FB pixel TP pixel
Netflix šlape do plných. Do nových seriálů letos nacpe rekordní peníze © TMDB

Netflix šlape do plných. Do nových seriálů letos nacpe rekordní peníze

Po loňském pandemickém roce, ve kterém z důvodu pozastavení produkcí Netflix poprvé za svou existenci utratil za výrobu obsahu méně peněz než v tom předešlém, hodlá opět rozhazovat ve velkém.

29. 4. 2021 0:00 | Streaming novinky

Když Netflix minulý týden vykazoval své finanční výsledky za první čtvrtletí tohoto roku, prozradil také, jaký obnos hodlá letos utratit za obsah pro svou platformu. A bude to opět bezkonkurenční suma, kterou mu mohou ostatní streameři závidět. I když i oni sypou do svého obsahu mnohem větší částky než kdy v minulosti. Do rozšíření své knihovny totiž Netflix letos plánuje nalít 17 miliard dolarů, tedy stejnou částku, kterou měl v plánu utratit i v loňském roce. Koronavirové restrikce a nejrůznější pandemická opatření ovšem takový objem investic nedovolily utratit. Za rok 2020 se tak prý největšímu streamerovi podařilo udat "jen" necelých 12 miliard dolarů.

Pro srovnání, v roce 2019 Netflix utratil za obsah asi 13,9 miliard dolarů, v roce 2018 to pak bylo přibližně 12 miliard. Tento rok je ale podle Netflixu rozjetý velmi dobře a zdůrazňuje, že „i když je zavádění vakcín po celém světě velmi nerovnoměrné, jsme opět na nohou a bezpečně produkujeme na všech hlavních trzích s výjimkou Brazílie a Indie.“ Takže by v dalších letech měl streamovací gigant nabízet opět vyšší počet originálů. Pro kontext můžeme doplnit i sumy ostatních streamovacích služeb, které daly nebo plánují dát za svůj obsah. Disney chce nalít do onlinu přes 8 miliard ročně, u Amazonu utratili loni za Prime Video i hudební obsah dohromady přes 11 miliard a HBO Max prý chce utratit za obsaz mezi 2-3 miliardami a každý další rok by se měla další miliarda navíc přidat.

 2 605 zobrazení   110 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
HBO předčila očekávání a díky kinohitům nabírá miliony předplatitelů
HBO předčila očekávání a díky kinohitům nabírá miliony předplatitelů
26.04.2021 14:00:00 | Streaming novinky

Warneři se svou online televizí HBO Max zvolili poměrně riskantní a agresivní strategii, když se rozhodli společně uvádět kinopremiéry jak v setmělých sálech, tak na své streamovací platformě. Vyplácí se jim tato volba?

Spider-Man se vrací domů k Marvelu. Sony své kinohity prodalo i Disneymu
Spider-Man se vrací domů k Marvelu. Sony své kinohity prodalo i Disneymu
23.04.2021 | Streaming novinky

Studio Sony před dvěma týdny podepsalo exkluzivní dohodu se streamovací společností Netflix, aby o několik dnů později vyjednalo ještě lukrativnější smlouvu s konkurenčním Disneym.

Žně končí, začíná panika. Netflixu výrazně zpomalil nárůst předplatitelů
Žně končí, začíná panika. Netflixu výrazně zpomalil nárůst předplatitelů
22.04.2021 9:00:00 | Streaming novinky

Netflix zažil v loňském covidovém roce jízdu snů a připisoval si rekordní přírůstky. Ovšem v mezidobí významně narostla konkurence a protipandemická opatření navíc narušila výrobu. Vidíme začátek pádu giganta?

Konec nadvlády Netflixu. Konkurence začíná přebírat podíl na trhu
Konec nadvlády Netflixu. Konkurence začíná přebírat podíl na trhu
21.04.2021 | Streaming novinky

Stále více zpráv naznačuje, že konkurence na poli placeného online videa neustále roste a ukrajuje si z pomyslného koláče čím dál více. Netflix tak pomalu ale jistě přichází o své výsadní postavení.