FB pixel TP pixel
Netflix má nového rekordmana sledovanosti. Adam Sandler porazil Bird Box © TMDB

Netflix má nového rekordmana sledovanosti. Adam Sandler porazil Bird Box

Adam Sandler, který po boku Jennifer Aniston hraje v nové detektivní komedii na Netflixu s názvem Murder Mystery, pokořil víkendový rekord hororu Bird Box a s 30 miliony zhlédnutími se postavil do čela žebříčku sledovanosti streamovací služby.

Filmové novinky

I když byl Netflix v minulosti skoupý na zveřejňování statistik sledovanosti, v poslední době se trend obrací a čísla veřejnosti čas od času odkryje. Nyní se tak pochlubil novým diváckým rekordem, když novou komedii v hlavních rolích s Jennifer Aniston a Adamem Sandlerem zhlédlo během prvního víkendu (od pátku do neděle) přesně 30 869 863 diváků. Z toho 13 374 914 činilo kanadských a amerických domácností a 17 494 949 byl počet zbylých mezinárodních účtů. Netflix do těchto statistik započítává každého diváka, který zhlédl alespoň 70 % filmu. Pro srovnání, předešlý největší netflixovský hit, hororový Bird Box se Sandrou Bullock v hlavní roli, měl během prvního týdne od premiéry 45 milionů zhlédnutí. Netflix je však mnohými kritizován, že jeho čísla vlastně moc neznamenají, nejsou verifikovatelná a mnozí je zpochybňují. Za příklad dávají čísla poskytnutá HBO, kdy finále Hry o trůny, tedy jeden z největších televizních hitů vůbec, vidělo 19.3 milionů diváků, a čísla nové sandlerovky tak podle kritiků metody vypadají lehce podezřele.

Kritické reakce, jak už je u Sandlerových filmů zvykem, byly spíše negativní, když film od serveru Metascore, bodově průměrující vydané recenze, dostal pouhých 38 bodů ze sta. Server Rotten Tomatoes pak napočítal 45 % kladných recenzí. Fanoušci ale komedii hodnotí smířlivěji a na serveru IMDb tak Murder Mystery sklidil mírně nadprůměrných 6,1 bodů. Aniston a Sandler ve filmu hrají manželský pár jedoucí do Evropy na pozdní líbánky, kde se náhodou stanou hlavními podezřelými v případu vraždy miliardáře. Film je k dispozici divákům Netflixu od 14. června, na jeho místní odnoži pak film získal i českou dabingovou podporu.

 377 zobrazení   32 se líbí
8. řada GoT málem obsahovala souboj zlovlků s drakem Nočního krále
8. řada GoT málem obsahovala souboj zlovlků s drakem Nočního krále
21.06.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Byť to asi fanoušci Hry o trůny neví, byli okradeni o bitvu mezi 50 zlovlky a nemrtvým Viserionem. Každý by určitě dokázal vyjmenovat hned několik věcí, které mu v závěrečných dílech chyběly. Teď se ale navíc začínáme dozvídat, co všechno v seriálu skutečně navíc bylo, ale nakonec to tvůrci zařízli.

Finální trailer Stranger Things slibuje ultimátní boj o všechno
Finální trailer Stranger Things slibuje ultimátní boj o všechno
21.06.2019 9:05:00 | Filmové novinky

Do premiéry třetí řady Stranger Things zbývají jen 2 týdny a Netflix konečně ukázal dějové zákruty završení (?) ságy o Eleven a příšerách z Upside Down.

VIDEO: Rekapitulace první řady zamotané pecky Dark
VIDEO: Rekapitulace první řady zamotané pecky Dark
21.06.2019 | Filmové novinky

Dnes má na Netflixu premiéru druhá řada mysteriózního seriálu Dark. Protože od premiéry té první uplynula už pěkně dlouhá doba a seriál je opravdu zamotaný, připravili jsme pro vás stručnou rekapitulaci předchozího děje. Doporučujeme jen těm, kdo opravdu už seriál viděli, budeme prozrazovat všechny zásadní zvraty.

Nudí vás marvelovky? Komiksárna The Boys láká v traileru na brutální jatka
Nudí vás marvelovky? Komiksárna The Boys láká v traileru na brutální jatka
20.06.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Na frajerské, žánr ohýbající a drsné komiksové adaptace rozhodně nemá patent jen Netflix. Se svým kouskem do mlýnku na maso přichází i Amazon, jenž na své službě Prime uvede již za měsíc vizuálně a stylově natřískanou flákotu The Boys v hlavní roli s Karlem Urbanem alias Soudcem Dreddem!