název ikonického plavidla, které je součástí kánonu Star Wars celá desetiletí, z důvodu strachu z rasismu.

Nové Star Wars napíše scenárista jednoho z nejlepších filmů na Netflixu
Nové Star Wars napíše scenárista jednoho z nejlepších filmů na Netflixu
28.06.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Filmové Star Wars jsou po nepříliš povedené sequelové trilogii pánů Johnsona a Abramse v několikaletém limbu. Pomalu se ale chystají znovu k životu a my víme, kdo bude zřejmě u toho.

Bond se vrátí. HBO znovu nabídne všechny filmy s tajným agentem online
Bond se vrátí. HBO znovu nabídne všechny filmy s tajným agentem online
27.06.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Kdo na přelomu loňského a letošního roku propásl šanci zhlédnout některý z ikonických snímků s Jamesem Bondem na HBO, má nyní šanci na reparát. Do knihovny HBO GO se totiž o prázdninách vrátí všech 26 snímků s tajným agentem Jejího Veličenstva.

Drak a padouch z Hulka! Nový trailer na marvelovku Shang-Chi láká
Drak a padouch z Hulka! Nový trailer na marvelovku Shang-Chi láká
25.06.2021 15:00:00 | Filmové novinky

Mocný Shang-Chi se představuje v dalším traileru na svůj sólový snímek, jenž po sérii odkladů dorazí do kin a na Disney+ už 2. září. A zdá se, že jeho debut v MCU doplní i dva staří známí!