FB pixel TP pixel
Pán prstenů pod taktovkou Amazonu nabídl fanouškům první teaser, zve na průzkum Středozemě © TMDB

Pán prstenů pod taktovkou Amazonu nabídl fanouškům první teaser, zve na průzkum Středozemě

Amazon se konečně rozhodl pošťouchnout fanoušky Pána prstenů, kteří pravděpodobně umírají touhou dozvědět a něco víc o chystaném seriálu. Tvůrci toho moc neodhalili, ale je to dost na to, aby internet zaplavily desítky různorodých teorií a domněnek.

19. 2. 2019 9:00 | Filmové novinky

Profily s názvem The Lord of the Rings on Prime začaly být oficiálně aktivní na Twitteru, Instagramu a Facebooku, kde fandy přivítaly první dva posty. Úplně první post obsahuje pouze jeden Tolkienův citát:

Po něm následovala ona mapa, s kterou se stejně jako Tolkien rozhodl začít i Amazon. Je sice kompletně bez popisků, ale i tak nabízí pozorným a znalým fandům pár náznaků. Tato mapa Středozemě především kromě známých krajů (Rohan, Gondor, Mordor, Kraj) ukazuje například i hory, které leží dál na východ za jezerem Rhun, jež zpravidla tvořilo nejvýchodnější okraj map Středozemě pro Pána prstenů. Je tedy možné, že se do těchto končin v novém seriálu podíváme.

U mapy nechybí text, tentokrát v podobě prvního verše známého Tolkienova popisu prstenů moci: „Tři prsteny pro krále elfů pod nebem, Sedm vládcům trpaslíků v síních z kamene, Devět mužům: každý je k smrti odsouzen, Jeden pro temného pána, jenž dlí na trůně v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.“ Připomeňme si, že tři elfské prsteny moci se jmenovaly Vilya, Nenya a Narya, ukoval je okolo roku 1590 Druhého věku Celebrimbor. Očekává se, že Amazon do svého LOTR seriálu plánuje investovat více než 1 miliardu dolarů (Jeff Bezos si poručil plnohodnotného konkurenta pro GoT a nehodlá na něm podle všeho šetřit) a již nyní počítá hned s několika (některé zdroje říkají až pěti) řadami a možným spinoffem.

 711 zobrazení   80 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Potvrzeno: Na Netflixu končí Punisher i Jessica Jones
Potvrzeno: Na Netflixu končí Punisher i Jessica Jones
18.02.2019 19:00:00 | Filmové novinky

Nastalo to, čeho jsme se všichni báli, ale víceméně jsme už nějaký ten pátek očekávali. Netflix dnes potvrdil, že ruší poslední marvelácké seriály, Punishera a Jessicu Jones. Už minulý rok zrušil Luka Cagea, Iron Fista a Daredevila. Fanoušci těchto sérií teď napjatě očekávají, zda se jich ujme někdo jiný.

Westworld možná čeká zkrácení, natáčení 3. řady začne v březnu
Westworld možná čeká zkrácení, natáčení 3. řady začne v březnu
18.02.2019 9:00:00 | Filmové novinky

Až bude v druhé polovině příštího měsíce zahájeno natáčení 3. řady seriálu Westworld, bude na herce dost možná čekat méně práce. Po rozporuplném přijetí druhé řady se nyní plány na další natáčení mění a pokračovat se bude zřejmě s méně díly.

Chris Evans by po posledních Avengers mohl u MCU zůstat jako režisér
Chris Evans by po posledních Avengers mohl u MCU zůstat jako režisér
15.02.2019 19:00:00 | Filmové novinky

Spolupráce Marvelu s Chrisem Evansem by mohla pokračovat i po Avengers: Endgame. Místo Kapitána Ameriky by Evans usedl na režisérskou židli při natáčení plánovaného televzního seriálu od Marvelu, která se chystá pro Disney+. Nabídka už údajně padla.

Filmový Vetřelec míří do televize, produkce se účastní i Ridley Scott
Filmový Vetřelec míří do televize, produkce se účastní i Ridley Scott
14.02.2019 19:00:00 | Filmové novinky

Dva. Ne jeden, ale rovnou dva seriály ze světa Vetřelce jsou podle všeho nyní ve fázi vývoje, přičemž na jednom z nich pro Hulu pracuje jako producent Ridley Scott. Zdá se, že místo dalšího filmu tak bude Vetřelec pokračovat buď jako hra a nebo také jako seriál.