FB pixel TP pixel
Nevíte co o víkendu? Nakoukejte přes 70 krátkých filmů z festivalu SXSW! © TMDB

Nevíte co o víkendu? Nakoukejte přes 70 krátkých filmů z festivalu SXSW!

Filmový festival South by Southwest patří mezi největší americké festivaly současnosti. Bohužel byl jako jedna z mnoha letošních akcí zrušen kvůli šíření koronaviru. Organizátorům se však podařilo poslat část filmů do světa online cestou. A na krátké filmy z festivalové nabídky se můžete podívat právě teď!

27. 3. 2020 19:00 | Filmové novinky

Festival South by Southwest (zkráceně SXSW) je domovem především pro nezávislé tvůrce, kterým dává šanci ukázat své filmy širokému spektru diváků a především navázat potřebné kontakty v rámci filmového průmyslu. To se bohužel v letošním roce nepodaří ve stoprocentní míře, neboť byl festival, který měl proběhnout jen pár dní zpátky v texaském Austinu, zrušen kvůli hrozbě koronavirové infekce. Pro festival jako takový to znamená obrovské finanční ztráty, pro filmaře a diváky pak především ztrátu možnosti užít si společně povedené snímky z různých koutů světa a vést o nich diskuzi.

Nechybí ani český zástupce Figurant

SXSW však od chvíle, kdy byl festival oficiálně zrušen, hledal možnost, jak nabídku festivalu alespoň z části odprezentovat světu. Zatím se to daří v kategorii krátkých filmů, které se ujaly společnosti Mailchimp a Oscilloscope Laboratories, jež vytvořily online platformu, která více než 70 filmů přivádí až do vaší domácnosti. A to zcela zdarma! Nabídka je to vskutku unikátní. Musíte totiž brát v potaz, že tyto filmy měly být prezentované jen pár dní zpět na filmovém festivalu, na jehož vstup se vstupenky kupovaly za nemalé peníze. Většina filmů je pak jinými cestami zcela nedostupná a i v budoucnu bude nesmírně těžké se k nim jakýmkoli způsobem dostat. Jako Češi pak můžeme být navíc hrdí na to, že mezi festivalovým výběrem nechybí ani český zástupce. Podívat se totiž můžete i na nadmíru vydařené drama režiséra Jana Vejnara Figurant, ve kterém hlavní roli ztvárnil francouzský démon Denis Lavant. A pokud byste o filmu chtěli vědět víc, s Honzou jsme před časem natočili dost výživný podcast, který zákulisí vzniku filmu vrchovatě poodkrýval.

 513 zobrazení   78 se líbí
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Mandalorian nabírá posily: Nové postavy, tvůrci, lokace i příběhové linky
Mandalorian nabírá posily: Nové postavy, tvůrci, lokace i příběhové linky
26.03.2020 16:00:00 | Filmové novinky

Disney+ již v říjnu uvede druhou sérii oblíbeného seriálu The Mandalorian ze světa Star Wars. Oproti první sérii nás čeká poněkud rozsáhlejší kosmické dobrodružství, ve kterém se setkáme s několika slavnými postavami. Pojďme se podívat, co nás v další řadě Djarinových dobrodružství čeká.

Netflix má dostatek pořadů na několik měsíců. Kdy mu dojdou zásoby?
Netflix má dostatek pořadů na několik měsíců. Kdy mu dojdou zásoby?
24.03.2020 14:00:00 | Filmové novinky

Se zastavením natáčení druhé řady Zaklínače, čtvrté řady Stranger Things a dalších filmů a seriálů Netflixu v důsledku koronaviru, se začalo spekulovat, zda bude mít Netflix dost obsahu pro budoucí vývoj. Jeho šéf fanoušky uklidňuje.

Zaklínač a Pán prstenů zastavili produkci. Kdy se seriálů dočkáme?
Zaklínač a Pán prstenů zastavili produkci. Kdy se seriálů dočkáme?
17.03.2020 13:00:00 | Filmové novinky

Určitě už jste někde zahlédli myšlenku, že koronavirus pravděpodobně současný svět změní. Pokud jde o streamovací služby, čeká nás navíc pravděpodobně mírný odklad očekávaných seriálů či jejich nových řad. Prakticky veškeré natáčení je totiž aktuálně u ledu.

Kterým filmům zrušil koronavirus kinopremiéru? A co si pustit místo nich?
Kterým filmům zrušil koronavirus kinopremiéru? A co si pustit místo nich?
13.03.2020 | Filmové novinky

Koronavirus je neřád, kvůli němuž si nyní na pár týdnů užijeme filmy jen v pohodlí domova. Ostatně podívejte se sami, kolik hollywoodských trháků i českých filmů již stihl virus odrovnat. A nechte se inspirovat našimi alternativními návrhy.