FB pixel TP pixel
PODCAST: Koronavirus a jeho dopady na filmový byznys a diváky © TMDB

PODCAST: Koronavirus a jeho dopady na filmový byznys a diváky

Koronavirová situace je nově označená za pandemii a dopad na denní život i ekonomiku začíná být masivní. V novém podcastu jsme se na obě tyto strany mince podívali a rozebrali, jaký dopad má koronavirus na filmový byznys a životy filmových diváků.

České novinky

Co vás čeká a nemine?

Koronavirus pořádně zacloumal s naším každodenním životem. V podstatě ze dne na den se zavřely školy, řada kulturních institucí včetně kin a obětí jsou i filmové festivaly a filmové štáby u nás či ve světě. A ačkoli se to může zdát jako banalita, Petr s Tomášem Vyskočilem vám v nové podcastu vysvětlí, že se jedná o problém, který silně dopadne nejen na filmový byznys, ale časem i na filmové publikum. Propouštění zaměstnanců festivalů, ukončování natáčení v Praze, uzavírání kinosálů brzy může doplnit i chybějící obsah streamovacích služeb. Ale abychom nebyli jen pochmurní, samozřejmě vám řekneme i pár tipů na filmy a seriály, které si můžete pustit během doby, kdy brány kin zůstanou uzavřené a vy budete kvůli koronaviru trčet doma sami, anebo třeba s dětmi.

Jak můžete vidět, přímo z článku si můžete podcast přehrát skrze SoundCloud. Tím jsme ale neskončili. Najdete nás i u prověřených podcastových stálic jako jsou - kromě zmíněného SoundCloudu - Apple Podcasts, Spotify či Google Podcasts a dalších. Samozřejmostí je implementace ve vašich RSS aplikacích. Podcast vychází pravidelně obvykle ve středu. Nicméně chystáme i nepravidelné speciály, na které by vás vaše aplikace měly vždy upozornit. A pokud ne, uděláme to my sami.

 273 zobrazení   6 se líbí
Kde si můžete přehrát vítěze Českých lvů? My to víme
Kde si můžete přehrát vítěze Českých lvů? My to víme
08.03.2020 15:00:00 | České novinky

Je dobojováno a Český lev za rok 2019 ohlásil jako vítěze primárně Nabarvené ptáče Václava Marhoula. Drsné válečné drama získalo většinu sošek a ovládlo tak slavnostní večer českých filmových cen.

Na které ambiciózní české filmy se můžeme v nejbližší době těšit?
Na které ambiciózní české filmy se můžeme v nejbližší době těšit?
04.03.2020 | České novinky

V bilanční zprávě pro rok 2019 Národní fond kinematografie zveřejnil nejen v jaké kondici se nachází český film a kterým snímkům se dařilo finančně i umělecky, ale podal informace o filmových projektech, které můžeme v nejbližší době očekávat.

Viděli jste dokument V síti? Pusťte si i těchto 12 společenských dokumentů
Viděli jste dokument V síti? Pusťte si i těchto 12 společenských dokumentů
04.03.2020 | České novinky

Pokud jste zamířili do kina na dokument Barbory Chalupové a Víta Klusáka V síti, možná jste dostali chuť podívat na se další dokumentární počiny, které se zabývají společenskými problémy dneška. Vybrali jsme pro vás dvanáctku těch, na které nedáme dopustit. Dvanáct? Tak to je pohoda!

Rekordní rok 2019. Jak se loni dařilo českému filmu?
Rekordní rok 2019. Jak se loni dařilo českému filmu?
02.03.2020 | České novinky

Státní fond kinematografie vydal před nedávnem bilanční zprávu o tom, jak se v loňském roce vedlo českému filmu. Pojďme se na ni podívat a vypíchnout nejzajímavější informace.